Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Dobermann és német juhászkutya...

Dobermann és német juhászkutya viadalból kikerülne ki győztesen?

Figyelt kérdés
nem akarok és kutya viadalt rendezni ne értsetek félre csak érdekel most nem írom le miért de ide fordultam mert itt több a szakértő és a válaszotokkal eloltanátok egy komoly vitát
2013. máj. 29. 22:41
1 2 3
 1/26 anonim válasza:
Dobermann, agresszívebb mozgékonyabb!!
2013. máj. 29. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
agresszívebb azt nem mondanám mert a kutyák alapvetően nem agresszívak na meg ritka is az agresszív kutya ott valamit nagyon elkel rontani a nevelésen na meg nagyon rosszul kell a kutyával bánni
2013. máj. 29. 22:52
 3/26 anonim ***** válasza:
Hát ha mindkettőt harcikutyanak neveled, inkabb a dobberman, azon szerintem kevesebb a támadható felület... De tudja a fene
2013. máj. 29. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
A dobermann, mert az őrző-védő, míg a német juhász juhász kutya. Akárhogy is szépítjük, nem véletlenül ítélik meg a fajták ez alapján. Egy doberman is lehet kiegyensúlyozott, családbarát kutya, ha megfelelően van szocializálva. De akkor kb. lesz@rná a német juhászt, mert vele is cimbik lennének. Ha pedig viadalokról van szó, tehát egyik kutya sem ép lelkileg, akkor egyértelmű, hogy a dobermann.
2013. máj. 29. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 zsuzsabazsa ***** válasza:
Rövid a szőre a Dobinak ezáltal sérülékenyebb.
2013. máj. 29. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

Az nj. Sajnos , a dobinak alig van szőre. Az nj-nek meg elég komoly a sörénye. Így hamarabb találna az nj fogást a dobin.Mert, ugye, általában torkot igyekszenek elkapni.

Csak azt nem értem, minek ilyesmiken vitatkozni? A kutyák még fajtán belül sem egyformák erőre,harci szellemre, stb.

2013. máj. 29. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 moosenstein válasza:
55%

Igaza van az utolsonak! Amugy meg csak azert mert a masik egy "juhasz kutya" nem lenne szerencses leirni. Ne felejtsuk el, hogy a juhasz kutya mire is valo?! Nemcsak terelget meg egyben tart, de megvedi a nyajat a farkasokol es medvektol (igen igen termeszetesen nem egyedul) de akkor is eleve harcra lett kitenyesztve!

Egyertelmuen a farkaskutyara voksolok!

2013. máj. 29. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül a dobi, nagyjából egyenlőek lennének az erőviszonyok, így a szerencsén múlna. Egyébként a német juhászokat nem juhászkutyának használják, hanem őrzővédőnek, már nagyon régóta... az őrkutyák, rendőrkutyák jelentős százaléka németjuhász.
2013. máj. 29. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
hát én azt olvastam valahol hogy a német juhász benne van a top 10 legjobb házőrzőben is szal használják arra is meg hát voltak német juhászaim és tudom, hogy mennyire terület védők
2013. máj. 29. 23:07
 10/26 anonim ***** válasza:
Német juhász.....a dobinak nagyon kicsi az álkapcsa,és gyengébb is.
2013. máj. 29. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!