Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Staffi és Német Juhászkutya...

Staffi és Német Juhászkutya bunyóból ki kerülne ki győztesen?

Figyelt kérdés
azért kérdezem mert ma sétáltattam a német juhászom és egy ember járt be nyitva maradt a kapu a staffi meg jött ránk sprintelve még szerencse hogy jó nevelt volt és vissza ment a gazdájához mikor visszahívta , és most is azon gondolkodok hogy mi lett volna ? staffinál 2 szer nagyobb és súlyosabb a német juhászom meg ugye a német juhászok harapás is erősebb mint a staffinak lehet hogy lenyomta volna a német juhászom?
2013. máj. 6. 23:04
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/132 zsuzsabazsa ***** válasza:
68%

Kétes a kimenetel.

Viszont ha a staffi fiatal és rutintalan, de a te kutyád idősebb és jó verekedő ill rutinos, akkor a te kutyád a nyerő. Ez fordítva is fennáll.

2013. máj. 6. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/132 anonim ***** válasza:
35%
Semmi esélye nem lett volna a kutyádnak! :S
2013. máj. 6. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/132 Bazseee_ ***** válasza:
18%
én a staffikból semmit nem nézek , kicsi kutyák nem többek 20 kilónál , egyszerűen ne hasonlítsuk már egy erélyes német juhászhoz semmi esélye ellene , hiába harci kutya ha abszolút nincs rutinja minimum pár győztes viadalnak a háta mögött kellene lennie hogy letoljon egy német juhászt, plusz gyengébb is a harapásuk na meg a német juhász nagy szőrzete sokat véd a harapása ellen , esélytelen hogy egy staffi letoljon egy német juhászt :D ha sikerül is akkor astaffi is elpatkol pár nap múlva az tuti. de ilyenen nem kell gondolkodni és pl simán elintéztem volna a kutyám helyett :D
2013. máj. 6. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/132 anonim ***** válasza:
7%

Harapásban ha jól tudom, staffi tartja a rekordot. (szóval nem, nem erősebb harapásban)

Ha általánosságban nézzük, staffinak simán nyerni kellene, papírforma szerint. De persze egy kis nyomi staffi és egy jó németj. már egész más.

2013. máj. 6. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/132 A kérdező kommentje:
a-a német juhász harapása erősebb ráadásul olló szerű , ezért is használják rendvédelmi szervek többek között , engem enyém harapott meg vagy is csak megkapott még szocializáció része miatt :D de elég rossz érzés volt pedig mondom nem erőből tette eléggé fel is dagadt meg rohadtul fájt :)
2013. máj. 6. 23:34
 6/132 anonim ***** válasza:
90%

Tudod, hogy mitől olyan széles a staffok feje? Azoktól az izmoktól, amivel harapnak. Ne becsüld alá őket. Rendvédelmi szerveknél azért alkalmaznak német juhászokat, mert jól motiválhatók, szeretnek dolgozni, és elvannak a rutinfeladatokkal. Egy staff ehhez túlságosan terrier. A harapás ereje baromira nem számít egy rendőrkutyánál, kicsi erővel is le lehet fogni egy embert, meg eleve sokszor csak szájkosárban dolgoznak, hogy ne okozzanak nagyobb sérülést.

De tényleg elsősorban a rutin meg az akarat győz, a testi adottságok másodlagosak.

2013. máj. 6. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/132 Bazseee_ ***** válasza:
51%

staffit megeszi reggelire :D sokan német juhászt szép cuki ari kutyának látják csak , és nem tudják ,hogy milyen kemény kutyák is valójában :D


http://www.youtube.com/watch?v=9gVYpP851IU harapásukról ebben a videóban is szó esik

2013. máj. 6. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/132 anonim ***** válasza:
79%

A stafford súlyhatára,ha jól emlékszem 35kg,így az alsó határ olyan 25-26 körül van.Tehát a "nincs 20 kiló" abszolút téves.Mellesleg,amelyik kutya soha nem viadalozott és nincs is erre kiképezve,az nem halálig játszik,hanem amíg ő,vagy a másik fél meg nem adja magát.

Ehhez viszont a testi adottságoknak minimális köze van.A kutya személyisége sokkal jobban befolyásolja ezt.Létezik olyan bernáthegyi,angol masztiff (stb),akitegy csivava ledominál.Sőt,nekem régen volt egy befogadott bichon kutyám és egy fajtatiszta staffom és a bichon a staff felett állt.


Ezt csupán a testi méreteket nézve nem lehet megállapítani,fontos a kutya személyisége,illetve,hogy mennyire van benne "véna" pl. az ÖV-hez. Köztudottan a nj-ok nagyon jól képezhetők,viszont staffiban is láttunk már ilyet,illetve ne felejtsük el az ősi szakmát,ami egy szaporított sufnikutyák kölykeként világra jött alomban egyáltalán nem biztos,hogy nem üti fel a fejét.


Viszont az általad leírt szituációban,ha a staff nem ment volna vissza a gazdához,akkor a legrosszabb döntés lett volna tőled,hogy hagyod,hogy a kutyád védjen meg.NEKED kellett volna őt megvédeni,mivel te vagy a falkavezér.A te dolgod,nem az övé.


Minket hasonló szituációban egy 5éves kan kaukázusi támadott meg 2 utcára a házunktól.Ő nem hallgatott a gazdára és ránk rontott.A 2 éves staffommal voltam,és eszembe sem jutott,hogy engedjem küzdeni.A kutyám elé léptem,rászóltam,hogy "maradsz" és beálltam a kaukázusi elé,és mindig úgy fordultam,hogy ne tudjon a kutyámhoz érni.Majd jött a gazda és még neki állt feljebb :)

2013. máj. 6. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/132 anonim ***** válasza:
84%

atyavilág....:D ez most komolyan kérdés?:D

TISZTELT MINDENKI! ha nem értetek valamihez inkább meg se szólaljatok!

1. egy megtermett staff súlya 30-35 kiló! 20 a harci pit. de a kettő közel sem összekeverendő!

2. a legerősebb harapása a kangalnak van: 700 lb! a pité "csak" 225... a német juhászé valamivel erősebb de 280-nál semmiképpen sem több.

3. higgyétek csak el nekem hogy egy nj-nak esélye sincs egy pit( vagy egy staff) ellen. hiába a harapás hiába a méret hiába a szőrzet... a pitet max a ( már említett ) kangal nyomja le. de ő sem azért mert erősebb a harapása...:D

a nj egy fantasztikus kutya aki sokkal jobb vakvezetésben, a nyáj őrzésében/terelésében, sokkal jobb rendőrkutya... de azért tudjuk hogy minek hol a helye. és a német juhászé nem a ringben van...

2013. máj. 6. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/132 A kérdező kommentje:
9 es neked elhiszem :D de csak neked xDDD szerintem lenyom egy staffit olyan szinten méretekben elveszik egy német juhász mellet hogy az csak na plusz a német juhász fürgébb és intelligensebb is aki használj az eszét is :D nem csak nyáladzva rá ront a másikra :) meg szerintem is harci kutya ha sosem harcolt akkor már bukott ügy :)
2013. máj. 7. 00:01
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!