Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék egy magyar fajtát,...

Szeretnék egy magyar fajtát, ami mozgékony, és játékos. E melyiket?

Figyelt kérdés
Szeressen futni, legyen sportos.

2013. máj. 30. 10:42
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Úgy veszem kima szavaidból, hogy egy rendes felelőteljes gazdi leszel. Ha ezek alapján kéne választanom vagy vizslát vagy pumit választanék(pulit a szőrzete miatt nem, lakásba nem igazán akarnám bevinni) De talán a vizsla a legjobb én mégis a pumi mellet vagyok mert nagy kedvencem. Akármit választasz sok örömet és boldog percet kivánok hozzá, egytől egyig nagyszerű kutya az összes magyar fajta.
2013. máj. 30. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Megint megérkezett az unatkozó lepontozó... Nem tudom mi a jó ebben.

1. válaszoló voltam

2013. máj. 30. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Ezt néztem én is. Pedig én mindenkinek megadtam a zöld pacsit.
2013. máj. 30. 12:28
 14/18 anonim ***** válasza:

Én Vizslát vagy Magyar Agarat mondanám.

Ha kis kihívásra vágysz akkor magyar agár, kikerestem neked 2 kutyás oldalon írt dolgokat.

Agility-re + lakásban tartás miatt jobb is lenne az agár, ha rendesen foglalkozol vele nem lehet gond :)

(csak hogy egy magyar agaras szavazat is legyen)


"Az angol agártól még a némileg nagyobb termete, büszke tartása, elegáns megjelenése elkülöníti. Az angol agár a magyar agár mellett egy tömzsibb atlétának tűnik.

Jellemében is más, míg az angol agár (a whippethez hasonlóan) igen emberközpontú, teljesen alárendeli magát neki, addig a magyar agár kegyeit külön el kell nyerni. Nem megfelelő bánásmód esetén szökőssé is válhat, amit nehéz megakadályozni, mivel két méteres kerítés felett érintés nélkül repül át, a pórázát pedig másodpercek alatt el tudja rágni!

Értelmes, nyílt természetű, barátságos, ámde távolságtartó agár. Tartása nem kíván semmi különlegességet, rövid szőre miatt lakásban, velünk is élhet. Sőt, az igazi helye a szobában, a kanapén van, ahogy azt az évszázadokon át nyújtott kimagasló teljesítményével, eredményeivel kiérdemelte és meg is kapta.

Éber, személy - és házőrzőösztöne fejlett, de ez nem vezethet oda, hogy agresszív, harapós legyen."


"Ha valaki sem versenyezni, sem vadászni nem kíván kutyájával, így is egy csodálatos társra találhat a magyar agárban. Sokakat elriaszt az agarak kielégíthetetlennek hitt mozgásigénye. Ezzel szemben ezek a kutyák meglepően nyugodtak, szinte lusták: ha módjuk van egy-egy hosszabb sétán alaposan kirohangálni magukat, órákig elheverésznek - legszívesebben a kanapén. Emiatt a magyar agár akár lakásban is tartható, de a kertben is jól érzi magát. Nem kimondottan házőrző típus, de szükség esetén jelzi az idegent. Ugyanakkor nem agresszív, nem ugat feleslegesen.

Mint szemmel követő vadászkutya, természetes, hogy a száguldó zsákmányról - ha azt üldözőbe vette - visszahívni szinte lehetetlen. Megfelelő motivációval sokféle feladatra megtanítható a szánhúzástól az agility-ig, de ne várjunk tőle munkakutyás fegyelmezettséget. Az előítéletekkel szemben cseppet sem buta, csupán a szolgalelkűség hiányzik belőle. Önállósága ellenére macskamódra képes törleszkedni, igazi ölebként viselkedik azzal, akit szívébe zárt."

2013. máj. 30. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 klopusz ***** válasza:

Szia!


Én abszolút mértékben mudi-párti vagyok, tehát ezt a fajtát javasolnám Neked is.

2013. máj. 30. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. :)
2013. máj. 30. 15:01
 17/18 anonim ***** válasza:
Nekem a drótos magyar vizsla a gyengém...
2013. máj. 30. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Nekem is drótos magyarom van és imádom őket. Aktívak, játékosak, de kezelhetők. Kinti, benti kutyának egyaránt ajánlom.
2013. jún. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!