Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért unják meg a kutyák az...

Miért unják meg a kutyák az adott tápot amit esznek pár hónapon belül? Van aki szokta váltogatni a tápokat?

Figyelt kérdés

Azt szokták mondani, hogy nem egészséges váltogatni a tápokat, de ízek szerint sem? Ugyanazt a márkát csak más ízben?

Az én kutyám konkrétan 2 hónap után megunja a tápot amit eszik, viszont ha kap más ízűt azt tök lelkesen eszi meg. Ez baj? vagy van akinek ugyanezt csinálja a kutyája?



2013. máj. 30. 12:15
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
83%
Az a kutya csinálja ezt, akinek hagyják. Ha az én kutyám nem enné azt amit eléteszek, akkor egyszerűen elveszem és következő etetésnél megkapja... ha akkor sem, akkor ugyanez... egy idő után enni fogja. De azt nem hagyom h a kutyám ugráltasson ilyen téren. Ezt azzal a gazdával lehet megtenni, aki ehhez partner... úgy látszik Te az vagy ;o)
2013. máj. 30. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Nem unja meg. Csak éppen nem éhes. Az új pedig egy ideig érdekesebb.
2013. máj. 30. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
72%
Engem ez nem zavar. Amennyiben az új íz nem okoz hasmenést, nem allergiás rá, miért ne? Én mindig azt szoktam megvenni a tápcsoporton belül, ami épp akciós, vagy adnak hozzá valami ajándékot. És a kutyáim tök jól megvannak vele, egészségügyi problémát nem okoz.
2013. máj. 30. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
23%

Dehogynem unja meg!

Ugyanúgy megutálja, mint ahogy az ember tenné, ha folyamatosan egyféle kaját kapna, csak szerencsétlen kutyának nincs választási lehetősége. Abszolút kiszolgáltatott.

2013. máj. 30. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
91%
Pont h nem mint az ember mivel teljesen másképp van kialakítva - a kutya/farkas mivel ragadozó, pont h monoton táplálkozásra van kialakítva a gyomra. Nem véletlen h sok kutyát a hirtelen tápváltás megvisel, mivel téééényleg nem erre vannak kitalálva. De az ember már csak ember maradt, így a saját emberi igényeit, mint pl a változatos kajálást többek között, kivetíti a kutyájára és úgy is bánik vele. Lehet váltogatni de ad1 fölösleges, ha abban minden benne van amire szüksége van, ad2 sok esetben ez már a farok csóválja a kutyát tipikus esetébe csap át...észrevétlenül.
2013. máj. 30. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

elszoktam venni előle ha nem eszi meg, 2 napig koplal utána természetesen megeszi amit elé rakok. De aztán megint eltelik 2 nap és nem kell neki megint. Először azt hittem h a táppal van a baja, de ha más ízűt kap akkor azt egyből megeszi. Persze benne van az is, hogy kutyasuliba csirke májat kap meg sajtot egy kis táppal vegyítve, de oda meg muszáj olyat vinni amiért rajong, hogy megtanulja a feladatokat.

De ha más kutyája is csinálja, akkor megnyugodtam :)

2013. máj. 30. 12:38
 7/21 A kérdező kommentje:
Van egy ismerős kutyus, aki nagyon nagyon szót fogadó a gazdijának, mindent megtesz amit kér a gazdája tőle, teljesen meg van köztük a rangsor, falkavezérség. Mégis ez a kutyus is ugyan azt csinálja mint az enyém, h x hónap után már nem kell neki a kaja, és a gazdája ilyenkor össze keveri neki egy kis házi koszttal, mégis a kutya ugyanúgy falkavezérnek nézi a gazdáját ettől függetlenül. Hát nem tudom mi a helyes megoldás...
2013. máj. 30. 12:42
 8/21 anonim ***** válasza:
39%

Szerintem ez a nem unja meg ez hülyeség. Az enyém is megunja. Persze ha lenyomom a torkán megeszi. De inkább váltok néha a tápok, vagy az ízesítések között, minthogy szerencsétlent arra kényszerítsem, hogy ugyanazt egye.


Nyilván a kutya ösztönlény, és ha nagyon éhes, eszik, de szereti az ízeket, ebből következik, hogy megunja, szereti az újat...stb. Az már rajtad áll, hogy most mennyire keménykedsz. Én nem szoktam, nincs szívem. És a kutyának kutya baja, ha 2 havonta tápot váltasz, csak keverd eleinte, bár én azt se szoktam.


Anyámék rosszabb anyagi körülmények között élnek, ők is azt veszik, amelyik épp akciós, szerinted van baja a kutyának? Nincs.


Azoknál a kutyáknál nehezebb akiknek érzékeny a gyomruk, mert azoknál tényleg nem szabad váltogatni.

2013. máj. 30. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Aki azt hiszi hogy a kutya ember és úgy kel vele viselkedni mint egy emberrel annak ajánlom figyelmébe:

Cesar Millan Emberképzés kutyákhoz

keressetek rá Youtubon.

2013. máj. 30. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

egyáltalán nem érzékeny a gyomra, én is szoktam keverni, de általában a régit ott hagyja és csak az új kell neki. Én is sajnálom néha, hogy mi esszük a finomat ő pedig ezt az íztelen tápot. Igaz a mi kajánkból sosem kap, néha főzök neki külön, de ritka.

Tény h ösztön lény a kutya, de basszus azért szerintem egy friss szarvasnak jobb íze lehet mint a száraz tápnak. Én is azt olvastam h eléggé különbséget tudnak tenni a kutyák az ízek között. :)

2013. máj. 30. 12:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!