Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az egyik német dogomnak...

Az egyik német dogomnak nagyon könnyezik a szeme. Mi lehet a baja?

Figyelt kérdés
2009. okt. 6. 14:36
 1/9 anonim ***** válasza:
Beteg a szeme. Vidd dokihoz.
2009. okt. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A mi keverék kutyusunknak is volt ilyen problémája.Nem tudom a tiédnek , pontosan mi a baja, de mi kamillával megtöröltük neki és jó lett.A mai napig nem lett olyan.
2009. okt. 6. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Vidd dokihoz. Ha szerencséd van csak kötőhártya gyulladás, de dognál lehet a szemhéj kifordulása, pislogóhártya előreesése, mirigymegnagyobbodás.

Ha időben látj aorvos ezek mind kezelhetőek.

2009. okt. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Winner of Royal Hill ***** válasza:
Általában az entrópium okoz ilyen tüneteket,sajnos dogoknál elég gyakori. Műthető.
2009. okt. 6. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
jézusom miket mondtok :D persze, jó ha az ember tudja a rosszab eseteket is, de mi van ha csak begyulladt? Főzz kamillateát, és vattával törölgesd át vele a szemét. A mieinknek használ.(amerikai staff.)
2009. okt. 6. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Tudjátok néha tényleg elég a kamilla.

De szerintem jobb az óvatosság. Én inkább viszem az orvoshoz, azán maximum megnyugtat, hogy nincs semmi.

A kutyámnak volt a szemében szálka, könnyezett. De nem piszkálta, nem sírt. A dokunál derült ki és még épphogy időben szedte ki, már vele volt állva az üvegtestbe.

Tehát szerintem inkább tíz felesleges menet a dokihoz, mint egyszer későn.

2009. okt. 6. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A legtöbb esetben tényleg elég a kamilla. Mikor a miénknek nagyon csúnyán csipásodott a szeme a doki egyszerű gyulladáscsökkentő krémet írt fől, el is múlt tőle. A lényeg hogy ha nem visszük dokihoz, a kamilla is ugyan úgy elmulasztotta volna.
2009. okt. 6. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 -Andrea- válasza:
Azis lehet hogy csak begyulladt.. :) erre lehet venni kenőcsöt.De ha nagyon félsz, ezt megis értem akkor télleg vidd dokihoz nehogy legyen valami gondja szegénynek :)
2010. nov. 21. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Petőfi Renáta válasza:
Folyamatosan fennállnak a tünetek? Nagyon gyakori a szemhéj befelé fordulása (entropium) és a kifelé fordulása (ektrópium). Többségében örökletes elváltozásról van szó. Feltétlen mutsad meg hozzáértő állatorvosnak.
2011. jan. 3. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!