Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kisebb testű esetleg közepes...

Kisebb testű esetleg közepes testű kutyákból melyik igazán alkalmas agility-re?

Figyelt kérdés
De inkább kisebb testűt mondjatok, aminek a tanítása, az agilityre való rávezetése is egyszerűbb. Nem úgy mint akár egy beagle, akik kissé konokabbak.
2009. okt. 6. 19:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Mudi? Nagy a fajtán belül a mértekülönbség. Van egészen pici és nagy is! Feltétlenül engedelmes, nagyon gyorsan tanul, rettentően okos! Sokan a kicsi kategóriába sorolják, pedig közepes. Minden szempontból ideális, egyszerű nevelni, csak jól kell szocialázlni, no és? Más kutyánál meg más a nehezebb, nincs olyan kutya aki csak könnyű. A szőrével nem kell sokat foglalkozni. Egy különleges kutya aki nem minden háznál figyel, és magyar is! Nagyon érdekes színei vannak. És megunod az agilityt akkor mehetsz vele terelni, munkaversenyezni, vadászni, dogdancingelni, engedelmesezni, sőt őrzővédőzni is tud persze nem olyan profin de ez csak a termetén múlik, akármire amire akarsz! Az utcán megvéd, de te vagy neki az isten. Tökéletes kutya!

De mindenféleképp valaki pásztorkutyát ajánlok. Sheltie, ilyesmik.

2009. okt. 6. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a legmegfelelőbb fajta a sheltie, uszkárok, terrierek(bár őket annyira nem könnyű betanítani, de ha sikerül akkor fantasztikus agility kutyák) vagy akár a mudi amit az előző válaszoló írt.
2009. okt. 6. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Spánielek is jók agilityre. A cavalier King Charles Spániel tuti jó agilityre.
2009. okt. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
törpe schnauzerről olvastam, h ajánlott agilityre. de én azt mondom, h ha szívesen teljesíti a parancsaidat a kutyád, kiegyensúlyozott az élete, te vagy a falkavezér, stb., szinte akármilyen kutya alkalmas rá.
2009. okt. 7. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
én törpe snacival agilityzem .. nagyon jól megy neki :D
2009. okt. 7. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Én úgy hallottam a legkisebb mezőnyben a papillon viszi a pálmát.
2009. okt. 7. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

én a Westiemmel gyakorolok. Elsőre minden akadályt megértett és sikerült neki. Ha egy éves lesz megyünk kutya suliba és agility edzésekre. [ H ] :D:D:D

Szóval a Westie-t ajánlom. :D

2009. okt. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!