Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért sántít a kutyám? Mi a...

Miért sántít a kutyám? Mi a baja? Mitől lehet? Bővebben lent (hosszú lesz)

Figyelt kérdés

A kutyusom egy 7éves Golden 2hónapja elkezdett sántítani jártam vele dokikhoz, pontosan egyik sem tudta mi lehet a baja. Elvittem, megröntgenezték, nem látszott semmi elváltozás. Mindegyik azt mondta, biztos az izületei, csontjai...szedett egy csomó gyógyszer, most vitaminokat kap (porcerősítőket).

És ma este azt látom hogy nyalogatja a lábfejét..megnéztem mi van ott. Először az tűnt fel hogy a kisujján a köröm, sötétebb mint a többin (feketés). Nézegettem az ujja körül a bőrét és megláttam egy kis sebet, ami körül fekete valami volt..(nemtudom mi az) és ahogy nézegetem egyre jobban úgy látom mintha meg is lenne dagadva kicsit. Akármit csinálok vele, nem reagál hogy fájna neki...(de sántít)

Mi lehet az a seb, mitől sötétebb az az egy körme?

Lehet ez miatt sántít?

Mindenféleképpen elviszem majd dokihoz, de addig is érdekelne a ti véleményetek. Veletek volt már hasonló??


2009. okt. 6. 21:14
 1/7 anonim ***** válasza:
A hazug embert hamarabb utólérik mint a sánta kutyát!
2009. okt. 7. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
ez így igaz. de mi köze ennek a kérdésemhez?
2009. okt. 7. 14:35
 3/7 anonim ***** válasza:

Az a feketeség lehet egy betokozódott toklász fekélye.

A dokinak nem volt annyi esze, hogy végig nézze tüzetesen a kutya lábát, illetve végig tapogassa, stb.???

2009. okt. 7. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

nem nagyon nézegette meg a lábát...csak nyomkodta neki, húzkodta neki.

Ma visszavittem hogy nem javult a lába megmutattam neki ezt a sebet. Azt mondta nem az miatt sántít ott csak valami felsértette, a körme pedi a pigment hiány miatt lehet.

Azt mondta vigyem fel Pestre az Állatorvos Tudományi Egyetemre...

Azt is mondta lehetséges hogy Lyme-kór, mert az miatt fájhatnak az izületei.

Utána olvastam a Lyme-kórnak, az lázzal is jár, meg egyebekkel. De a kutyámnak más baja nincs csak a lába fáj.

Tanácstalan vagyok.

2009. okt. 7. 18:20
 5/7 anonim ***** válasza:
Ajánlatos egy Lyme tesztet csináltatnod.
2009. okt. 8. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Röntgent nem ajánlott a doki?

Ha másik orvoshoz irányított akkor legalább elismerte, hogy ő ehhez kevés.

2009. okt. 9. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Röntgenen már voltunk: nem volt semmi elváltozás...

elviszem még itt a városba egy-két dokihoz...hátha rájönnek mi a gond.

Ha még egy dokiban felmerül a Lyme...akkor megcsináltatom a tesztet.

köszi a válaszokat

2009. okt. 9. 14:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!