Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mérte már le valaki a kutyája...

Mérte már le valaki a kutyája max. Szaladási sebességét?

Figyelt kérdés
Ha igen,akkor a legnagyobb sebesség mellett a fajta is érdekelne.
2013. jún. 2. 16:42
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

ezen mondjuk én is gondolkodtam hogy a járművek 50es sebessége valahogy nem egyezik pl. az agarak 50es sebességével még ránézésre sem. de ebbe sosem mélyedtem bele. viszont ahogy már rajtam kívül is ketten is írták, 50es sebességet járművel (kocsival, motorral) a kutyák simán tartottak. ahogyan az enyém is, bármilyen hihetetlen ez számodra. azt meg mindenki odaírta hogy mivel volt mérve a kutya sebessége tehát ha így vesszük senki nem hazudott. nem mellesleg nem tudom miért érdekelt erre a kérdésre a válasz. hiszen ki vagy akadva hogy egy kutya ha az nem agár képes mondjuk egy 50es sebességű autó után/mellett/előtt futni. mint már írtam, a kutyám lazán bírta az autóval a tempót 50-60as sebességnél is. most ezt vagy elhiszed vagy nem. nem érdekel. nekem úgysem ez a lényeg, hogy most kinek a kutyája mennyivel fut. nem az ovodában vagyunk hogy ezen leálljak vitatkozni, hogy de az én kutyám jobb. számomra inkább az a jó hogy a kutya lefárasztásához találtunk még egy plusz lehetőséget.

de oké, ha neked ettől megnyugszik a lelked akkor reális sebességben mérve (tehát -10) az első válaszban említett kutya 40el, az amstaff 40el és az enyém is 40el szalad.

rendszeres edzéssel ezt minimum 50ig tuti fel lehet gyúrni. persze mi ezt majd nyár vége fele fogjuk sűrűbben csinálni. majd télen rádírok mit sikerült kigyúrni a 40ből. de lehet hogy a napokban majd megint lesz alkalom és akkor majd jól megfigyeljük hogy mennyivel megy a kocsi, és a kutya esetleg fel is vesszük videóra jó? ;)

2013. jún. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 hersze ***** válasza:
Kedves kérdező. 4-es vagyok (amstaff). Nem tudom hogy hol olvastad ezt az 50 km/h-t, de köztudott hogy az agarak 70-90 km/ h-val is képesek futni..szerinted hogy érnék el a közel 60km/ órával száguldó mezei nyulat?
2013. jún. 4. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Kedves hersze.Sajnos nem vagy figyelmes olvasó.Azt írtam,hogy az agarak sebessége 6O-7O km/h.És hogy ezt edzéssel érik el.Arra meg tényleg kíváncsi vagyok,hogy hol olvastad ezt a 8O-9O km/h sebességet az agaraknál....Nekem ez a köztudott érvelés nem elég,főleg hogy nagyon messze van a valóságtól....Ha érdekel,a google segítségével megtudhatod te is,hogy mennyi az agarak sebessége,ne a köztudat után kötekedj mással...Rengeteg angol,német nyelvű oldalon leírják az agarak által elért sebességeket,műnyúl után.Sőt,még magyarul is kapsz infót....Jó kutyázást továbbra neked.
2013. jún. 4. 21:42
 14/15 anonim ***** válasza:

"A versenyen 12 agárfajta indult, 10-én az arab, orosz, magyar, kis olasz, spanyol, Azawakh, skót szarvasagár és az ír farkasagár, 11-én pedig az afgán, angol, perzsa és Whippet kápráztatta el a közönséget teljesítményével. Ezen fajták közül az angol agár a leggyorsabb, amely rövid távon akár 100 km/h-s sebességet is elérhet. A nálunk őshonos magyar agár szintén gyors, ám ez a fajta inkább kitartásáról, mintsem sebességéről híres."

[link]

2014. júl. 4. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Jagd terrier keverék szuka, 8,5kg, 6 éves, 48-50kmh,40 yard dash 4 másodpercen belül,1500m 4:28.
2015. aug. 4. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!