Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valaki ismeri a PAPILLOMATOSIS...

Valaki ismeri a PAPILLOMATOSIS nevű, , betegséget"? Volt már valakinek a kutyájában ilyen karfiol kinézetű fehér hólyag?

Figyelt kérdés
Most este vettem észre, hogy van pár fehéres-inkább szürkés színű hólyag (kicsik) egy db viszont nagyobb, karfiol szerű, elég csúnya, utána néztem a neten és ezt a PAPILLOMATOSIS nevű valamit találtam. Holnap reggel 9re megyünk dokihoz, a neten azt írják, hogy akkor alakul ki h ha a kutya immunrendszere nem elég erős. A kutyám beteg volt és kapott antibiotikumos injekciókat , most pedig egy felső légúti megbetegedése volt, de nem volt láza, így nem kellett már antibuotikumot szednünk, mostanára meggyógyult, csak köptetőzünk már, és tegnap is meg ma is kint voltam vele kutyák között. Lehetséges hogy ezt más kutya is elkaphatja? Tudom, holnap reggel már okosabb leszek, de addig is aki tud mondani erről valamit kérlek írjon. Kicsit félek, hogy a többi kutyus is elkapja, főleg, hogy a társaságban az egyik kutyának kenel köhögése van, a másiknak torokgyulladása.

#kutya #betegség #immunrendszer #immunrendszer legyengülés
2013. jún. 2. 22:20
 1/3 anonim ***** válasza:
Fertőző a dolog (mivel papilloma vírustól van), de nem okoz semmilyen problémát. Általában pár hónap alatt magától elmúlik, nem igényel különösebb kezelést. Valószínűleg más kutyák is elkapják, de nem feltétlenül okoz mindegyiknél tüneteket.
2013. jún. 2. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, hát remélem, mert most a kutya társaságban mindenki beteg. 9 kor nyit a doki, azért elviszem, hogy nézzék meg, meg hogy tuti h meggyógyult e már .

Köszönöm mégegyszer a válaszodat!!! :)

2013. jún. 3. 08:16
 3/3 anonim ***** válasza:

nálunk is volt a környéken. az enyémnek simán elmúlt egy kis immunerősítő után, azóta sincs semmi.

viszont neki csak kicsik voltak, a tesójának karfiolszerű le lett szedve, orvos által.

2013. jún. 3. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!