Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért morog a kutyám más kutyára?

Miért morog a kutyám más kutyára?

Figyelt kérdés

Van egy másfél éves terrier keverék kutyám, régebben ritkán volt kutyák között, de ha néha-néha összetalálkoztunk eggyel akkor megszagolgatták egymást és továbbmentünk. Most gondoltam elkezdem kutyák közé hordani. Persze nem vittem el egyszerre 20 kutya közé, csak barátnőm is kihozta a kutyáját és úgy mentünk. Ismerkedtek meg minden..de a barátnőm kutyája nem olyan játékos (fiatal, de nem akart játszani) Erre az enyém rámászott a hátára, de nem "azt" akarta csinálni..hanem így oldalról, majd elkezdett morogni. Nem úgy tűnt, mint aki bántani akarja, de eléggé megijedtem. Rászóltam, odahívtam magamhoz majd a séta többi részét pórázon töltötték mindketten és úgy meg elvoltak. Ahogy elengedtük őket az enyém mászott rá és morgott. Pedig sose volt agresszív kutya és ha bántani akarta volna megtehette volna mivel ő a nagyobb és az erősebb, de nem tette. Szerintetek ez miért lehetett? Hogy tudom erről leszoktatni? Előre is köszönöm szépen!

Ui: az ilyen nyugodt kutyákkal csinál így, ha a másik kutya is fel van pörögve akkor játszanak.


2013. jún. 3. 19:31
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy ez is egy formája a dominancia kifejezésének. De nem lehet, hogy ez inkább játékos morgás volt, játékra hívás? Nem lett volna elég, ha csak rászólsz?

Te magad írtad, hogy nem akarta volna bántani, akkor kár volt pórázra tenni. Legközelebb, ha nincs nagy baj, akkor inkább szóval fegyelmezd, ha szépen viselkedik, akkor meg dicsérd meg.

2013. jún. 3. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ! Nem tudom, a morgás az morgás...bár nekem is úgy tűnt, hogy játékra akarta hívni mivel azokkal a kutyákkal csinálja ezt akik nem mennek játszani egyből. De moroghat egy kutya játékból?

És azért raktam rá a pórázt, mert barátnőm kutyája jóval kisebb tehát féltem, hogy nehogy valami baj legyen. De ha rászóltam abbahagyta csak aztán folytatta.

2013. jún. 3. 19:38
 3/6 anonim ***** válasza:
Persze hogy moroghat játékból. A morgásnak is sok fajtája van, ezt mindíg a helyzetből lehet megálapítani. Persze ha már jól ismered a kutyádat akkor a hangszinből is.
2013. jún. 3. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ismerem a kutyám elég jól, csak ez egy kicsit új, mert még SOHA nem hallottam morogni ezelőtt.
2013. jún. 3. 20:13
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia.

Játékból is moroghat, ezt tapasztalatból mondom. Az én kutyám amikor játszanak, vagy több kutya van körülötte folyamatosan morog.

Eleinte én is tiltottam, meg nem hagytam, mert azt hittem agresszióból teszi, de rájöttem, hogy ő így játszik...

Szalad elől, a sok kutya utána, és amikor elrohan mellettem, akkor is hallom, hogy futás közben is morog. Ha utol érik, akkor még hangosabban, de még soha nem volt ebből semmi baj, a többiek is tudják szerintem, hogy ez játék. Van, hogyha ő kerget valakit, és elkapja, olyan hangokat ad ki, hogy sok gazdi meghűl mellettem, hogy úristen, itt balhé van, de szerencsére nincs...az én kutyám így fejezi ki magát... Mindig mondom, hogy igazi nő, mert az övé az utolsó szó:)


De persze, ezt a hangot is ismerem, meg azt is, amikor már órák óta kint vagyunk, és ő órákat szaladgál, meg játszik a többiekkel, és elfárad, akkor leheveredik mellém, és ha akkor bármelyik kutya közel jön hozzá, akkor oda vakkant. És, van, hogy olyankor is morog, ha valamelyik társa szemtelen, és csak nem hagyja békén, de az teljesen más, kicsit mélyebb, meg rövidebb ideig tart. De szerencsére, attól függetlenül, hogy már nincs kedve ahhoz, hogy csesztessék, és mégis megteszik, a legagresszívabb mozdulata mindig az, hogy ráugat arra, aki nem hagyja, és ha azután sem hagyja, akkor beül a lábaim közé, hogy legalább hátulról védve legyen, szemből meg én már elhesegetem a kutyákat.

2013. jún. 3. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ! Akkor valószínűleg ő is csak játékból csinálja:)
2013. jún. 4. 12:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!