Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » El fog szökni a kutyám?

El fog szökni a kutyám?

Figyelt kérdés

Rendszertelenül sétáltatom (de nyári szünetbe rendszerezni fogom...) eddig 2x engedtem szabadon 1x egy elhagyatott helyen, 2x meg egy parkban ami tele volt kutyával. akkor visszajött hozzám és követett de azután nem vittem el másnap és harmadnak, pedig teljesen be volt zsongva délután, akkor ha megint szabadon engedem akkor el fog szökni? És kamaszodik is. :S

Pórázon pedig mindig felugrál rám, de csak ha pórázon van, ez mitől lehet és hogyan szoktassam le?


2013. jún. 4. 20:27
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekünk is ilyen volt a kutyánk.Mikor rárakod a pórázt várj hogy megnyugodjon.De ha nem vagy biztos benne ,hogy visszajönne ha leveszed róla a pórázt akkor várd meg míg megtanulja hogy nem szabad elmenni.Például a mi mostani kutyánk ezt nem értette meg húz és fullad az izgalomtól ha sétálni visszük ő ezt nem tudta kinőni.Remélem neked sikerül megértetned vele.
2013. jún. 4. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Eddig nem szökött el, már 2x szabadon engedtem, egyszer ingerszegény környezetben, másodszor pedig kutyás helyen, és egy szóra visszajött. Viszont ezután én nem vittem, és ezért kérdezem, hogy mivel nem vittem ezért ez meg fogja e bosszulni önmagát abban, hogy a kutya hajlamos lesz elszökni/nem akar majd hazajönni velem és elrohan?
2013. jún. 4. 20:49
 3/6 A kérdező kommentje:
Illetve felugrálás pórázon, nem húzás.
2013. jún. 4. 20:56
 4/6 anonim válasza:
A kutyák nem egy állnak bosszút... Ha eléggé jó a kapcsolatotok, akkor nincs gond azzal hogy elszökik e.. Ha nem ismered, akkor óvatosan kezeld! DE ha elviszed egy parkba ahol sok kutya van, nem fog elszaladni, hiszen az akár egy új falka lehet szemében, és a falkától nem válnak el!!!!! DE mégis azt tanácsolom, hogy csak olyan helyen engedd el, ahol nem lehet baja. (pl nincs út..) a kutyáknak KELL, hogy póráz nélkül kiszaladgálják magukat!
2013. jún. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
A póráz ugrálásról úgy szoktasd le, hogy otthon gyakoroljatok: Add rá, és amint felugrik engedd el a pórázt, ezzel a lendülettel fordulj hátat. (hogy teljes legyen az érdektelenség) Érdemes közben használni egy CSITT szót, vagy valami hasonlót... Próbáld ki, be fog válni! ;)
2013. jún. 4. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

elszökni HA RENDBEN VAN A KAPCSOLATOTOK nem fog semmiképp. viszont én is azt javaslom hogy lehetőleg olyan helyre vigyed ahol nemigen történhet baleset még véletlenül se. viszont előre szólok hogy ne várd hogy a kutya baromi fegyelmezetten fog viselkedni. egyszer beteg voltam kb. 4 napig elég durván. ekkor szó szerint csak gyors wc-re vittem a kutyát. 5.ik napon már elvittem a szokásos nagy sétákra. érezhető volt benne a felgyülemlett energia, de viselkedett pórázon. viszont amint elengedtem, engedély után úgy lőtt ki mint a puskagolyó, ráadásul a szokottnál messzebb is távolodott. először szóltam volna neki de aztán hamar eszembe jutott hogy bizony szegénykém nem robot. örül hogy szaladgálhat és ezt most hagynom is kell neki.


szóval ezt azért mondom, hogy ha a tied is kissé jobban megindul, ne ijedj meg hogy el akar szökni, csak ki akarja szaladgálni magát. várj amíg láthatóan visszajön az esze, kissé ki szaladgálta magát és akkor hívd magadhoz. amint jön hatalmas dicséret és engedd megint hadd menjen.

2013. jún. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!