Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyatartók, adjatok tanácsot,...

Kutyatartók, adjatok tanácsot, ti mit tennétek ezzel a kutyával? ( Hosszú lesz)

Figyelt kérdés

Tavaly szeptember elején ( 6 hónapos terhesen) "találtam" egy kistestű 10 kg körüli keverék ( labrador vagy golden retri-tacskó) kutyát a lakótelepen. Olyan szomorúan nézett, én emgsajnáltam, hazahoztam. Csak menhelyre akartam vinni, hogy ne az utcán kallódjon, de csak novemberben szóltak, hogy van hely,bevihetjük. Persze, megszerettük, én amúgy is nagy kutyabarát vagyok, többször fogadtam már be ilyen állatot, és vittem menhelyre. Na kb 3 hét elteltével vettem észre, hogy a kajájához nem enged, amit érthetőnek tartottam kóbor kutya lévén. Gondoltam, majd ahogy telik az idő, elmúlik nála a kajaféltés. Az napok alatt kiderült, hogy a tipikus "házörző" féle kutya, mindenkit és minden zajt megugat, elég hangosan. A férfiakat jooban ugatja mint a nőket, viszont a gyerekeket is. Van, hogy megyünk az utcán, elhalad mellettünk egy gyerek, és ugat. De ezt sok férfival is eljátsza.

Na időközben az is nyilvánvalóvá vált, hogy a páromat tekinti falkavezérnek, tőle nagyon fél, viszont mikor ő nincs itthon, és mondjuk én el akarom venni tőle a kukából kiszedett tejfölös dobozt, vagy kiküldöm a szobából, akkor morog, vicsorog rám. Ha ráütök a seggére,mégjobban. Ha itt a párom, nem meri.

Megszületett a babám, most 6 hónapos. Azt vettem észre, hogy 50%-ban hagyja hogy a baba simogassa, 50%-ban mintha a szemében látnék valami olyasmit, hogy oda fog kapni. Sokszor nem is csóválja ilyenkor a farkát, csak a szeme sarkából les, és furán néz, nem tudom jobban leirni. Hamarosan kúszni mászni fog a baba, és nagyon félek, nehogy baj legyen abból, hogy hadonászik elötte stb.

Én úgy mondanám röviden, hogy hamisnak érzem a kutyát.

Egyszer már megkapta a lábamat.Nem maradt ott a nyoma, de azértkicsit megéreztem.

Szerintetek kinevelhető ez belőle kutyaiskolában,kutya terapeutával, vagy nem? És a gyerek kérdés? Nyilván őt féltem a legjobban.

Nem kertes ház, társasház.

Ti mit tennétek a helyemben?


2013. jún. 5. 15:50
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
87%
Mindenképpen kutyaiskola (rehabilitációs foglalkozás), minél hamarabb! Igazából az lett volna a legjobb, ha már az első jelre mentetek volna suliba és nem várjátok meg, hogy ennyire rossz legyen a helyzet, de jobb később, mint soha! Ha írsz egy várost, akkor talán valaki konkrét kutyaiskolát is tud javasolni.
2013. jún. 5. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
7%

Hát én akármennyire is fájna, bevinném az állatmenhelyre. A gyerekemet félteném annyira ,hogy megtegyem. Lehet, hogy veszélyes, és igen, meglehet ,hogy a baba mikor kúszni,kapálni fog akkor oda fog kapni. Ami pedig egy lyen kicsi gyereknek bizony nagy kárt okozhat. De persze ez nem a kutya hibája, hiszen ő nem tehet róla. Nekem ez a véleményem :)

Ha viszont szeretnél kutyát akkor vegyél valahonnan egy kistestű szobakutyát, szeretni fogod ,hidd el.

Lehet,hogy enek a kutyának a menhelyen akad majd gazdija és boldogan éélhet tovább :)

2013. jún. 5. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Lehet meg lehetne vele próbálni a kutyaiskolát. Hátha csak egyfajta szorongás van benne, vagy ki tudja. De ha nem válik be, akkor lehet jobban járna, ha kertes házba költözne. Mozgatod eleget? Kutyusokkal találkozik rendszeresen?
2013. jún. 5. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Kutyaiskola,vagy házhoz hívás.

Attól,hogy rácsapsz a fenekére,inkább hergeled,mintsem ignorálod.Meg kell tanulnod helyesen bánni a kutyával.

Ebben egy szakértő lehet legjobban a segítségedre,főleg ha már baba is van a képben.

Ne sajnáljátok rá apénzt,időt,energiát.Szép dolgot tettél azzal,hogy befogadtad,viszont határozottan kell vele bánni!

Cseppet sem veszett ügy,csak szakértő kell hozzá.

Sok sikert :)

2013. jún. 5. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
78%
Ha meg mégsem jön be az új kutya se, akkor az is mehet menhelyre, igaz kettes? Valószínűleg az új kutyával is elkövetnék ugyanezeket a hibákat, tehát a valódi megoldás az lenne, hogy a család megtanul kutyázni, és nem azzal kísérletezik, hogy hátha sikerül kifogni egy alapból "jól működő" kutyát.
2013. jún. 5. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Miért kéne menhelyre vinni, amikor kutyaiskolába is lehet vinni? Meg kell neki tanítani az együttélés szabályait, és nem lesz gond.
2013. jún. 5. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Ő az a tipikus, csufika kutya, akit szerintem sosem fognak örökbe fogadni, ha menhelyre kerül. Főleg, hogy ennyi "hibája" van, hogy hamis, ugat mindenkit, ja és néha be is kakil hajnalban, pedig este 6-7 körül le van sétálva.

Valamint autóban sem lehet utaztatni, mert végig vonyítja,sírja az utat, hiába nyugtatom,hogy semmi baj, végig ezt csinálja amig ki nem szállunk.


Utána nézek ennek a rehabilitációs foglalkozásnak. Ott tudnak tanácsot adni, hogy érdemes e foglalkozásra járni vele? Bele lehet nevelni hogy én is falkavezér legyek a szemében, és ne merjen rám vicsorogni morogni, a gyerekre meg depláne? És ez azért érdekes, mert a nagyobbik gyerek ( 8 éves) vele elvan, ugyan nagyon ritkán rá is morog de akkor ha pl meghúzza a farkát, vagy megszorítja a lábát... A babára meg szerintem mégis hamisan néz...

2013. jún. 5. 16:07
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem fogja megtanulni, hogy több falkavezér legyen, de azt igen, hogy hogyan kell viselkedni, ha a párod nincs otthon.
2013. jún. 5. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
A szüleim is ilyen kutyapártiak, nekik a kertben 3 kutyájuk van, mindig is volt. Roti, nagy masztiff, keverék németjuhász, kistestű is, és sosem volt hasonló gond egyikkel sem. Kutyákkal nőttem fel, tehát azért van fogalmam a kutyázásról.
2013. jún. 5. 16:09
 10/23 anonim ***** válasza:
40%

Én azt javaslom, csak kézből kapjon enni a kutya. Nagyon rossz a viszonyod vele, nem tisztel, azt hiszi ő a falkavezér. Legyen több önbizalmad, és légy határozott, és nem hagynám, hogy a kutyám megmorogjon vagy vicsorogjon, akkorát kapott az orrára, fejére, hogy csak na.

De ez olyan esetben nem fog menni, ha nincs semmi kapocs a kutyához. Kézből etetés. Tálból ne is kapjon egyáltalán.

2013. jún. 5. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!