Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez valami bőrbetegség lehet?

Ez valami bőrbetegség lehet?

Figyelt kérdés

Három-négy napja vettem észre a kutyám nyakszirtjén egy bőrelváltozást. Akkor be volt száradva, és inkább csak hámlott. Mérete kb. olyan mint egy ötforintos, inkább kisebb. Ma viszont egy gennyes foltot találtam ott, amitől a szőre is ragacsos volt.


Mi lehet az? Valami betegség, vagy lehet csak egyszerűen megsértette valamivel? A kutyus egészséges, a szőre gyönyörű fényes.


Természetesen ha nem gyógyul elviszem dokihoz. Most csak érdeklődöm, találkozott valaki már hasonlóval, vagy valami tipp? Esetleg házilag kezelhetem valamivel?


2013. jún. 6. 09:32
 1/8 anonim ***** válasza:

van rajta nyakörv? vagy kullancs/bolha elleni nyakörv?


ha levedzik,akkor akár ekcéma is lehet,de valamivel fel is sérthette,ami begyulladt.

Gomba is lehet...


Szerintem nézesd meg dokival,az ilyeneket jobb időben elkapni.Nekem(igaz macskánál) de 7 héten keresztül kell gyógyszerezni a cicát,mert gombás lett a bőre.

Ha hamarabb észrevesszük,megúsztuk volna 2-3 héttel.

2013. jún. 6. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ja,első vagyok,még annyit,hogy a gombát ember is elkaphatja!Vigyázzatok :)
2013. jún. 6. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Már volt egy ilyen hasonló. Nézd meg a képet. Hasonlít? Mert ha igenakkor tuti ekcéma és orvoshoz kell vinni, mert terjedni fog.

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__4311031-mi-ba..

2013. jún. 6. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nincs rajta bolhairtó nyakörv, de alaposan meg szoktam vizsgálni, és nincs benne élősködő. A kép elég rossz minőségű, de szerintem egész más az én kutyámnál. Egy szál szőr sem hiányzik körülötte, nem hullik. Nem piros a bőre, csak gennyesen levedzik.
2013. jún. 6. 09:54
 5/8 anonim ***** válasza:
9.49-es nektek mennyibe került a kezelése?
2013. jún. 6. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Természetesen egy vagyonba került a kezelés, de mi nem élünk Mo-on.
2013. jún. 6. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Ma elvittem a dokihoz. Leborotválta az érintett részt, és nem egy, hanem három kis piros folt van ott. Az egyik volt az ami már levedzett.


Valami allergia, de azt senki sem tudja megmondani, hogy mitől. Gyakorlatilag bármi okozhatja. Most kezelgetni kell valami spray-s gyógyszerrel, aminek a nevét most nem tudnám megmondani. Remélhetőleg meg gyógyul, és nem kell további antibiotikus kezelés. Remélem, hogy kiújulni sem fog.

2013. jún. 6. 20:34
 8/8 A kérdező kommentje:
'antibiotikumos'
2013. jún. 6. 20:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!