Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » HELP! Milyen bőrbetegség...

HELP! Milyen bőrbetegség lehet ez? KÉPEK

Figyelt kérdés

Már vagy féléve állatdokihoz járunk vele,de javulás nincs, inkább csak rosszabodik. Valakinek nem ismerős, hogy ez mi lehet? Mivel lehetne kezelni?

Tünetek: Foltokban hullik a szőre és ahol kihullott ilyen fekete sebes, bár ahol van szőr már ott is olyan. A kutya egyfolytában rázza magát. A füle is bevan gyulladva. A lábainál teljesen kihullott a szőr, és a belső részeken ahol úgymond a hónalja lenne szintén ilyen fekete. Sajnos szegény kutya valószinűleg a sebek miatt büdös is... Ajj segítsetek :/

Köszönöm


( a képeket mindjárt töltöm de elég lassú a net )


2013. máj. 21. 18:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
addíg amíg a képek megérkeznek én megkérdezném hogy a fél év alatt az orvos mit mondott mi lehet ez , illetve mivel kezelte a kutyát?
2013. máj. 21. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Igen, erre én is kíváncsi lennék. Illetve volt-e pl bőrkaparék vizsgálat, vagy bőrbiopszia?
2013. máj. 21. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

[link]


na végre feltöltötte.

Eddig loamglo gyógysampon volt hetente min 3x fürdetéssel. Szerintem ez nem sokat segített.

A fülére fültisztító folyadék illetve cink oxid. A sebeire ápoló balzsam betadines törölgetés napi 2x. Volt cortizeme krém is. Illetve egy darabig rühatka ellen volt kezelve de semmit nem javult a helyzete. Kapott gyógyszurikat hetente hát kb ennyi.

Nem volt nincs pénzünk rá ... mármint a vizsgálatra.Ígyis a hetente dokihoz járás 2000 forint alkalmanként..

2013. máj. 21. 19:00
 4/12 anonim ***** válasza:
Még hagy kérdezzem meg, mik voltak azok a szurik? Szteroid, vagy antibiotikum?
2013. máj. 21. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
még tavaly szteroid (tél körül) de egyébként vitamin. O és egyszer kapott ilyen csöpögtetőt strong... nem tudom mi volt a neve mivel a doki kente be vele. De jobban hullott tőle a szőre.
2013. máj. 21. 19:15
 6/12 anonim ***** válasza:
Demodex? Nekem nagyon arra hajaz.
2013. máj. 21. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ennek a vitaminos kezelgetésnek semmi értelme sincs.


Említetted, hogy büdös a kutya. Ez lehet pl a másodlagos bakteriális fertőzés miatt, avagy gombás fertőzés miatt is. Feltétlenül antibiotikummal kellene kezelni. Ezért kellene bőrvizsgálat, hogy mégis mi okozza.


Említettem, hogy a másodlagos fertőzés miatt. Mivel valószínűleg az elsődleges ok nem ez, hanem van valamiféle háttérbetegség. Hogy ez mi, ezt vizsgálat nélkül nehéz megmondani. Lehet allergia, atópia, hormonális betegség, vannak ezeken kívül ritka, autoimmun, vagy ismeretlen oktanú betegségek is, amelyeknek hasonlóak lehetnek a tünetei.


Tehát el kell magad szánnod a komolyabb kivizsgálásra, mert ezzel a mostani kezelgetéssel nem fog meggyógyulni a kutyád, csak rosszabbodni fog az állapota. Főleg, hogy már most rengeteg pénzt otthagytál az orvosnál, gyakorlatilag a semmiért, mert még mindig nem derült ki, mi az oka, és ebből a költségből rengeteg vizsgálatot el lehetett volna végezni.

A fején is vannak sebek?

2013. máj. 21. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Elhiszem h ki kellene rendesen vizsgàlni de nincs pénz... Főleg nem 30ezer.. Vagy akörüli. Az orràn volt de màr elmùlt neki :) sztem az a vakarózàs miatt lehetett de màr megakadàlyozzuk h vakarózzon.
2013. máj. 21. 20:11
 9/12 anonim ***** válasza:

Akkor legalább a Promeris Duo-t próbáljátok még meg. Az jó a demodicosisra. Csak így is az a baj, hogy mégha az atka el is pusztul, akkor még mindig ottmarad a bakteriális fertőzés. Az nem fog magától elmúlni.

És a Demodicosisnak is oka van. Az immunrendszer legyengülése sok esetben okozza az elszaporodásukat. Azt meg megint ki kellene vizsgálni.

Sajnos más tanácsot nem nagyon fog tudni senki sem adni Neked.

2013. máj. 21. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Mennyibe kerül? Majd mondom akkor a dokinak... Köszönöm szépen :)
2013. máj. 21. 20:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!