Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ételmegtagadás?

Ételmegtagadás?

Figyelt kérdés

Hogyan szoktassam le a kutyámat arról, hogy felegyen mindent az utcán?

Felnőtten került hozzám, 5 hónappal ezelőtt, mentett kuytus. Azóta nagyon sokat tanult, ha ez a problémanem lenne, semmi gondunk nem lenne. Tökéletes kutyus számomra, mindent tud, ami szükséges a kellemes és stresszmentes együttéléshez. Viszont ezzel nem tudok mit kezdeni és szörnyen idegesít.



2013. jún. 6. 17:59
 1/9 A kérdező kommentje:
ja és az öreg nénik folyton etetni akarják, ő meg persze elfogadja. Ez egyel kevésbé fontos, de azért erről is jó volna leszoktatni.
2013. jún. 6. 18:01
 2/9 anonim ***** válasza:
Szólni kell az öreg néniknek, hogy ne etessék:) Hoppá:)
2013. jún. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
47%
Én úgy tanítottam meg a kutyámat ( ő 3 évesen került hozzám az utcáról), hogy mielőtt enni adtam neki leültettem és megfogtam a nyakörvét. Ha nagyon viháncolt, akkor kicsit visszarántottam, persze nem durván. Amikor lenyugodott, akkor mondtam neki, hogy ehetsz. (más parancs szóval is lehet, de ő ezt tanulta meg. )Ezt egyik etetésnél sem hagytuk ki, és nagyon gyorsan, egy hét alatt megtanulta. Nagyon okos kutya volt, a kezemből is úgy vette ki a kaját, hogy előtte leült, és óvatosan kivette a kezemből. Erre nem tanítottam. De ha megtanítod neki, hogy csak engedélyre mehet a táljához, és berögződik, hogy csak engedélyre ehet, akkor az utcán sem fog mindent megenni. Ha véletlen eleinte mégis, akkor szidd meg érte, (szóban) még akkor is, ha a kedves idős nénik csúnyán néznek rád. :D Inkább ez, mint hogy véletlen valami mérgezett dolgot megegyen. Remélem tudtam segíteni.
2013. jún. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Itthon csak engedélyre eszik, az rendben van.

De az utcán rendesen porszívózik.

2013. jún. 7. 17:53
 5/9 Bela07 válasza:
Ha az utcán viszed...rá kell szólni és ha nem hallgat rád el kell húzni onnan.
2013. jún. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ezt csinálom már 5 hónapja, de nem hat....
2013. jún. 9. 22:06
 7/9 anonim ***** válasza:

Egyszerűen üvölts rá teli torokkal. Mikor látod h már szaglászik a földön és kostolgatja az ottani szemetet gondolj arra h mi van ha valami méreg van abba a kajába és emiatt fog meghalni a kutyát. De nagyon koncentrálj erre, csukd be a szemed és képzeld a jelenetet magad elé, ettől annyira ideges és mérges leszel h olyan hangosan ráfogsz tudni kiabálni a kutyádra h egyből ott hagyja az utcai kaját mert úgy megfog lepődni. FONTOS!!!! ahhoz h letudjad valamiről tiltani a kutyát először neked kell eldöntened h mennyire zavar a dolog. A kutya nem azt fogja érteni h ne csináld mert különben mérges leszek , hanem azt fogja érezni h te most rohadt dühös vagy rá és h nagy baj lesz h ha ezt nem hagyja abba. Másik FONTOS dolog, ha a kutya megérette h nem szabad a födlről felvenni kaját, ott hagyja, egyből hívd egy fél méterre arrébb és nagyon dicsérd meg. Így a kutyának egy idő után lefog esni h azt várod el tőle h ne egyen meg semmit sem a földről. Ha van klikkered használd azt a tanításhoz, nagyban megkönyíti a dolgodat.

Hidd el, ez beválik, mi a suliba úgy tanultuk meg lehívni a kajáról a kutyát, h hashajtót szortak rá. Hát gondolhatod h egyik kutya se mert utána oda menni ahoz a kajához, annyira beparáztak a gazditól :)

2013. jún. 10. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Ez jól hangzik köszönöm. :)

Mindig leordítom, de azért ennyire nem élem bele magam, majd ezentúl megpróbálom. :)

2013. jún. 10. 12:15
 9/9 Zitus14 válasza:

1., NEM TE VAGY A FALKAVEZÉR!!! EZEN VÁLTOZTASS SÜRGŐSEN!!

cerberoskutyaiskola.hu

2. mások NE etessék!

2013. aug. 5. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!