Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért makacsolja meg magát a...

Miért makacsolja meg magát a kiskutyám?

Figyelt kérdés
Minden alkalommal amikor lemegyünk sétálni lehozom a lépcsőházban mivel az elsőn lakok 3 lépcsősor van.Lefele nem mer jönni a kutya egyszerűen fél vagy nem tudom ezért ott mindig kézben kell vinnem le.(annyira megmakacsolja magát) Utána ha levittem jókat jászik szaladgál sétálok vele ő maga ha megunja és haza akar jönni akkor vissza fordul eljön az ajtóig kinyitom neki az első lépcsősoron simán feljön még majdnem húzz is de a másik 2. nél megmakacsolja magát ugat lefekszik ugrál minden baja van nem akar egyszerüen feljönni pedig előtte már 3-4 alkalommal feljött saját magától és meg is volt érte dicsérve. Valami tanács h mi történhetett ?

2013. jún. 7. 10:48
 1/10 anonim ***** válasza:
szerintem egyszerűen csak valamiért fél/tart tőle. :) az én kiskutyusom az árkokkal, aknákkal van így. ha eggyel találkozunk séta közben, akkor egy hatalmasat kell kerülni. :) egyébként mennyi idős a kutyi?
2013. jún. 7. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem érzed h azt csinálod amit a kutya akar, a kutya meg amit saját maga.... vicces. Mennyi idős?
2013. jún. 7. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ha 50 kilós lenne, akkor is ölben vinnéd le?


Természetesen, amíg fiatal, és nem megy neki a lépcsőzés, cipelheted, de ahogy nő, erről szoktasd le.


"ő maga ha megunja és haza akar jönni akkor vissza fordul eljön az ajtóig" - na, itt az egyik gond. Ő bizony önállóan dönt, hogy neki ennyi elég, és megy haza. A sétát akkor fejezitek be, amikor Te úgy döntesz - természetesen a kutya fizikai határait figyelembe véve, vagyis nem sétálsz 6 km-t egy 2 hónapos kiskutyával. Vagyis, ha ő jobbra akar menni, akkor Te balra húzod, ha előre megy, akkor hátraarc, ha hátrafelé akar, akkor ellenkező irányba. Vagyis, nem a kutya dönt, hogy merre mentek sétálni.


Lépcsőn sem húz se le, se felfelé, hanem minimum melletted megy. Még ha majd' össze pisili magát, akkor is melletted, és csak akkor lép ki az ajtón, amikor erre engedélyt adsz. Ugyanis bármi lehet az utcán, először Te meggyőződsz róla, és akkor jöhet a kutya ki.


Nem akar feljönni - persze, hisz tudja, hogy megunod, és felveszed, vagyis " mivan hékás! elfelejtetted, hogy fel kellene venned? Na, akkor majd lármázok egy kicsit, hogy vedd már észre magad, minimum az öledbe kéne hogy vegyél!!!"

2013. jún. 7. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Mekkora? Ha mondjuk van egy kölyök yorkied, akkor nem csodálom. Akkora a lépcsőfok, mint a kutya... Ha kistestű, akkor a gerincének sem tesz jót, szóval élete végéig cipelned kell majd.
2013. jún. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

sok minden történhetett leginkább az "elékényeszetés".. de az is simán lehet hogy annál a lépcsőnél érte valami "trauma" és azért nem akarja..


Nekem a kutya fel megy bármilyen lépcsőn, csak lefelé nem akar menni... ez azért vicces mert ő 50kiló. Szerencsére fel tudom emelni, ha valahol nagyon kell lépcsőzni..

2013. jún. 7. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
9 hetes kis havanese :D Jól van, köszönöm szépen a segítséget értem csak hát féltettem de most már felfogtam a dolgot már csak egyedül a lépcső miatt aggódom h azon h lejöjjön vagy feljöjjön mit csináljak huzzom meg a pórázt vagy mi eddig progáltam csalizni egy kis jutalom falatkával, vagy h szoktassam rá a rendes lépcsőzésre ? Ajtónál mindig eddig úgy csináltam h mindig rohant volna ki és a pórázzal úgy "huztam vissza " h ő nem mehetet ki én mentem ki elsőként és csak utána lazítottam úgy mondán h ki is jöhessen. vagy van ennél jobb modszer ?
2013. jún. 7. 11:38
 7/10 anonim ***** válasza:

A felüljáró volt nálunk borzasztó félelmetes, de egy "segítő" kutyával túljutottunk rajta. Egy ismerősöm kértem meg, akinek nem félt a kutyája, hogy menjünk együtt sétálni, így sikeresen vette az enyém is ezt az akadályt :)


Nem szoktam aggódni az ilyen helyzetek miatt, inkább kutyatársaságot veszek igénybe. A legelső ilyen esetünk, egy kis hídon való átkelés volt, az enyém egyáltalán nem mert rá lépni sem a hídra, így kerültünk egy jó nagyot, de nem vettem fel és nem erőszakoskodtam vele, vagyis "no para" akkor túljárok az eszeden.


A környékünkön szerencsére vannak normális kutyások, normális kutyákkal, így szóltam az egyiknek, hogy segítsen, menjünk együtt. A két kutya szépen bohóckodott, jött a kritikus pont, mi lazán beszélgettünk, cseverésztünk, az enyém látta, hogy mindenki nyugodt, a másik kutyát követve szépen átjött a hídon.


Esetleg ezt a megoldást tudom javasolni, egy-egy kritikusabb helyzetben. Nálunk bevált.

2013. jún. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 mokkagyerek.blogspot ***** válasza:

Diesel a mi nagytestűnk sem mert lemenni a lépcsőn, a kicsi meg simán lemegy. Mondjuk őt kiskorától kezdve szoktattuk, és mindig ha lecipeltem, az utolsó lépcsőfokon hagytam. Van, hogy visszafordult és felment az ellenkező irányba:D Aztán egyik este lejött magától. Előtte azt játszottam, hogy letettem az első két mancsát az eggyel lentebbi lépcsőfokra, hogy lássa, hogyha belelép az "ismeretlenbe", akkor is megtartja valamit. Lehet, hogy a laposabb lépcsőkkel a te kutyád is jobban boldogulna.


A kedves kérdező meg egyszerűen elkényezteti a kutyát:) De ha kistestű, akkor meg nincs értelme hagyni, hogy felmenjen magától, hanem fel kell cipelni.

2013. jún. 7. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én kegyetlen gazdi vagyok, de ilyen helyzetekben nem jutalomfalatozok meg szórakozok, egyszerűen megfogom a pórázt, és megyünk. Egyik kutyám a lépcsőktől rettegett, másik a hidaktól, egy ideiglenesem pedig szintén a hidaktól:D Mindháromnál bevált az, hogy határozottan, habozás nélkül megindultam vele, nem engedtem a hisztinek, és ezt jópárszor elismételtem vele. Végén, amikor már egyáltalán nem félt, nagy-nagy dícséret. A fel-le hordással csak táplálod a félelmét, hiszen azt mutatod neki, hogy te is félsz, van oka a félelmének.


Persze ha még kölyök a kutya, akkor nem ajánlatos a sokkterápia, rosszul is elsülhet, ha egy gyengébb idegrendszerű kutyusról van szó, akkor jutalomfalat, labda, illetve nagyon kedves hangon való csalogatás segíthet. És minden a lépcső felé irányuló mozdulatára hatalmas dícséret.

2013. jún. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Most voltam lent vele sétálni lépcsőn lefele kipróbáltam az egyik kommentelőnek a javaslatát miszerint rakjam le az első két lábát nah leraktam hát az a baj h akkora a lépcső h telibe pofára esik majdnem de felfele jövet a másik kommentelő szerint csináltam miszerint nem hagyom h hisztizzen neki állt volna megint hisztizni de meghúztam a pórázt kicsit megemeltem a pórázzal (Hámot használok nem nyakörvet ) és az első két mancsát felrakta és már futott is felfelé :D lenti sétánál meg megpróbáltam h úgy megyek h ha húz a kutya akkor fordulok az ellentétes irányba hát kisebb nagyobb sikerekkel de sikerült volt h leült és hisztizett de akkor csak leguggoltam oda rohant hozzám felálltam és folyattuk de volt h igen agresszíven elkezdet húzni h ő akkor is arra akar menni olyankor úgy mondán "vonszoltam, húztam" magam után Szerintetek jól csináltam ?
2013. jún. 7. 14:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!