Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám (tacskó) naponta 3-4...

A kutyám (tacskó) naponta 3-4 szer hány, és öklendezik is, valamint nyalogatja a száját, mitől lehet ez?

Figyelt kérdés
Most, volt ivartalaníttatva, és utána benyelt egy vírusos gyomor gyulladásr, amire kapott antibiotikumokat, jobban is lett egy hétig. Viszont, most megint elkezdett hányni, és két hete már csak orvosokhoz járunk, kapott most is antibiotikumot, de már reggel hányt is. Illetve, csak diétás tápot kap, de mégis öklendezik. Szerintetek lehet, hogy depressziós lett a golyói elvesztése miatt? Diétás tápot kap(royal canin), gastroferm pet-tel összekeverve, amit az orvostól vettem! Tudna valaki segíteni, akinek ebben tapasztalata volt már? Előre is köszi!
2013. jún. 7. 11:31
 1/7 anonim ***** válasza:

A golyói elvesztése miatt nem lesz depresziós a kutya:-)

Szerintem diétáztasd rizs+csirke menüvel és kis adagokba kapja naponta 3x. Esetleg adj neki natúr joghurtot is. De ha nem javúl 2-3 nap alatt akkor doki.

2013. jún. 7. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
kérjetek a dokitól, van ilyen gyomorfal védő cucc, lehet az antimiotukum kikezdte a gyomrát.. nem emlékszem mi a neve sajnos.. mi kaptunk akkor amikor hosszútávon szedtünk anitmiotikumot.
2013. jún. 7. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
állítólag betudnak depizni ők is. Kétszer kapott csak atibiotikumot, tegnap voltunk dokinál, akkor meg egy hete, amikor először hányt, ez a Gastroferm pet, pont a gyomor problémákra való, a száraz tápot azzal keverem neki össze. Rizst is és a húst is kihányja a tápból marad kicsi benne!Nem tudom már mit csináljak vele, sajnálom szegénykémet nagyon! Viszont, ha kimegyünk sétálni, mintha semmi baja sem lenne. Úgy nincs rossz kedve, de amit kihányha magát, egyből éhes!! Még van egy szurija két nap mulva és ha nem gyógyul, vissza kell vinni. Viszont, ultrahangozták is, és elvileg nem volt semmi olyan a pocijába. Nem tudom mi lehet a baj:S
2013. jún. 7. 11:42
 4/7 mokkagyerek.blogspot ***** válasza:
Por helyett/mellett kefír vagy joghurt a tápjába, a bélflóra miatt.
2013. jún. 7. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

ezt ajánlotta az orvos, vettem is tőle, ezt rakom a tápba


[link]



Viszont, natúr joghurtot is adok neki, minden nap, nagyon nehezen akar helyre jönni, pedig már tényleg mindent megtettem! Még egy vérviszsgálata lesz, de ahhoz is kicsit felkell gyógyulnia, hátha ott van valami probléma, mivel a gyomrában az ultrahang szerint nem volt semmi, pedig alaposan végig lett nézve!Annyi, hogy volt egy kis homok a zacsijában, amitől bevolt gyulladva neki, de csak kicsit, viszont azt lecsapolták, de nem hiszem, hogy össze függene a két dolog! De, az is lehet, hogy egyszerűen csak ilyen gyenge a gyomra. Olvastam száj penészről is, hogy az is okozhat hányást, sőt a szomszéd kutya a kerítésen kersztül belearapott a szájába, azóta kezdett el hányni! De, lehet, hogy már csak én mesélembe magamnak! De, eddig még semmi konkrét választ nem kaptunk egyik orvosnál sem. Csak, kísérletezünk, milyen kaja jó neki. De, most csak a diétás tápot kaphatja! Remélem jobban lesz!!!

2013. jún. 7. 13:33
 6/7 A kérdező kommentje:
Most már kijött belőle a diétás táp is:S
2013. jún. 7. 14:01
 7/7 anonim válasza:
Tudom hogy régi, de mi történt végül?
2020. ápr. 12. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!