Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy kutya rá tud játszani a...

Egy kutya rá tud játszani a fájdalomra?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy érdekesen hangzik a kérdés, de mégis ez merült fel bennem az idősebb kutyámnál. Tény, hogy nagyon idős (13 éves - tacskó keverék), de viszonylag jól is tartja magát.

Van egy másik kutyám, aki 3 éves és Golden Retriever. Sokáig elvoltak egymással, de mostanában bármilyen apróbb ok miatt rendre utasítja az idősebbet, mert ő akar a falkavezér lenni. Vigyázunk az etetésnél, a játéknál és szinte mindenhol, de így sem kerülhető el a bunyó.


Egy ideje azt veszem észre, hogy az idősebb a közös játék ideje alatt szokatlanul furcsa, ha a másik kutya is ott van. Ha egyedül foglalkozok vele, akkor semmi nincs, élvezi, hogy ott vagyok vele. De ha ketten vannak, mindig úgy csinál, mintha fájna neki minden apróbb érintés. Elhúzza magát, nyöszörög, majd elmegy arrébb.


Lehetséges, hogy veszélyben érzi magát, ha a másik is ott van? Így úgy tűnik, mintha megfenyegette volna a fiatalabb és rájátszana a dologra.

A válaszokat előre is köszönöm! :)



2013. jún. 5. 19:15
 1/3 anonim válasza:
32%
Hát ez nagyon vicces:D ne haragudj.Komolyra fordítva szerintem idősebb valamit csinált mert nekem is van 2 kutyám az egyik nem bír enni mikor a másik ottvan elviszi eldugja elfut vele és ott eszi meg.a rájátszás is lehetséges a kicsit próbáld egy kicsit jobban szeretgetni és akkor rendbe lesz minden
2013. jún. 5. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Simán lehet rájátszás, mert lehet, hogy rájött arra, hogy ha eljátssza a haldoklót, akkor ő nagyobb figyelmet kap, mint a másik.

Ha a másik nincs ott akkor valószínűleg azért nem játszik rá, mert amúgy is vele foglalkozol.

Nekem is volt rájátszás, mert én is jobban foglalkoztam velük, nekem északi kutyáim vannak, és télen kint a hidegben vacogtak, meg remegtek, ha kimentem hozzájuk, és iyenkor beengedtem őket melegedni, de észre vettem, hogy ha nem vagyok ott nem fáznak, kimentem rögtön fáztak, bejöttem, és néztem az ablakból, és érdekes, megint nem fáztak:D

onnantól kezdve nem volt melegedés a házban, és azóta nem is játszanak rá:)

2013. jún. 5. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 zsuzsabazsa ***** válasza:
100%
Te meg rakd helyre a Goldent, hogy ne baszinyázza az idős kutyát. A falkavezér te vagy utánad meg az idős kutya következik. A rangsort te határozd meg ne a Golden.
2013. jún. 5. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!