Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek ennek a...

Mi a véleményetek ennek a kutyatápnak/eledelnek az összetevőiről? Leginkább azok válaszát várom, akik értenek a tápokhoz.

Figyelt kérdés

A táp/ eledel a következő: Nativia Lamb & Rice, hypoallergén. A kutyánknak eddig ízlik és jó a végtermék is. Hypoallergén étrenden van, eddig Acana Pacifica-t adtunk neki, de sajnos az elég drága táp így az állatos üzletben az eladók ezt a márkát ajánlották. A Nativia dog egy cseh márka, csak pár éve létezik, eddig nem is hallottam róla, rögtön utána is néztem miután megvettük. Kissé elbizonytalanodtam, mert bár az eladók nagyon dicsérték és jó ára van, a cseh és szlovák fórumokon elég sok kritikával illetik. Sokan még nem is etették vele a kutyájukat, de az összetevőlista miatt (ami kicsit hiányos és homályos), nem ajánlják.

No és végre az összetevők (remélem jól le tudom fordítani magyarra): gabonafélék(rízs 47%), hús és allati eredetű termékek (dehidratált/szárított bárányhús 26%, baromfi zsír), szárított cukorrépa szelet, halak, lazac olaj 0,5%, sörélesztő, algák és termékek belőlük (juka - pálmaliliom? 0,02%)

+ info: fehérjék 24%, olajok és zsírok 11%, rost (salakanyag?) 3,5%, hamu 6,5%, kalcium 0,95%, foszfor 0,7%, nátrium 0,3%.

Eleve a jukka/ pálmaliliom mióta alga?


2013. jún. 7. 12:01
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Sok benne a gabona, kevés a hús illetve állati eredetű termékek(melléktermék)is van benne ami nem jó.Nem venném meg van ennél jobb is.
2013. jún. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Nem az a kérdés, hogy a pálmaliliom mióta alga, hanem hogy mit keres a kutyatápban. :D
2013. jún. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Ez az összetevőlista a 4 kg-os (átlászó tasakos)eledelen szerepel. Neten megtaláltam a 15 kg-os változatát (rendes tasak) és ott egy kicsit részletesebb a leírás róla (esetleg aki ért csehül vagy szlovákul: [link] )
2013. jún. 7. 12:20
 4/20 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! A cseh oldalon azt írja, hogy a juka a bűz ellen van (gondolom itt a végtermékről van szó :D). A gabona tartalma engem is bosszant, bár állítólag az csak rízs, de hol a garancia, hogy más gabonafélét nem tartalmaz. Egyébként még az állatorvos mondta, nem ezzel a táppal kapcsolatban, hogy a rízs jót tesz a kutyának, főleg ha megy egy kicsit a hasa, persze azt is hozzátette, hogy arra is lehet allergiás.
2013. jún. 7. 12:26
 5/20 anonim ***** válasza:

ma 12:19

Mivel a yukka mellett van, nyilván a szagtalanítás miatt van benne.

2013. jún. 7. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Legszívesebben továbbra is az Acana Pacifica-t venném, de sajnos elég drága. Ha jól emlékszem nálunk a 3kg-os kb. 16-17 euró, az 1 kg belőle (átlátszó tasak verzió) pedig több, mint 4 euró. Egyébként az előbb elírtam, ez a Nativia, ami most itthon van az nem 4kg-os, hanem 2 (elnézést).
2013. jún. 7. 12:31
 7/20 A kérdező kommentje:
A juka és pálmaliliom ugyan azt akarja jelenteni, nem tudtam ,hogy hogy van a juka magyarul, az interneten kerestem és a pálmaliliom jött ki. Azért is írtam a pálmaliliom mellé a kérdőjelet, mert nem voltam biztos, hogy helyes-e a fordítás. Ha férreérthető volt, vagy rosszul fogalmaztam elnézést.
2013. jún. 7. 12:41
 8/20 anonim ***** válasza:
A yukka és a pálmaliliom ugyan az!
2013. jún. 7. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Esetleg mondanátok az Acana Pacifica-hoz hasonlóan jó eledeleket? Valami olcsóbb megoldás kéne... Kár ezért a Nativiáért, mert eddig jó hatással van a kutyámra, a széklete is sokkal jobb, kevesebb is, gondolom ez azt jelenti, hogy jól emészthető a táp.
2013. jún. 7. 12:53
 10/20 anonim ***** válasza:
Ha bevált akkor nem feltétlenűl kell váltanod. Bár nekem sem tetszik kifejezetten az összetétele. Melyík országban élsz? Esetleg Brit Caret, vagy Brit Premiumot nem tudsz rendelni?A hugom Hollandiába lakik ott is forgalmazzák és nem sokkal drágább mint nálluk. Az Acanánál sokkal olcsóbb és jó táp.
2013. jún. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!