Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a kutya nem ehet csirkét,...

Ha a kutya nem ehet csirkét, akkor az Acana és az Orijen prémium minőségű kutyatápnak miért ez a fő alapanyaga? Most akkor mivel etessem a kutyám?

Figyelt kérdés
2010. jún. 27. 00:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne ehetne csirkét a kutya?? Van amelyik allergiás rá de annak vannak speciális tápok. Te valamit félreértettél.
2010. jún. 27. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Sok helyen halottam és itt is olvastam, hogy a csirke alapanyagú táp nem jó mert bélgyulladást okoz, ezért kell a kutyának marhát nyulat és vadat enni.

De majd megkérdezem az állatorvost, hogy mit gondol erről.

Lehet, hogy nem igaz, remélem...

2010. jún. 27. 00:21
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

alapvetően nyugodtan ehetik. vannak kivételes, allergiás esetek, ilyenkor a bárány-rizs tápokat ajánlják.

az Acana és Orijen tápokból is van olyan, ami nem csirkés.

szóval én se értem a kérdést :D

2010. jún. 27. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Valamit félre hallottál.Ha ez igaz lenne, akkor ma az összes kutya, aki normál tápot és csirkehúst eszik, mind bélgyulladásban szenved.
2010. jún. 27. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
100%
csirkét ehet csak csirkecsontot nem mert az szilánkosra törik amúgy attól sem lesz semmi baja 15 éves kutyánknak sem lett
2010. jún. 27. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
100%

A kutya ehet csirkét. A csirkeallergiás kutya, viszont nem, értelem szerűen:)

Egyébként Acana: Pacifica, Grasslands

Orijen: 6Fish

Ezek a tápok csirkementesek.

2010. jún. 27. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
32%

MI?? NEE! Van ilyen, hogy egy kutya allergiás a húsra??? Ez nagyon-nagyon kiábrándító!!! Már majdnem olyan korcsok ezek is,mint az ember..:(

Amúgy a mi kis spánielünk leginkább csirkefarhátat kap (tápot soha), megeszi a csontot is meg minden. Nincs semmi baja.

2010. jún. 27. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

De eheti,nyugotdan etesd az Acanával!

Egyes fajták jellemzőek allergiás tüneteket felléptetni a csirkehús miatt,de ez elég ritka és inkább a csontja miatt fordul elő.Azt hiszem a Westie is hajlamos az allergiára(csirke)bár ebben nem teljesen vagyok biztos,javítsatok ki ha tévedek!

Etesd csak azzal.

2010. jún. 27. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem a csirkehúsra allergiásak, hanem arra a sok vacakra, amit a csirkékbe belenyomnak, mire vágásra kerül. Nagyüzemben nem kukoricával etetik őket. A tápgyártók pedig nem házilag nevelt csirkét használnak fel.
2010. jún. 27. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!