Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyámnak van egy daganat a...

A kutyámnak van egy daganat a hasában. Megműttessem? (többi lent)

Figyelt kérdés
Westiem van, 11 éves. Pár napja egy csomót vettem észre alhasi tájékon, a melle körül. Az állatorvos azt mondta, hogy meg kéne műteni mert nagy a kockázata, hogy továbbterjed. És ha már itt tartunk akkor ivartalanítani is lehetne. Egyéb szervi baja nincs, egészsége, így kevés az esélye annak hogy a műtét komplikációkkal jár. Nagyon szeretem és nem akarom elveszíteni. Mit javasoltok? Megműttessem?

2013. jún. 8. 11:52
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha ennyire bizonytalan vagy az orvosod javaslatára, vidd el másik orvoshoz is.
2013. jún. 8. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nagyon kockázatos, és veszélyes egy ilyen idős kutyust megműttetni. Mi a spánielünkkel jártunk így, emlő daganat meg ivartalanítás. Megműttettük, igaz 10 évesen, de utána csodás 2 évet kaptunk cserébe. Aztán egy emlődaganat 3-4 nap alatt olyan gyorsan nőtt, hogy a 4. nap reggelre kifakadt. Akkor viszont már azt mondta az orvos, hogy sajnos altatni kell.

Én helyedben ha van rá kereted, megműttetném. De előtte egy állapotfelmérést csináljon a doki, hogy megnézze mennyire bírná ki a szíve. Ha úgy van, vidd el egy másik dokihoz, nézze át ő is.

2013. jún. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Magyarán a kutyád rákos és az állatorvos is megmondta,hogy valószínű,hogy továbbterjed,amibe előbb utóbb nyilván belehal.Csak meg szenvedni is fog.


Vagy van a másik oldal,hogy megműtteted,ami nyilván jár egy bizonyos kockázattal,de

A) esetben nem lesz probléma,és meggyógyul

B) esetben sajnos műtét közben elpusztulhat


Nekem még mindig könnyebb lenne az a tudat,ha a B) eset be is következik,hogy ÉN mindent megtettem érte,és nem hagytam szenvedni.

A 11 év nagyon szép kor,de amikor elkezdődik egy daganatos megbetegedés,az nem szokott magától meggyógyulni.És mivel ivaros,a legnagyobb esélye a következő daganat felbukkanásának a herékben/méhben van.Mivel azt nem írtad,hogy kan,vagy szuka.


Szerintem műtét és egyben ivartalanítás.

2013. jún. 8. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Valletta ***** válasza:
Ha valóban úgy van, ahogy írod és nem akarod elveszíteni, akkor megműtteted. 11 évesen nem aggastyán, az én 16 éves pincserem is felébredt altatásból.
2013. jún. 8. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 zsuzsabazsa ***** válasza:

Ha rákos és áttétes akkor hiába műti meg az orvos akkor is elhalálozik. Sőt ha felnyitja akkor hamarabb.

De most a hasában van a daganat vagy kívül amit látsz is.

2013. jún. 8. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kommenteket! A kutyám szuka más szervi baja nincs teljesen rendben van. A csomók kitapinthatók három mellében talált az orvos, az egyik kicsit nagyobb a másik kettő kb csak borsónyi. Egy ismerős állatorvoshoz vittük el aki rendesen tájékoztatott a műtétről, mivel bízom a dokiban és a ktyusomban is úgy döntöttem mehet a műtét:)
2013. jún. 13. 17:59
 7/8 anonim ***** válasza:
Pont velünk is ez volt a helyzet! Uszkár 10 éves! Két emlődaganat.. kérdés műtsük vagy ne! Ő már cukorbeteg is lett sajnos! Amit az emlődaganatról tudni kell, általában rossz indulatú és leggyakrabban a tüdőben képez áttétet! Ha már van a tüdejében akkor gyors lefolyású sajnos, nincs értelme megműteni! Kicsit helyrehoztuk a cukrát + tüdő rtg negatív! Mehet a műtőbe! Egy órás műtét volt! Ivartalanítva lett + kiszedték a két daganatot! Tegnap volt a varratszedés, minden a legnagyobb rendben! Másnapra már teljesen jól volt! Én a műtét mellett döntenék! Nem kevés pénz volt, de megérte! Mire jutottatok?
2013. jún. 22. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Megműtötték! 2-3 napig még elég gyenge volt alig evett, alig ivott, de utána teljesen rendbe jött és boldogabb mint valaha!
2013. júl. 26. 12:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!