Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kb 4 éves lány kutyának az...

Kb 4 éves lány kutyának az egyik mellén egy majdnem öklömnyi daganat van, a többi bimbója ép, szerintetek mi lehet?

Figyelt kérdés
az a része ami a földhöz ér kicsit mintha meg lenne horzsolva és elég piros. Azért kérdezem mert ha rák akkor inkább chippelés helyett elaltatom,mert kezeltetni sajnos nincs pénzem és nem akarom hogy szenvedjen. (Egyébként nemrég kaptam a kutyát, de fájdalmait nem láttam hogy lenne, nagyon élénk szaladgál nem nyüszít stb.)
2013. márc. 31. 09:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ezt csak orvos tudja megmondani. Szerintem amúgy ez tök gáz hozzáállás: a chip kötelező, ha beteg akkor kezeltetni kell. Ha nem tudod, keress neki gazdát.
2013. márc. 31. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
nagyon rossz hozzáállás. El kell vinni orvoshoz, begyulladhatott a tejcsatornája. Kéne rá gyógyszer, ha nem javul eltávolitják az emlőt. Ez a kutya attól még teljes életet tudna élni. ha ezt nem birod vállalni, akkor jobb lenne neki másik gazdát találni.
2013. márc. 31. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
79%

Mondj le róla egy állatvédő szervezet javára, utána meg ásd el magad! Ez valszeg emlődaganat.

Remélem neked is lesz, és bele is halsz!

2013. márc. 31. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
nem hiszem hogy itt bárkinek is kutya kéne, mert amíg elmegyek a boltig kb csak 5-6 szomorkodó lesoványodott kóbor kutyát látok . Ez a kuyta ami nálam van nagyon nehezen illeszkedik be,amikor kölyök volt nem igazán láthatott embert,az előző családjánál 2 évig volt de a mai napig nem állt meg nekik egy ember kivételével hogy megsimogassák pedig soha nem bántotta senki.
2013. márc. 31. 10:12
 5/12 A kérdező kommentje:
köszönöm a jókívánságot kicsit elkéstél vele,de csak hogy nyugodj meg én se kapok gyógyszereket
2013. márc. 31. 10:14
 6/12 anonim ***** válasza:
84%

És ez indok arra, h megöld?


A pénztelenség amúgy nem indok az altatásra. Ezért doki nem altat.

2013. márc. 31. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

az állatorvos egy egyszerű tapintással meg tudja állapítani, hogy mi lehet, esetleg szövettani vizsgálatot csinál.

viszont a chip január 1-től kötelező és lassan április van.

ha a földet éri, akkor azzal mindenképp kéne csinálni valamit, mert a folyamatos dörzsöléstől elfertőződhet.

hogy nem vetted eddig észre az öklömnyi daganatot?

ha most kaptad a kutyát, ki adta?

oltásai, féregírtásai rendben vannak?

talált kutya?


lehet egy jóindulatú megnagyobbodás, ami miatt viszont nem kéne elaltatni egy fiatal kutyust!

ha anyagilag nem boldogulsz, akkor inkább keress fel egy olyan szervezetet, ami tud segíteni, csak NE DOBD AZ UTCÁRA szegény kutyust.

2013. márc. 31. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
41%
Pedig még mindig jobb, ha elaltatják, mintha figyelembe se vennék a szenvedését! Az lenne neki a legrosszabb. Vidd el dokihoz, és kérdezd meg, őszerinte milyen állapotban van. Ha megmondod, hogy nincs pénzed a drága kezelésre, a doki a legjobbat fogja ajánlani. Szerintem humánusabb elaltatni, mint nézni, hogy esetleg 1 év alatt pusztul el, fájdalmak között!!
2013. márc. 31. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
48%
szerintem nézesd meg egy dokival. ha rákos lenne a kutyám én is elaltatnám. nem olyan olcsó az. az meg hülyeség h keressen másik gazdát. senki nem akar egy beteg kutyát aminek drága kezelésre lenne szükség. gondolkodjatok már!
2013. márc. 31. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
A kérdező az írta: "kezeltetni sajnos nincs pénzem..." Tehát bármilyen betegsége van, nem tudja/akarja kifizetni az ellátását. Itt az a baj, hogy még nem is vitte el az orvoshoz. A chip is kötelező januártól....
2013. márc. 31. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!