Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Torzskonyvet ki lehet allitani...

Torzskonyvet ki lehet allitani utolag?

Figyelt kérdés

az erdekelne,h milyen vizsgalotakkal lehet megallapitani egy kutyus tenyleges fajtajat & ha ez megvan torzskonyvet ki tudnak-e allitani utolag hozza?ez milyen koltsegekkel jar stb.

meg januarban vettem egy kan kiskutyat(oltasok araert).pincsernek hirdettek.mikor meglattam,nem volt annyira pincseres,de annyira nem erdekelt..azota utananeztem & tokeletesen illik ra atoy terrier fajtaleirasa.kepeket is neztem & teljesen ugy nez ki.& erdekelne,h esetleg ezt ki lehetne-e vizsgalni valahogy..mert ahogy neztem eleg draga egy ilyen kiskutya..o meg ugye fiu,neki meg meg jot is tenne,ha elhetne nemi eletet :D



2013. jún. 8. 18:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Utólag nem lehet kiváltani törzskönyvet.

Valószínűleg egy jól sikerült keveréket vettél, ami hasonlít az említett kutyusra.

Attól mert fiú, nincs szüksége nem életre.

2013. jún. 8. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 sippara ***** válasza:
97%

Namost ácsi... te vettél egy kutyát gyaníthatóan tudatosan szaporítótól, tojtál arra is, hogy nem is hasonlít az általad választott fajtára, majd most fel VÉLSZ benne fedezni más fajtára hajazó fajtajegyeket, és tk-t akarsz neki csináltatni (a szaporított kutyának!!!), CSAK AZÉRT, hogy aztán te tovább szaporíthasd??? Hogy áradjon rád a Duna, szakadjon rád a ház...

Mindenesetre Istennek hála a büdös életben nem szerzel hozzá törzskönyvet.

2013. jún. 8. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Hát törvényes úton biztosan nem, de sajnos törvénytelen úton minden további nélkül.:-(( Ez ma -- legalábbis Magyarországon -- nem ügy.

Abban meg ne magadból indulj ki, hogy jót tesz a kannak a nemi élet.

2013. jún. 8. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

jezusom!nyugii!!te jo eg!egy kerdest tettem fel!mellesleg az is benne volt a kerdesben,h van-e valami vizsgalat arra,h ezt megtudjam,h fajtatiszta-e,vagy egy jol sikerult keverek.nem egyszer neztek mar el az emberek a kutyafajtat & masnak hirdettek,mint ami!nem akarok szaporito lenni!ezert kerdezem,h van-e olyan vizsgalat,ami kimutatna,h toy terrier-e vagy sem!

& igen kedves sippara!vettem egy kiskutyat oltasok araert,mert tojtam ra,h fajtatiszta-e!mert nem a papirjai erdekeltek,hanem maga a kutya!szerencsetlen allat nem tehet rola,h szaporitotol van!ha szaporitotol van egy kutya akkor altassak el dobjak ki az utra vagy mi?

& igen felveltem benne fedezni egy fajta minden jegyet!& ezert szeretnem kideriteni,h valoban az-e vagy keverek!& ha az akkor igen szeretnek rola valami papirt & meg lehet,h kolykoket is!!valoszinuleg ha nem az,aminek gondolom,akkor nem fognak kiallitani semmilyen papirt nem h torzskonyvet!nem tudom mi a problemad ezzel & h miert kell ilyen alpari modon valaszolni!mondjuk ez nem engem minosit!..

2013. jún. 8. 19:16
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem lehet. DNS vizsgálat létezik, amivel megállapítható, hogy a kutyád valóban annak a 2 kutyának a kölyke, akinek mondják, de ha azoknak a kutyáknak sincs törzskönyvük (és nyilván nincs) akkor a te kutyádnak sem lesz.

A nemi életről pedig annyit, hogy aki egy kicsit is ért a kutyatartáshoz, és a kutyák biológiájához az tudja, hogy a pároztatás nekik nem élvezet, sőt... Őket az ösztöneik vezérlik, nem a vágy.

A legjobb, amit tehetsz vele, az az ivartalanítás. Az én kutyám is meg lett műtve, pedig ő tk-es, és a fajtájának egy nagyon szép példánya.

2013. jún. 8. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

nem fogok torvenytelenul tk-t vasarolgatni,eszembe sem jutott!

koszonom szepen az ertelmes valaszt!ivartalanitason gondolkoztunk,gondolkozunk a betegsegek miatt..meg fiatal hozza a kutyus.

2013. jún. 8. 19:32
 7/17 anonim ***** válasza:
A kutyád keverék. Törzskönyvhöz vagy mindkét szülőnek törzskönyvesnek kell lenni és a kölykök fél éves koráig ki kell állítani nekik a törzskönyvet, vagy ha ez nem történik meg, borsos áron lehet csináltatni DNS tesztet amiben ki tudják deríteni hogy az adott kölyöknek ténylegesen az a 2 kutya e a felmenője. Így ha ők törzskönyvesen tudtommal kaphat tk-t a kölyök. Ebben az esetben minimális az esélye hogy tk-s kutyákról van szó ha még a fajtát is csak rámondták. Jól sikerült keverék, de ettől semmivel sem kevesebb mint egy fajtatiszta kutya. Egyébként nem a szaporított kutyával van a baj, hiszen szerencsétlen nem tehet róla. A szaporítóval van a baj, avval hogy agyon elleti a kutyáit amik általában fajtajellegű keverékek szűrések nélkül. Beállítják őket mint "fajtiszta" kutyákat aztán kezdődhet az esztelen szaporítás orrba szájba. Aztán a tudatlan vásárlónak akinek olcsón kell a fajtiszta kutya megveszi. Aztán meg rosszabb esetben fizetheti a kutya árának többszörösét az orvosnál, és ki tudja milyen lesz az a kutya ha felnő. Ezért nem szabad szaporított kutyát venni. Több millió gazdátlan kutya van az országban, kérlek ne növeld tovább a számukat és ivartalanítsd a kutyát. Sok betegséget megelőzhetsz vele és a kutya is könnyebben kezelhető válik. A nemi élet mint olyan, nem létezik a kutyáknál. A szaporodási ösztön hajtja őket és nem élvezik a szexet.
2013. jún. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
koszonom!nem akarom szaporitani a kutyat papirok nelkul..ezert kerdeztem,h van-e mod kideriteni a fajtisztasagat.
2013. jún. 8. 20:23
 9/17 anonim ***** válasza:
A törzskönyvben a kutya felmenői szerepelnek egészen ük szülőkig. Mivel gondolom nem vagy küllem bíró ezért nem mondhatod azt se, hogy teljesen megfelel a toy terrier standardnak! A toy terrier eléggé ritka fajta, magyarországon nem is tudok tenyészetről ahol tenyésztenék egyébként nekem is tetszik a fajta, csak az életmódo kizárja a terrier lehetőségét. Mivel nagyon ritka nem hiszem, hogy a szaporítónak akár egy is lett volna belőle, ha mégis biztos nem oltás árban adta volna! Törzskönyvet meg hál istennek nem tudsz hozzá csinálni, így legalább ne m tudod tönkre tenni és elkorcsosítani ezt a nagyszerű fajtát!
2013. jún. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

".nem egyszer neztek mar el az emberek a kutyafajtat "


Hidd el Nekem, hogy egy tenyésztő tisztában van azzal, hogy egy pulit vagy pumit tenyészt-e!


A szaporítónak meg tök mindegy, sokszor nem is értenek hozzá,csak dugatják az ebeket, aztán valami majd kisül belőle. Lehet a szaporítónak volt egy pincser kinézetű szukája és azt hágadta meg egy másik pincsernek kinéző kutyával, azonban bármelyiknek a felmenőjében lehetett más fajta és ez a kölykökön csapódott le....

A kedves -rákegyemeg- szaporító meg persze úgy hírdeti,hogy pincser, mert hát apa meg az anya is "pincser" ,csak miután már mindenki volt mindenkivel dugatva így a kölykök mások lettek. Ennyi.


Ne tegyél vigyori smile-t az idióta kérdésed végére és akkor nem hiszik azt, hogy Te valóban lennél oylan gyökér aki tovább szaporít egy amúgy is keverék kutyát...tudod....a menhelyen már van elég.

2013. jún. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!