Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Menhelyen domináns kutya...

Menhelyen domináns kutya kezelésére mit ajánlotok?

Figyelt kérdés

Van két kutya egy kennelben. Mindkét adatlapra rá van írva,hogy eléggé dominánsak. Illetve vki ott mondta,hogy ők harapnak. Bementem hozzájuk,most először kennelt takarítani. Én sem foglalkoztam velük,ők se nagyon velem. Nem haraptak meg,sőt odakapás vagy morgás sem volt.


Említették,hogyha megakarták simogatni a kutyát,akkor már volt olyan ha nem tetszett neki ,akkor odakapott.


Mit tegyek,hogy nagyobb tekintélyem legyen velük szemben. Nem hiszem,hogy kiszokták őket vinni sétáltatni. Ha megpróbálnám, akkor hogyan tegyem a pórázhoz,nyakörvhöz szoktatást náluk?

Mert félős kutyáknál már van némi tapasztalatom. Félőseknél sokszor a jutifalat beválik.

De egy dominánsnál a szép szó és jutifalat nem elengendő szerintem.

Ha van vmi jó tippetek vagy hasonló tapasztalatotok akkor várom válaszaitokat.



2013. jún. 9. 13:18
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez melyik menhely?:) Mert esetleg ha Pécshez közeli pl a Misina, akkor ha gondolod megpróbálhatok segíteni élőben:) Nem vagyok hivatalos kutyakiképző, de tapasztalt kutyásnak tartom magam, régóta foglalkozok velük, Cesar Millan módzsere szerint nevelem a sajátjaimat is, a könyveit is elolvastam:) Szerintem meg lehetne oldani a problémát, csak megmutatni könnyebb mint leírni:) De ha nem Pécs közeli vagy akkor megpróbálom leírni:)

Most sok kutyakiképző meg fog ezért kövezni amit mondok, de én így gondolom: szerintem egy kutyát anélkül is lehet rehabilitálni hogy ez lenne a foglalkozásod, nem kell ehhez semmilyen papír, hogy te ilyen meg olyan tanfolyamot végeztél és hivatalos kiképző vagy. Ha érdekli az embert a téma, képzi magát autodidakta módon és rendelkezik tapasztalattal, akkor szerintem minden kutyát rehabilitálni lehet önerővel:)

2013. jún. 9. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Na, hát ez a beszélgetés befulladt, pedig engem is érdekelt volna a módszer. :(
2013. jún. 9. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Milyen kutyáról van szó? Milyen helyzetben domináns? Kutyával, vagy emberrel is? Szerintem, jó az irány, amin elindultál, hogy nem veszel róla tudomást. Én megvárnám, hogy Ő kezdeményezzen, Az etetés is jó lehetőség "falkavezérkedni", Ha pl. Nálad van a tál, és morog, ugrál, stb. akkor azt az adagot már ne kapja meg. (ha necces a helyzet, hogy sérülést okoz, akkor először a kennelen kívülről figyelném a reakcióját a nálam lévő etetőtálra. Mondjuk, az kicsit furcsa, hogy egy kennelben van a két domináns kutya... Nem lehet, hogy félelemből csípett oda simogatáskor?
2013. jún. 11. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!