Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Állandóan szökik a kutya, és...

Állandóan szökik a kutya, és már nincs új módszerem a probléma kezelésére. Nektek?

Figyelt kérdés

Van egy 14 éves pulikám, akit ugyan kutyasuliba nem vittem, de az alap dolgokra szépen türelmesen megtanítgattam kiskorától kezdve. Gyere ide, ül, marad, fekszik, haza, stb. Ő is kissé szökős volt, de ha láttam mire készül és rászóltam, azonnal engedelmeskedett.

Kb. 1 éve utcáról befogadtunk egy valószínűleg egész életében kóbor puli keverék kutyust (akkor kb 2 éves lehetett). A probléma csak az volt, hogy állandóan szökött, de rohant mint az őrült. A szabadság utáni vágy, a csajozás, látszódott rajta ahogy élvezi. Akadt, hogy 3 napig elő sem került. Úgy kellett kergetni, nem egyszer a bilétája alapján hozták haza. És ezt minden nap megcsinálta. Az első próbálkozások között volt a fegyelmezés (amivel csak azt értük el, hogy haza se merjen jönni), a napi kétszeri sétáltatás (azon az útvonalon, ahová szökni szokott), végül az ivartalanítás. Pórázon (ha érzi, hogy rajta van) gyönyörűen sétál, és már odáig is eljutottunk, hogy először csak egy lépésre vittem ki az utcára póráz nélkül, aztán 1 m-re, aztán szépen fokozatosan egész utcát is hajlandó velem végig sétálni és egy szóra visszajön. Az alapdolgokat neki is megtanítottam, ül, gyere ide, ami KERTEN BELÜL szuperül működik. Szóval a helyzet javult, de mégsem. 2-3 naponta a sétáltatás, ivartalanítás, tanítgatás ellenére is fogja magát és kiszökik. Automata kapu van és egyszerűen kicselez. Tudja hogy rosszat csinál, tudja, hogy vissza kellene jönni, de nekiiramodik a nyitott kapunál, kislisszan az ember lába között a legváratlanabb pillanatban, általában a hívásra szemtelenül visszanéz, majd ismét nekiiramodik. Kb negyed óra múlva haza jön, a küszöb alatt sunnyog. A baj csak az, hogy ha nincs aki beengedje, akkor megtámadja a járókelőket az utcán. Akár idős, fiatal, egyszerűen nekimegy. Félnek az emberek erre járni, lassan fel is jelentenek, teljesen jogosan viszont megkötni sem szeretném, abba tuti belehalna. Az nem elég, hogy figyeljünk jobban a kapunyitásnál, mert én szoktam figyelni, de tényleg nagyon cseles a kutyus. Másrészt sajnos a szüleimet nem igazán érdekli, nem veszik a fáradtságot, hogy mielőtt a távirányítóval kiállnak megkössék a kutyát, aztán elengedjék. Nekik erre nincs idejük, nem ezért vettek távírányítós kaput, stb. Viszont én meg nem akarom azt megvárni, hogy megharapjon kisgyereket, stb. Egyébként viszont egy nagyon jámbor, kedves eb, rám pl akármit cisnálok vele még sosem morgott. Nem értem az egészet, várom az ötleteket, mert nem szeretnék emiatt megválni tőle. Villanypásztorra gondoltam, de az szerintem drasztikus, és viszonylag drága módszer is. Inkább valamilyen tanulásbeli technika kellene, nem?


2010. ápr. 11. 15:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
70%
hat nem tudom mit lehetne tenni a jelek szerint te nagyon próbálkoztál. Tudom írtad hogy kikötni nem akarod de esetleg ha futóláncra raknád? azt úgy kell elképzelni hogy van 2 rögzített pont amik közt ki van feszítve egy "kötél". a kutya "lánca" ehhez van hozzáerősítve egy karikával tehát a két pont között tud mozogni és futkosni. Szerintem még ez is jobb mintha elaltatnák mert megharap valakit.
2010. ápr. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
55%

Ha minden kötél szakad,és nem találsz hatékony alkalmazást, kösd ki egy erős, kb 8-10 m-es gurtnival a kapuval szemben valahova. Ne érjen a kapuig teljesen. Aztán nyisd a kaput. Ha megindul, a zsinór vége megakasztja. Ekkor erőteljesen rászólsz--NEM!!

Ha van segítséged,egyik nyitja a kaput, a másik bármilyen hosszúságnál megfogja a zsinórt és tartja erősen. Minden alkalommal, amikor elakad, jön a NEM!

Nem fog egy-két alkalom után működni még.Ellenőrzésként kapu nyit, kutya indul és mielőtt elfogy a zsinór, rászólsz. Ha megáll, nyertél. Ezek után azért néha vissza lehet térni a zsinórra, ha úgy veszed észre, nem reagál kellően a tiltásra.

Ha van kitartásod, össze kötheted a nem-et a feküdj szóval. Ha rögzül nála, talán a kapunyitást össze fogja kötni a fekvéssel.

2010. ápr. 11. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
nekem még az jutott eszembe, hogy nem tudnátok-e a kert egy részét lekeríteni neki, ahol nincs a kapu, és akkor lenne szabad területe is és nem is tudna kiszökni a kapu nyitásakor. Akkor az a szüleidnek sem lenne nagy fáradtság, mert ott lenne egy kis kapu, amit mindig becsuknátok és annyi...
2010. ápr. 11. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Szerintem vagfy tartsátok kennelben, vagy legyen lakáskutya belőle és mindenképpen vidd el iskolába.
2010. ápr. 11. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

na a lakásról feledkezz el...

kikötni sem ajánlom...

inkább a kennel...

de naponta vidd sétálni...

2010. ápr. 11. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
83%
Láthatatlan kutyakerités, vagy kennel. Ezek az elektromos, vagy ultrahangos cuccok nem olyan brutálisak, mit egyesek hiszik. Neked is hasznos, és a kutyának is.
2010. ápr. 12. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Akiteki ***** válasza:
66%
A villanypásztor egyáltalán nem brutális és tizedannyiba kerül mint egy automata kapu. Ha csak ott szökik ki, elég lenne azt a területet körbekeríteni, hogy ne jusson a kapu közelébe.
2010. ápr. 12. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Egyértelmű a probléma. A kutya azt hiszi, ő a falkavezér, ezért nem reagál a éréseidre a kapun kívül, ezért szökik, és ezért támadja meg a járókelőket. Én is tapasztaltam, kínkeserves egy szökős kutya, de van megoldás, és nem ráordítás, vagy ilyenek. Át kéne venni tőle a falkavezér szerepét. Ajánlom Jan Fennel - Kutyapszichológia című könyvét, tényleg elég sok mindent megérthetsz vele a kutyádból. Viszont addig is, amíg már minden jó lesz, lehet hogy érdemes lenne egy kutyapásztor... Nem mintha nagyon mellette állnék, de kizárólag IDEIGLENES megoldásnak tökéletes addig, amíg meg nem szünteted a fennálló probléma gyökeres okát. Egyébként a kutyapásztor tényleg nem egy hihetetlen drasztikus eszköz, csak azért nem szeretem, mert elég jól megszünteti a problémát és könnyű utána azt mondani, hogy ja, akkor ez megoldva, más már nem kell, miközben nem a probléma okát szüntetted meg, csak a tüneteit, és ha a kutyád szemfüles, előbb-utóbb kicselezi majd ezt is.
2013. jan. 13. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Lehet kapni láthatatlan kerítést. Egy nyakörv a kutyán és a kapu vonalán lefektetett drót. Ha megközelíti, a nyakörv jelez neki.Nem fogja szétrázni, de kellemetlen érzetet kelt.
2013. jan. 14. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az én kutyám akkor kezdett el szökni,amikor a lány kutyánk elveszett. Egy ideig szökött,utánna ráhagyta. Vettünk mellé egy német vizslát(6 éves) egyszer átmásztak a kapun hátul. Villanypásztort vettünk. 2-3x megcsípte utánna ráhagyta. Most a szomszéd fele megy el,oda is rakunk villanypásztort. Amikor nem vagyunk otthon kenelbe,láncon van(tudom,hogy butaság,de nem szeretném,hogy kárt okozzon). Elszökik utánna futok,kicsit elverem és hazaküldöm. Ha magától jön vissza nem engedem be a kapun(ezt javasolta a kutyatanar) és ugat. Ajánlom a villanypásztort,láthatatlan kerítést, visszahajló szögesdrót,lánc,kenel. Ne legyen magasabb a kerítés,mert azt is megtanulja átmászni. Semmiképp ne add oda másnak. Téged szeret,nem a te hibád,hogy elmegy. Kenelbol a zárt vas kenelt ajánlom,aminek alja is van
2017. dec. 31. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!