Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy kutya milyen életkorban...

Egy kutya milyen életkorban mekkora sétát tehet? (kb. )

Figyelt kérdés
Németjuhászról van szó, és olvastam hogy kiskorában nem szabad túlmozgatni, de nem tudom hogy mikor mennyi lesz majd neki megfelelő.
2013. jún. 9. 16:24
 1/4 mokkagyerek.blogspot ***** válasza:
Pórázos sétára az öt perces szabály vonatkozik(nem tudom kitől jött, de több helyen is olvastam). Tehát ahány hónapos, annyiszor öt perc. Így egy öt hónapos kutya 5 x 5= 25 percet sétálhat pórázon, ez biztos nem viseli meg majd az ízületeit. Ha szabadon megy, póráz nélkül, akkor ennél sokkal többet, mi volt, hogy 1 órát is sétáltunk, akkor maga választhatta meg a tempóját, volt hogy lemaradt, volt hogy előrefutott.
2013. jún. 9. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

hát ha én az 5-6 hónapos kutyáimat csak 5x5 percet mozgatnám és azt is pórázon valószínű szétbontanák a házat a mozgáshiánytól.


Az óvatosság arra vonatkozik, hogy ne terheld túl az épp növésben lévő izületeket. Azaz nem kezd el az ember aktívan 1 méteres palánkot ugratni a fél éves kutyával, és nem fut a 4 hónapossal 10 km-t.


Te ismered a legjobban a kutyádat. Amíg boldogan, aktívan végzi a mozgást addig nem terheled túl. Ha látod, hogy fárad akkor ne kezd el vele csakazértis még dolgozni, hagy pihenje ki magát. A terhelés fokozatosan növelhető.

2013. jún. 9. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 mokkagyerek.blogspot ***** válasza:

"hát ha én az 5-6 hónapos kutyáimat csak 5x5 percet mozgatnám és azt is pórázon valószínű szétbontanák a házat a mozgáshiánytól. "


Kérlek olvasd el még egyszer a válaszomat:) Ez csak a pórázos sétára vonatkozik, mert az egy erőltetett menet, a kutya nem tud lemaradni, ha le akar, megállni, csak ha a gazdi azt akarja. És nyilván nem egy 25 perces andalgásról van szó, folyamatos gyaloglásról.

Én a kutyát csak 25 percig viszem pórázon, viszont póráz nélkül, simán császkálunk egy órát.

Szóval póráz nélkül ameddig bírja és élvezi...de pórázzal öt perces szabály.

2013. jún. 10. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 mokkagyerek.blogspot ***** válasza:

Ez azt öt perces dolgot kutyakiképző is megerősítette, meg több helyen is olvasható, pl. itt

[link]

2013. jún. 10. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!