Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy irtsam ki a bolhákat a...

Hogy irtsam ki a bolhákat a kutyámból?

Figyelt kérdés

Van neki minőségi bolhanyakörve, fürdettem bolhairtó samponnal, fürdettem neostomosannal is, és mégis van még mindig benne. Ma is megfürdettem, fertőtlenítettem az egész lakást, és még mindig láttam benne. Valami tipp, amivel tuti kiirtom az összeset? Mit tegyek még?

Teljesen elvesztette régi önmagát, állandóan vakarózik, annyira sajnálom!



2013. jún. 9. 13:52
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem két kutyám van....Tele voltak bolhával.Hiába vettem meg nekik mindenféle bolhairtot...nem használt...vagy...egy két nap múlva ujra megjelentek.

Amit most vettem az a Frontline spot on kutya..A.U.V.(ez egy uj frontline,a régebbit már megszokták a bolhák:(ez nagyon jó,másnap már hire sem volt a bolhának:)Az ára sajnos 2400ft legalábbis én annyiért vettem az állatkereskedésben.

2013. jún. 9. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ma neostomosannal fürdettem, és még nedves volt, amikor nyalogatta magát a kutyám. Nem lesz tőle baja?
2013. jún. 9. 14:14
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem lesz baja :)
2013. jún. 9. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A lakást nem fertőtleníteni kell, hanem bolhaírtani. Neostomosannal lespriccelni mindent, ami szövetes anyagú. Padlót azzal felmosni. És mindezt hetente 3-4x megismételni.A peték kb 3 hét után kelnek ki. Így minimum 3 hétig van utánpótlás.
2013. jún. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

valamit nem jól teszel ,ha még nem sikerült :)

pl: fürdeted ,de azzal le is mostad a szőréről a bolha elleni vegyszereket,amik a nyakörvből,kerültek rá :)

fürdetés után 2 napig nincs védettsége,tehát ujra bolhásodhat pl: a saját fekhelyétől :)

megoldási javaslat : prac tic nevú spot on ( ez kb 2 napon belül védettséget ad,és pár napon belül elpusztítja a bolhapetéket is . ( a vakarózás a bolhapeték miatt kialakult allergiás bőrreakció miatt van !)

és jöhet mondjuk a forestó nyakörv , ez 5-8 hónap védettséget ad ( az idő a rendszeres vízben való fürdetés -úsztatás miatt változhat , sokat fürdő-úszó kutyánál lecsökkenhet 5 hónapra lsd : leírás ).

a kombinált védekezés közben szabadulj meg olyan tárgyaktól pl: szőnyeg, pléd, ami a kutyáé volt és valószínűleg bolhákkal és bolhapetékkel zsúfolt :)

2013. jún. 10. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!