Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor érdemes elkezdi komolyab...

Mokkagyerek.blogspot kérdése:

Mikor érdemes elkezdi komolyabban trükköket tanítani neki?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Öt hónapos kutyámnak alapdolgokat tanítottam meg. Egyrészt azt szeretném, hogy ezek vésődjenek be a fejébe, így ezeket gyakoroljuk a legtöbbször, másrészt úgy gondoltam, hogy a tinienergiák lekötésére majd akkor kezdenék el neki trükköket tanítani. (Értsd: klikkerrel, napi szinten)

Jobban belegondolva viszont a tini évek a lázadásról fognak szólni, amikor éppen elfelejt mindent. Van így értelme addigra halasztani a komolyabb trükktanulást?

Eddig ami megy: ül, fekszik, marad, kérem, hagyd, tiéd, gyere, pacsi, kúszik. Az utolsó kettőt csak azért tanítottam meg neki, mert rossz idő volt, és gondoltam lefoglalom valamivel, hogy ne unatkozzon.


2013. jún. 9. 18:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

én 8-9 hetes kora óta tanítom a kutyámat, és 5 hónaposan már komolyabbakat is tanultunk, és a mai napig mindet tudja. Úgyhogy szerintem nyugodtan taníthatsz neki komolyabbakat, bár én ilyen hátamra ráállás meg hasonlókat később kezdtem el, hogy ne terheljem az ízületeit.

Sok sikert, és türelmet hozzá;)

2013. jún. 9. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A kamaszkori lázadás ellen (ami amúgy sem minden kutyánál jelenik meg) is nagyon jó a közös gyakorlás, tanulás, a kapcsolatotoknak is jó, és a kutya agyát is fárasztja, így nincs energiája annyit köcsögösködni.
2013. jún. 9. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igazából nem vagyok feltétlenül oda a trükkökért, inkább agyfárasztónak szánnám, csak ez merült fel bennem kérdésként, hogy a kamaszkori énje eléggé rám fog-e figyelni, vagy csakazértse csinálná a gyakorlatokat. Amúgy nagyon gyorsan tanul és kajával jól motiválható. :)
2013. jún. 10. 12:41
 4/4 anonim ***** válasza:
Nyugodtan jöhet a többi szerintem, ha meg kamaszodna és kevésbé figyelne,akkor jöhet könnyebb is mondjuk a forog vagy ilyesmi.
2013. jún. 12. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!