Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek érdemes lenne...

Szerintetek érdemes lenne megvenni ezt a lovat? Tényleg alkalmas lenne később komolyabban díjugratni? Szerintetek korához képest mennyire fejlett. Stb.

Figyelt kérdés
Nem arra vagyok kíváncsi, hogy "nem érdemes csikót venni, mert ilyen meg olyan sok pénz mire felneveled", meg az ár-éreték arány sem izgat különösebben, csak az, hogy megfelelő és szakszerű tatás, belovaglás és edzés után alkalmas lesz-e díjugratásra. [link]
2012. márc. 6. 22:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
nem tudomés egy fénykép alapján senki sem tudja neked megmondani. Oda kell menni és mozgásban kell megnézni a lovat. Akkor már sejtheted. De tudni csak évek múlva fogod tudni
2012. márc. 6. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Szerintem igényes ki ló lehet belőle. Igazából szabadon ugróban is csak 1 év után mutatna valamit. Szerintem lehet belőle ugróló:)
2012. márc. 7. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
70%
Így elsőre azt mondom, hogy lehet belőle valami! Azt ugye mondanom sem kell, hogy addig még hosszú az út, és a belovaglás, a lovas, pénz, a csikó egészsége, és még egy rakás dolog kell hozzá, hogy valóban sikeres ló váljon belőle. Én megvenném utánpótlásnak (legelső benyomás alapján), ha azon múlna, de itt tudni kell, hogy vagy sikerül, vagy nem, na meg a céljaid sem mellékesek. Esetleg, ha gondolod, és tényleg top lovat akarsz, akkor látogass el a németországi körungokra. Vettem ott lovat, és igaz, hogy borsos ára volt, de magasabb szintekre már így kell számolni. Ha találsz egy kevésbé drága, és pl. magyar fajtájú lovat, ami megfelel, akkor felesleges lenne, de ahogy a kezdőknek szokás mondani, magát a lovat nézd!
2012. márc. 7. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
jól néz ki, Jó a nyaka,a2. kép alapján a mozgása is szép, lebegős, Erős far,és nem utolsó sorban combon sütött! Akár még jó ló is lehet így ránézésre belőle, az alkata megvan az ugráshoz.
2012. márc. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
A küllemi , mozgási tulajdonságokat a szülőkre értettem. Előző voltam.
2012. márc. 7. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Szép a nyaka, a faráról nem is beszélve, jó kiállású lovacska. DE meg kéne nézni a mozgását, az örökölt géneket.

DE alapjába véve, szerintem aranyos csikó.


Tudom ez nem nagy cucc, de az én kupeclovamból akire azt mondták mehet szalonnának, most nyáron ugrottuk meg a 110 cm-ert. Ugyan 4 évbe telt, mert keményen edzettünk, de szerintem semmi nem lehetetlen. Ennél a jó ősöktől származó, ráadásul oldenburgi lóval meg aztán elszárnyalsz majd, ha jól lesz lovagolva. A másik, hogy szerintem egy megbízható helyről van, ismert és kiváló ősöktől, úgyhogy biztos nagyon jó ló lesz :)

2012. márc. 7. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
54%

A képen egy elég jól kinéző csikó van - ennyit lehet megállapítani. Attól, hogy oldenburgi, még nem esnék hasra. Egyéves csikóból pont akkora eséllyel lesz jó ló, mint semmire sem való.

Élőben többet mutathat, mozgása már most sokat elárul, de mindenképp zsákbamacska marad még pár évig. Az, hogy alkalmas lesz-e komolyan díjugratni, majd az első versenyévada után kezd körvonalazódni. Hiszen a komoly díjugrató eredményekhez még az sem elég, hogy képes átugrani esetleg a templomtornyot is. Kell még megfelelő szilárd szervezet, kifejezetten szilárd izom-, ízület- és csontrendszer, na meg mentális képességek. Ha mindez együtt van, akkor igen, lehet komoly díjugró ló. De ezt majd talán 5-6 éves korában kezded el látni, biztosat meg még később mutat.

2012. márc. 7. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nagyon szép csikó, lehet belőle valamit :) Persze az, hogy valóban lesz-e, majd később elválik, de ha valóban megvan rá az anyagi keret, akkor érdemes lehet belevágni, akár még eredményes ugró is válhat belőle.
2012. márc. 7. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat :) Ha minden jól megy jövőhéten megnézem az edzőmmel élőben :)
2012. márc. 8. 18:02
 10/13 anonim ***** válasza:
és melyik csikó az eladó ?
2012. márc. 8. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!