Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti láttátok már ezt a videót?

Ti láttátok már ezt a videót?

Figyelt kérdés
[link] elég durva szerintem...
2013. jún. 9. 19:06
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Elszomorító,de nagyon igaz és nagyszerű videó.Nekem a régi típusú collie az álmom,s elkeserítő volt itt is látni,hogyan haladt a fajta a méreten aluli,apró szemű,rövid orrú plüsskutya felé.Ha még egy-kettőjükben meg is lenne az ösztön eredeti munkájuk elvégzésére,akkor sem menne ekkora szőrrel,a többség már-már rajta tapos,ráadásul oké,hogy védi az időjárással szemben,de azért annyi szőr,ha megázik,megnehezedik...S igaz ez a legtöbb fajtára-sosem fogom megérteni,miért kell nem csak csúfot űzni,de az egészségét is tönkretenni egy adott fajtának(seggenincs német juhász,agyonráncolt shar-pei,orrnélküli bulldog,csapottfejű bullterrier,puffos csau és pekingi,stb) :(
2013. jún. 10. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Eléggé szomorú, főleg a bulldogon, meg a bullterrieren lepődtem meg. Teljesen máshogy néztek ki, és sajnos nekik tényleg hátrányukká vált a változás.

A német juhászhoz még annyit fűznék hozzá, hogy anno annak idején vettem egy külföldi tenyésztőtől egy show voalas nj-t az ő háta is ennyire csapott volt, és hiába a szűrések, meg hiába, hogy tenyészkutya volt, meg hiába az a nagy összeg, amiért megvettem,meg amit ráköltöttem, 8 évesen el kellett altatni, mert nagyon súlyos diszpláziája volt. Eleinte csak nehezen állt fel/ült le, és egyik napról a másikra nem tudott felkelni.. A tenyésztő(nem nevezem meg) amikor felhívtam azt mondta, hogy az nem öröklött betegség, hanem kialakult, és nem vállalja érte a papírra írt garanciát, mert az csak öröklött betegségekre szól. Szegénykémet orvos javaslatára el kellett altatni, mert mondta, hogy csak szenved. Ezért határoztam el, hogy hiába is a fajta szerelem, mert egy (hivatalosan megbízható) tenyészőtől, 6 számjegyű összegért vásárolt kutyában sem lehet teljesen megbízni.

2013. jún. 10. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
0%

ma 10:28

A dp előfordul egyenes hátú kutyáknál is, ahogy a patella a kistestűeknél.A kutyádat pedig műteni kellett volna idejében, nem elaltatni.

A kiállításnak nem arról kellene szólni, hogy az ott nyerő kutya legyen a tenyésztésnél a cél. Arra ott vannak a tenyészszemlék.

A kiállítás olyan, mint az embereknél a szépségkirálynő választás. Akkor, ott az éppen ideális formát kell mutatni. Egy szépségkirálynőt lehet, meg sem ismernének az emberek a hétköznapokban.

Viszont a túlzott testi változtatások már az egészség rovására mennek. Ebben pedig a sztenderdet adó országnak van felelőssége, hogy ne favorizálja az egészségre káros formákat.

2013. jún. 10. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
0%

enyhén szenzációhajhász. ha a répák helyes ültetéséről szólna ilyen stílusban, akkor is elsírnám magam. megszerkeszthetné a videó ellenkezőjét is kiállítási győzteseket meg í sírva ünneplő gazdáikat mutogatva és beszúrhatna melléjük szűrési papírokat is...

ennek ellenére nem tartom normálisnak az életképtelen kutyák (pl angol bulldog) tenyésztését, viszont ez a videó egy durva túlzás és egyértelműen csak az érzelmekre akar hatni.

2013. jún. 10. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

12-es vagyok. 13-as ne tudd már jobban, hogy mit kellett volna tenni, mert mint írtam nem kevés pénz ment arra, hogy hetente nem is egyszer jött a doki, vagy én mentem hozzá. Nem azért mentem, mert unatkoztam, hanem azért, mert aggódtam a kutyámért, és a doki elég sok lehetséges vizsgálatot megcsinált, nem tartotta szükségesnek a műtétet, mert véleménye szerint ha kímélem a kutyát(ergó többet nem megyek vele semmilyen versenyre, hanem csak családi kutya lesz) akkor nem fog súlyosbodni az állapota.

Nem tudom mi történhetett egy éjszaka alatt,amitől előző nap még futkározott a kutya, meg játszott, az egyedüli dolog, amiből tudni lehetett, hogy dp-s hogy amikor felállt fekvésből, akkor nehezebben ment, mint előtte. Este még kint futkározott, reggel meg amikor kimentem hozzá, akkor már nem bírt lábra állni, szóval egy teljesen váratlan fordulat volt.


Szeretem azt, amikor egy story hátteréről nem tudsz semmit, de megmondod a frankót. Azért kíváncsi lennék rá, hogy te költenél-e annyit egy kutyára, mint én ő rá, mert a vétel árat, meg a folyamatos orvosi vizsgálatokat összeszámolva bőven millió felett jártam.

A tenyésztő, meg csúnyán mondva bekaphatja, mert volt egy szerződésünk, és gyártott magának kiskapukat, hogyha beüt a krach, akkor megússza ingyen, és egy elég nagy külföldi tenyésztőről van szó.

Ezért nem veszek német juhászt, mert az, amin akkor átmentem, és a végén feleslegesen, azt nem kívánom senkinek.

Úgyhogy most már Mali-t tartok, és szerencsére ő teljesen egészséges, hiába, hogy jó helyről, szintén szűrt szülőktől van, vele megcsináltattam dp-re a szűrést, és szerencsére mentes.(bár, ő nem is show-vonalas)

2013. jún. 10. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Néhány"tenyésztő szép lassan,csendben végignézhetné és elszégyellhetné magát.Különösen az általam legszebbnek tartott fajta,a skót juhászkutya esetében.Kérdem én,ez mi

[link]

ehhez képest?

[link]

2013. jún. 19. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!