Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tapasztlatok parson russel...

Tapasztlatok parson russel terrierrel?

Figyelt kérdés

-bújós

-idegenekkel hogy viselkedik és más kutyákkal, állatokkal

-szőrápolás, vedlés (mindkét szőrtípus érdekel)

-mozgásigény (mit sportoltok, mennyit mozogtok)

-egészségügyi gondok (volt vele bármi gond)

-taníthatóság(gyorsan tanul, szeret tanulni)

-játékos

-mennyire apportos

-mennyire domináns

-mennyire gazdacentrikus

-hogy bírja az egyedüllétet(mennyi ideig van egyedül)

-szerinted melyik sportra a legmegfelelőbb


2013. jún. 9. 20:51
 1/2 A kérdező kommentje:
Egy border colliehoz képest mennyire mozgékony?
2013. jún. 9. 20:54
 2/2 anonim ***** válasza:

Nekem Jack Russellem van, az ismeretségemben meg van pár PR.

Azt, hogy border collie-hoz képest mennyire milyen, nem tudom, egész más mentalitás a két kutyafajta.


Szóval.

- mérsékelten bújós. Ha hideg van (szörnyen tudnak fázni) a lelküket is odaadják, hogy az öledbe bújhassanak, egyébként sokszor lerázzák a simogató kezet egy "haggyábékén" fejrándítással. :)

- Idegenekkel szerintem elég jól megvannak, inkább távolságtartók, mint emberimádók, ha épp fontos dolguk van, hajlamosak átnézni az embereken. Az, hogy állatokkal hogy jönnek ki, nevelés kérdése. Egyesek macskagyilkosok, az enyém összebújva alszik a macskákkal. Vannak JRT-k/PRT-k, akik pillanatok alatt összemarakodnak bárkivel, aki mozog, de ez kontrollálható.

- Az én rövid szőrű JRT-met elég évente 3x megfürdetni, sáros időben kicsit letörölgetni/leöblíteni, és gumi kefével átkefélni párszor vedlésidőben. A hosszabb szőrt trimmelni érdemes.

- Mozgás. Sooooook. :) Bármennyi, mondhatnám. Nekem az enyémmel szerencsém van, mert nagyon fegyelmezett és szerintem egy viszonylag nyugis példányt fogtam ki... Ő 1-2 óra intenzív futástól (labdadobálás) egész jól kifárad. De pl 20-30 km-es túrákat megállás nélkül csinál végig, egész idő alatt cikkcakkban rohanva. Nem sportolok vele semmi extrát, sétálni hordom jó sokat, meg kapartatom, meg klikkerezek vele, az jól elfárasztja. Nagyon jók még agilityben.

- Egészségügy: hát egyszer kaparás közben szájjal tépte a földet és másnapra beállt a rágóizma... :) Semmi a világon. A világosabb, fehérebb szőrű példányok hajlamosak az allergiára, epilepsziára, de ez egy csomó világos színű kutyára igaz.

- Döbbenetesen gyorsan tanulnak, ha épp kedvük van. Viszont rémesen makacsok tudnak lenni, úgyhogy nagyfokú következetességet igényelnek, meg sok-sok türelmet, hogy akkor se add fel, ha konzekvensen hülyének tetteti magát. Viszont jól motiválhatók játékkal is. (Többnyire.)

- Nagyon játékosak, bár az ő játékaik más kutyák/kutyások szemében durvának tűnhetnek. Sokkal többet bunyóznak, mint más kutyák, de ez még belefér. Sok köztük a labdamániás, főleg ha kiskorától úgy szoktatod. Amúgy született bohócok. :)

- Apport: hm, szoktatás kérdése. Nem egy retriever, aki a gazda boldoggá tételéért dolgozik, lássuk be, de ha az a motiváció, hogy újra eldobod a labdát, akkor végkimerülésig képesek újra és újra visszahozni. Jó sport nekik a frizbi is. Nagyon mozgékonyak, pattognak, mint a gumilabda.

- Domináns: hát ha hagyják, nagyon. Az én kutyám alomtestvérei közül háromról hallottam, hogy terrorizálja a családot, lemorogja őket az ágyról meg ilyenek. Nem szabad hagyni, hogy elfajuljanak a dolgok.

- Gazdacentrikusság: hát ha van nálad kaja/labda, a tűzbe is utánad megy. :) Viccen kívül, ha arra vágysz, hogy boldog sóhajjal összegömbölyödjön az öledben, odaadó tekintettel köszönve meg mindent, amit érte tettél, akkor nem ezt a kutyát keresed. Nagyon tudnak kötődni. Kimutatni már kevésbé. Az enyém különösen egygazdás, még a családtagjaimra se hallgat.

- Teljesen jól elvan egyedül. Nevelés kérdése, mint minden. Reggel összegömbölyödik a kosarában és végigszunyókálja a napot ,míg hazaérek. Akkor aztán van pörgés. Kell neki a mozgás, de télen pl. ki se akarja dugni az orrát, inkább szundikál.

- Agility, frizbi, coursing, dog dancing.

2013. jún. 11. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!