Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 15 éves kutyám nem hajlandó...

15 éves kutyám nem hajlandó inni hónapok óta, lehet hogy a vízhiánytól ereszkedett meg a bőre?

Figyelt kérdés
Kb fél éve csak konzerv kutyatápot és zsírosabb, hígabb házi kosztot kap, mert nagyon szorulásos, és már nem tudta elvégezni a dolgát. Viszont amióta nincs száraz táp, szinte egyáltalán nem iszik. Mostanra eléggé lefogyott, illetve kiáll a gerince és lóg a bőre, Tudom hogy az öregség miatt is lehet ez, és orvoshoz is fogunk menni, mert aktuális az oltás, de kíváncsi lennék addig is mi lehet ez. Vizelete van, sajnos ide is pisil esténként a lakásba, de ez már más téma.

2013. jún. 10. 08:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

az konzerv kajában és a "házi kosztban" jóval nagyobb a nedvesség, így nem meglepő hogy a kutya az étrend változása következtében már nem iszik annyit mint annak előtte, mivel az étel tartalmazza a számára megfelelő nedvességet.


a konzerv ugyanakkor 80% víz, és bár emiatt megérted miért nem iszik az ebed, de jó volna azt is megérteni hogy a konzerv kaja egy igen silány tápanyag a kutya számára. jóval többet kellene neki ahhoz adni hogy elég legyen (figyelembe véve a maradék 20%ot, tehát a konzerv összemennyiségének 20%a kaja a kutya számára csak!)... ezt figyelembe véve, nem is olyan meglepő ha a kutya elkezdett fogyni (hiszen nem kap annyi tápanyagot mint annak előtte a szárazzal) és ezáltal természetesen megereszkedett a bőre ami szintén a hirtelen fogyásnak köszönhető.

2013. jún. 10. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Első jól írta. Max annyit tennék hozzá hogy inkább valami jobb minőségű senior tápot áztass neki ha szárazon esetleg nem tudja megenni és azzal etesd.
2013. jún. 10. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Erre gondoltam én is, viszont a széklete kb ugyan annyi mint azelőtt, és most is időnként beszorul, tehát nem hígat kakil. Száraz tápból elég keveset evett mert nem volt a kedvence. Inkább a házi kosztnál nagyobb a változás, mert köretet, rizst, krumplit nem kap a húshoz, mert az is hasfogó. De ha emiatt lefogyott vagy neadjisten éhezett, mert úgymond kevés kaját kapott, eléggé bűntudatom van :-(
2013. jún. 10. 09:38
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ne okold magad, egy ídős kutyának már nagyon más az emésztése mint egy fiatalnak és ez nem mindíg jut eszünkbe. Nekem is idős a kutyám ezért most tápot váltotam erre [link]

Azon kívűl heti 2x kap nyers csirke nyesedéket, csont nélkűl, 2x kaukázusi kefírt és lazac olajat minden nap ezt a fajtát [link]

Nálluk hozott erdeményt azóta jobb a kedve és szorulás se nagyon van.

2013. jún. 10. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
dehogy, éhezni biztos nem éhezett hiszen evett. nem kell hogy bűntudatod legyen, sajnos nem egyszerü dolog kiszámolgatni, megtalálni azt a táplálékot ami mindenben pont megfelelő. az utolsó nagyon jókat írt.
2013. jún. 10. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nagyon kedvesek vagytok!
2013. jún. 10. 21:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!