Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hol lehet Magyarországon...

Hol lehet Magyarországon (lehetőleg Budapest közelében) obedience képzésre járni a kutyámmal? Ki ismeri egyáltalán ezt a sportot?

Figyelt kérdés
Nagyon megtetszett ez a sport, de sajnos nem találok itthon sehol olyan helyet vagy kiképzőt, akik tartanának tréningeket vagy szemináriumokat. A dogheart is halottnak tűnik a témában. Tud valaki segíteni? Félreértés ne essék, nem a klasszikus engedelmességi oktatás vagy bh vagy k99 e érdekelne, hanem az obedience, mint önálló sportág!
2009. okt. 9. 14:06
 1/5 anonim ***** válasza:
Én ismerem, de sajnos nem tudom hol lehet tanulni... :( Talán próbáld meg felhívni a MEOE-t vagy valami ilyesmi kutyás szervezetet...
2009. okt. 9. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Magyarországon szerintem igazán csak a Belga VB-n volt látható ez a sport és nálunk még nem honosodott meg. Most tervezik 2010-re egy magyarországi tanfolyam, képzés indítását, afféle szemináriumot szeretnének tartani,h a magyarok még jobban megismerhessék ezt a sportot és itthon is lehessen majd űzni.

Ha jól tudom a keszthelyiek működnek ebben közre. Nézz fel ide: www.kutyassport.hu, illetve a netboard.hu-n is van egy obedience-s topic, ott olvastam a szemináriumról.

2009. dec. 23. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az információt!

Nem is értem, miért nem honosodott még meg? A környező országokban pedig nagyon komoly versenyek is vannak, de sajnos sem németül, sem szlovákul nem beszélek. :S

2009. dec. 23. 11:07
 4/5 anonim ***** válasza:

És angolul beszélsz?

Arra felé kutakodj, hiszen náluk honos ez a sport.

Nem olyan nagy ördöngösség, csak kellő szorgalom és kitartás kell hozzá. Alap, a kutyás tudás, pozítív megerősítésen alapuló tanítás.

2009. dec. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Beszélek angolul, de Anglia ahhoz kicsit messze van, hogy elugorjak oda a kutyáimmal szemináriumokra, tréningekre... :) És mint ahogy könyvből nem lehet megtanulni kutyázni, a youtube is kicsit kevés ehhez.

Köszönöm azért, azt hiszem, fölveszem a netboard-osokkal a kapcsolatot, aztán előbb-utóbb hátha leszünk elegen ahhoz, hogy itthon is meghonosodjon ez a nagyszerű sportág. :)

2009. dec. 24. 10:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!