Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Holland juhászkutya kennelt...

Holland juhászkutya kennelt keresek Magyarországon, lehetőleg Budapest közelében! Hol találok ilyet?

Figyelt kérdés
Keresgélek a neten, de nem találok semmit, pedig az én kutyám egészen biztosan holland juhász, és érdekelne a valószínűsíthető eredete - csak úgy kíváncsiságból.:)
2011. aug. 8. 22:55
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Hát ha valóban holland juhász ami mellesleg nagyon ritka akkor van tetoválási szám a fülében vagy az ágyéka körül mert MO-n nincs ilyen kennel külföldön pedig tetováltatják még a kutyákat. :)))
2011. aug. 9. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ!:)


de ez furcsa lenne, mert a Dorogi kutyasuli honlapján még videó is van, ahogy egy 9 hetes holland juhász kölyköt ÖV-re képeznek ki.

+ egy fórumon találtam egy nőt, aki ilyen-olyan vizsgát tett meg díjat nyert a hollandjával...


(velük ma felveszem a kapcsolatot), de jöhetnek még infók!:)

2011. aug. 9. 08:46
 3/23 A kérdező kommentje:

ja, és nincs rajta tetoválás, de több szakértő is látta, és teljesen biztos, hogy fajtiszta holland.


2 hónapos kora előtt került be menhelyre, azt mondták, valaki áthajtott a farán kocsival, de sikerült megmenteni, mára semmi baja.


Lehet, hogy a tenyésztő véletlenül, vagy az újdonsült gazda hajtott rá, és inkább beadták a menhelyre?...

Ennek szeretnék utána járni, mert unatkozom és nincs jobb dolgom...:)

Csak érdekel, hogy Manó minek köszönhetően volt lelkileg is olyan állapotban, amilyenben, amikor elhoztam...



Akár hogy is történt, nagyon nagy szerencsém van, hogy én fogtam ki, nála jobb kutyám soha nem volt még!

2011. aug. 9. 08:51
 4/23 anonim ***** válasza:
Értem hát én is ismerek egy lányt és külföldről hozta a hollandját , mert Fehérváron lakom és volt most kiállítás májusban és magyarul beszélt és megkérdeztem tőle hogy tenyészti e de azt mondta nem csak vett egyet vhonnan külföldről és 2 nap alatt egy holland volt csak nevezve :) De neki volt tetkója a fülében :) belinkelnél róla egy képet? :)
2011. aug. 9. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
Hát az hogy a tenyésztő ráhajtott kocsival nem valoszínű szerintem a "kedves" gazda lehetett de nem értem miért adta be hiszen megvenni volt pénze meggyógyítani már nem? Szegény..:( én önkéntes vagyok egy menhelyen sok ilyen esetet láttam..sajnos :/
2011. aug. 9. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

persze, megköszönném, ha Te is megnéznéd!:)


[link]


itt még kölyök:

[link]


ez mostani:

[link]



egyik kép sem valami jó, de ha hollandul írod be a keresőbe a holland juhászt, a legtöbb képre azt hittem, hogy Manót látom...:)

2011. aug. 9. 09:04
 7/23 A kérdező kommentje:

még a viselkedése is passzol...

iszonyatosan ragaszkodik hozzám, senki másra nem hallgat.

a kutyasuliban én szoktam lenni a káj kölykömmel, hogy később rám hallgasson, mert én sétálok velük...

Manó végig engem néz, az édes apukámat le se tojja, szegény... mostantól én leszek vele, a káj-t úgyis nevelem itthon is...

azt hittem, csak azért van így kétségbe esve, mert menhelyi volt, blabla...

De olvastam sztorikat, és mind azt írja, hogy senki másra nem hallgat, csak egy emberre.


sértődékeny, féltékeny, (de még egészséges keretek között:)), vidám, imád futni, nagyon játékos...

2011. aug. 9. 09:09
 8/23 anonim ***** válasza:
Aztaaaaaaaa....neked tényleg hollandod van..:O :D nagyon kemény amúgy nagyon szépséges Manó :) kiállításon egy az egybe így nézett ki az a holland :DD szegény apukád mind2 kutya téged akar :) Hát igen beszélgettem a természetéről és így van teljesen féltékeny kis "dögök" bocsi a kifejezésért minden kutyának ezt mondom mikor játszunk :DD még a sajátomnak is ezt mondtam (R.I.P.) :/ :) gratulálok Manóhoz..:D
2011. aug. 9. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

köszönöm!:D


semmi gond, én meg disznócskázom őket...:D

de megnyugtató, hogy nem csak én képzelem be a holland sztorit...:D

2011. aug. 9. 09:22
 10/23 anonim ***** válasza:
Ebben az országban nincs holland juhász kennel és egy ilyen kutyát NEM fognak kidobni, miután olyan messzire elmentek érte és annyit fizettek érte. Arról nem is beszélve, hogy a tenyésztők is lelkiismeretesek, figyelnek az eladott kutyára. Köztudott dolog hogy egy keverék kutya sokszor megtévesztésig hasonlít egy fajtára, amikor semmi köze nincs hozzá. Nem megbántani akarlak, de ennek nagyobb a valószínűsége.
2011. aug. 9. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!