Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Honnan származik az a hiedelem...

Honnan származik az a hiedelem hogyha a kutyák nyesrs marhahúst esznek meg vadúlnak?

Figyelt kérdés
Tegnap beszélgettem egy nénivel aki boxert tart évtizedek óta, általában nyers hússal eteti de marha húst belsőséget nem szivesen ad neki merthogy akkor vad lesz. Nem értem a dolgot, bár szerintem butaság. Nektek mi a véleményetek?
2013. jún. 10. 16:25
 1/10 Valletta ***** válasza:
60%
A nyers húst jobban bevédheti a kutya, egyébként meg ez a hülyeség is onnan jön, mint a többi hülyeség, például hogy hadd éljenek nemi életet mert különben frusztráltak lesznek, meg az anyai ösztönök, meg hogy a menhelyen csak agresszív, beteg kutyák vannak, meg a többi.
2013. jún. 10. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezt én még életemben nem hallottam, tuti csak valami helyi legenda. Az én kutyáim esznek nyers húst (előtte x ideig fagyasztom), köztük marhahúst is, a szájukba is be tudok nyúlni, ha muszáj, akár kajálás közben is. A kérdésedre válaszolva fogalmam sincs, hogy honnan eredhet, de sok butaság terjeng a kutyatartók körében, még akár manapság is, pedig a legtöbb ilyen már vagy 20 éve cáfolva van.
2013. jún. 10. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Hát én sem értem, azért is kérdeztem meg. Ez is kb olyan mint hogy a fokhagyma féregűző hatású.
2013. jún. 10. 17:13
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Az a sok okos ember.
2013. jún. 10. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nyers hússal terjedhetnek fertőzések, pl ismert, hogy a kergemarhakór bizonyos változatai fertőznek embert. Noha hivatalosan nem ismert BSE fertőzött kutya nyers hústól, egyálatlán nem kizárt, hogy kutyát fertőzzön. ilyen alalpon más betegséget is elkaphat, mai az agyat támadja.
2013. jún. 10. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
5-ös nem erre gondoltam, bár lehet hogy nem jól fogalmaztam. Nem betegségtől vadul meg hanem agresszív, vad lesz a nyers marhahústól.
2013. jún. 10. 20:25
 7/10 anonim ***** válasza:

A kergemarhakórt prion okozza, akkor fertőződhet meg vele kutya, vagy ember, ha olyan darálthúst eszik, amibe a fertőzött állat agya is bele van darálva. Ezért fertőződtek meg vele hamburger fogyasztás során egyesek, vagy rosszul takarmányozott állatok. Színhús fogyaztással (azaz izom) nem lesz baja, pláne, ha előtte fagyasztva is volt a hús.

Akit érdekelnek a prionok, itt egy remek cikk: [link]

Itt is a fertőzött agy, és gerincvelő fogyasztók lettek betegek, a törzs női tagjai, mivel kiváltságosok voltak, az ő tisztük volt az agyat elfogyasztani. A törzs összes tagja kannibál, férfiak mégis elvétve betegedtek meg. És igen, tudom kissé eltértem a témától, de eléggé túl van misztifikálva a "ha a kutya nyershúst eszik megbetegszik" dolog.

2013. jún. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 zsuzsabazsa ***** válasza:

Onnan, hogy régen mikor többnyire nyers hússal /disznó/ etettek, több kutya megbetegedett agyvelő gyulladásban ami a veszettséghez hasonló tüneteket produkált.


Gondolom te nem erre gondoltál, hanem arra ha nyers húst esznek akkor vadabbak lesznek vagy harapósabbak.


Régebben ezek az emberek a többi ragadozóhoz akarták hasonlítani a kutyát.

2013. jún. 10. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ezt én is hallottam már, de nem marhával, hanem általános nyers hússal.

Hát mert a nyers hús véres -> ragadozó -> farkas -> agresszió, vadság.

Ha meg sokat verik szerencsétlen kutyát, akkor "jó fogós" lesz.

A fokhagyma meg jobb, mint a féreghajtó.

A veszettség pedig kialakulhat spontán, nagy szomjúságtól/dühtől.

És minden szukának kell egyszer ellenie, mert ha nem tudják megélni az anyaság élményét, lelkibetegek lesznek.

A kan kutyák pedig sose heverik ki, ha kiherélik őket.

A német juhász meg a farkas közvetlen rokona.


Még kérdés?


Azóta nem csodálkozom semmin, mióta állatorvos ismerősöm mesélte, hogy szuka ivartalanítása után mondta a gazdának, hogy hozza vissza a kutyát 10 nap múlva varratszedésre, addig meg naponta kösse át a sebét.

10 nap múlva visszajött a nő... 10 db kötéssel a kutyán...

2013. jún. 11. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi az összefoglalást, én is hallottam ezekből néhányat. Mondjuk a kötés vitte a pálmát:-)
2013. jún. 11. 17:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!