Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Felnőtt kutyát hogy tudom...

Felnőtt kutyát hogy tudom megtanítani játszani?

Figyelt kérdés
Pár hónapja fogadtam örökbe, és semmi nem érdekli. Jókedvű, vidám, mindenhova követ, csóválja a farkát, de a játék iránt teljesen passzív. 3 év körüli beagle, és egyedül a papírzsepit szereti széttépni. Se labda, se rongy, semmi nem hatja meg. Meg fog tanulni játszani, vagy ilyen marad?

2013. jún. 11. 13:31
 1/6 anonim ***** válasza:
lehet hogy a keresős játékok már beválnának nála. úgy tudom nagy szimatkirályok. én ezt próbálnám kiaknázni.
2013. jún. 11. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 egybaba ***** válasza:

A kutyákat az orruk vezeti a játékra. Nézd meg milyen szagokra indul be. És kend be a játékot azzal a dologgal.

Utána guriitsd el előtte. Egy próbát megér.

2013. jún. 11. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az én kutyám olyan ,mint egy nagy kölyök.A rágás,és a tépés a mindene.Viszont vettem neki olyan játékot,amit jutalommal lehet tölteni.A jutalomfalatkás játék szaga csak úgy vonzotta,mint a mágnest.Különböző helyekre dugtam el a játékot,és amint megtalálta,rögtön elkezdte kiszedegetni a csemegét a játékból.Mai napig az a kedvenc játéka.:)
2013. jún. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

vérrel és verejtékkel.

én legalábbis szívok a sajátommal, pedig 9 hetes kora óta velem van...

nem apportos. zsákmányos, de gyengén és gátlásai vannak, egyrészt érzékeny, másrészt eső kutya, nyilván elcsesztem egy csomó mindent...

én most egy fonott, polár kötéllel játszok vele (plusz van ugyanilyen karikája, hurkája, meg pár labdája, plüsse). a suliban egy segéd foglalkozik velünk, kb abból áll, hogy én meg a segéd játszunk a cuccal a kutya meg próbálja elérni, már ha éppen akarja... ha már csak beveszi egy kicsit a szájába, megkapja, boldogan kirohanunk a pályáról. ez kb 5 perc, max...

otthon is játszok vele, nem szabad tukmálni a cuccot, inkább játssz vele te, huzogasd, mintha nagyon jó lenne. szaladj el a cuccal és húzd magad után. ha jön és el akarja venni, fordulj meg, szaladj el, ne add oda. ha ráharap örömködj, add neki oda.

fokozatosan, ahogy egyre jobban érdekli, kicsit ráfoghatsz, ha elkapja, szal, hogy húzza, te is húzod. aztán fokozatosan erősebben húzod, a végén meg rángatjátok mindketten :D

ja és ne állj vele ilyenkor szemben, inkább háttal és féloldalasan, mert ha érzékeny, akkor pl fenyegetésnek vesz téged, túl nagy vetélytársa vagy és ott hagyja.

kicsit össze-vissza, de remélem legalább egy kicsit segítettem.

2013. jún. 11. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

a másik, amit most apporthoz kezdtem el (bár ez klikkerrel elég szép, üyességi vizsgánkon az egyetlen hibátlan feladatunk volt - hangsúlyozom, abszolút nem pportos kutyával), hogy van neki jutalomlabdája, amibe rakhatsz kaját, állítani lehet a lyukat és potyog a kaja, ha gurítja. az enyém tud vele játszani, ismeri.

csak most azt csináltam, hogy megmutattam neki, hogy benne van, de bezártam. így hiába görgettem. kértem, hogy hozza oda, először nyilván nem, de ha mégis odahozta, kapott belőle kaját, és így tovább...

2013. jún. 11. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Utólag megírom, hogy a tölthető játék nagyon bejött, azóta le se lehet vakarni róla. :D Órákat eljátszik vele, nem unja meg. :)

Köszi a válaszokat.

2013. jún. 28. 09:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!