Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vizsgálat nélkül antibiotikumo...

Vizsgálat nélkül antibiotikumot ír fel?

Figyelt kérdés

El kellett vinnem a szüleim kutyáját egy súlyosabb gyomorrontás miatt az állatorvoshoz (injekciókért). Ha már ott voltam, rákérdeztem, hogy mi a teendő azzal, hogy az én kutyám köhög egy-két napja, behozzam-e, stb (akkorra azért nem tudtam elvinni, mert így is szívesség-fuvarral mentünk, elutazott a család, rám lett bízva az állatsereglet).

Az orvos kérdezett párat és felírt egy antibiotikumot a kutyámnak, hogy tíz napig szedje és ha nem hat, akkor hozzam csak el. Normális, hogy látatlanba receptet ad? Két napja szedi a kutty, a köhögés szinte teljesen elmúlt, de azért bágyadtabb, hamarabb fárad. /Egy fiatal vizslánál elég meglepő, hogy egy gyors séta és kevés tanulás kombó után kidől órákra./ Viszont az étvágya rendben van, csak bágyadtabb kicsit, bújósabb. Most már azon parázom, hogy másik orvost is meg kellett volna kérdezni, aki azért a kutyát is látni akarja, de eddig nem volt gondunk ezzel a rendelővel, régóta ide járunk. Várni nem akartam a gyógyszer elkezdésével, mert a köhögés egyre rosszabb lett, szegény már öklendezett attól, annyira kapart a torka. Mit gondoltok? Arra hivatkozott a dokinő, hogy a kerületünkben terjed most egy ilyen köhögős járvány, csomó eset volt. Konkrétan pont előttünk is egy ugyanúgy köhögő labi-kölyköt látott el, hallottam, amíg kint vártam. Akkor ez így oké lehet? A fáradtságot okozhatja a gyógyszer? (doxiciklin a hatóanyag, embereknek is adható gyógyszerről van szó)



2013. jún. 12. 11:12
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem vagyok orvos, de szerintem is kennelköhögés miatt lehet, ha járvány is van.

A,úgy meg ha bevitted volna is ugyanezt mondja szerintem. Más orvos bevitette volna és elkérte volna a drága megtekintési díjat.

A házi orvos sem csinál semmi extrtát,amikor felír valamit, csak találgat kb.

2013. jún. 12. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Valószínűleg kennel köhögés volt, nálunk is volt szintén antibiotikumot kapott. Az hogy hamar fárad az antibotikumtól van, nállunk is ez volt. Ha abbahagyod a gyógyszert kb egy hét és kiürűk a szervezetéből. Akkor megint energikusabb lesz. Esetleg adj neki probiotikumot.
2013. jún. 12. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ismered a viccet?


Állatorvos a háziorvosnál:

HO: -Üdvözlöm! Mi a panasza?

ÁO: -Jaaa, hát így könnyű!!!


Ha meg még el se viszed a kutyát, akkor főleg csak találgatni tud. Mivel sok helyen kennelköhögés járvány van, ezért az a legvalószínűbb. Amúgy ha el is visszük a kutyát, akkor is jellemzően egy antibiotikum+gyulladáscsökkentő+vitamin kombót szokott adni, ami jó eséllyel meggógyítja az ilyen jellegű betegségek nagy részét. Szerintem senki se örülne ha kapásból toroktampon, széklet tenyésztés, vérvizsgálat és röntgen lenne, cirka 60 ezerért, mikor egy általános kezeléssel tizedannyiból megúszható. Általában a háziorvos is annyit csinál, hogy meghallgatja a páciens tüdejét, belenéz a torkába, megnézi, hogy milyen antibiotikumot szedett korábban és felír valami attól különbözőt.

2013. jún. 12. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A mi kerületünkben is volt ilyen köhögős járvány, mindenki antibiotikumot kapott, meg amúgy is mindenre azt adnak.

Gondolom a járvány miatt volt biztos a dolgában. Szerintem rendes tőle, hogy nem akart rögtön lehúzni pénzzel és behívni a vizsgálatra a kutyát. Ha csak gyanítaná a tünetek alapján, hogy más a gond, akkor biztosan mondta volna hogy vidd el, hiszen neki az lenne az érdeke.

2013. jún. 12. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, megnyugtattatok! Először én is úgy éreztem, hogy oké ez így, csak utólag bizonytalanodtam el. De a köhögés múlóban, úgyhogy remélem, nem lesz semmi gond!

Persze az lett volna a legjobb, ha mindkettőt tudom vinni, el is indultam gyalog, ölben a mozdulni nem tudó kicsivel, pórázon a naggyal, negyede útnál jött a vihar. Visszafordultam, a szomszéd kisegített egy fuvarral, hogy elvihessem a picit (szüleim kutyáját), mert az nem tűrt halasztást, gondoltam, egy következő fordulóban lesétálok a köhögős "pácienssel", ha elvonul a vihar, de miután az orvos nem kérte, inkább elkezdtem adni a gyógyszert. Hát remélem, hogy oké lesz így.

Igazatok van, tényleg rendes tőle, hogy megkímélt a vizsgálat díjától, csak még sosem volt beteg a kutty, alapesetben totál hiperaktív, feltehetőleg ezért aggódom túl a dolgot:)

2013. jún. 12. 13:15
 6/9 anonim ***** válasza:
azt nem mondta, hogy a gyógyszer mellé kéne valami gyomorvédőt adnod? Quamatel, vagy natur joghurt, kefir, az antibiotikum nem tesz tul jót a bélflóráknak.
2013. jún. 12. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem mondott ilyesmit. Gondolkodtam is ezen, hogy nem fogja-e bántani a gyomrát, de miután eddig csak tápot kapott és kifejezetten neki főzött húst+rizst egész életében, nem tudom, hogy nem kavarna-e be, ha adnék pl. kefírt neki. Nem lenne tőle hasmenése? Tejtermékkel még nem találkozott soha.
2013. jún. 12. 16:59
 8/9 anonim ***** válasza:
Kefírt nyugodtan adhatsz neki, nem lesz gond vele.
2013. jún. 12. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Egy igazán lelkiismeretes állatorvos nem ír fel anélkül gyógyszert, hogy megvizsgálná az állatot. Vizsgálat nélkül nem tudja pontosan megmondani, mi a baja, maximum találgatni tud, ami esetleg bejön. A köhögés nagyon sok betegség tünete lehet, és attól, hogy a környéken van egy járvány, koránt sem biztos, hogy ennek a kutyának is ez a baja. És ez nem arról szól, hogy le akar húzni, mert elkéri a vizsgálat díját, ez elvi kérdés, az állatorvoslás egy hivatás, és az állatorvosnak az a feladata, hogy a gazdi által elmondottak és a saját vizsgálata során megállapítottak alapján együttesen döntsön arról, hogy hogyan kezel egy adott kutyát vagy cicát. Én a helyedben megkérdeznék egy másik állatorvost is a dologról.

A kefírt egyébként nyugodtan adhatod neki, sok állatorvos is javasolja, mert hosszú antibiotikumkúra során segít helyrehozni a bélflórát. Ettől nem lesz semmi baja, még ha nem is találkozott tejtermékkel, mert nem tartalmaz laktózt (ami a tejben van, és a kuyáknál-macskáknál gyakori laktóz-intolerancia esetén hasmenést okozhat).

2013. jún. 12. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!