Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Német dog kölyöknek milyen...

Német dog kölyöknek milyen tápot adjak?

Figyelt kérdés
Már régóta gondolkozunk egy dog vásárlásán. Most fogunk tenyésztőt keresni. Természetesen utánna néztem ennek a fajtának és mindenhol azt írják csak jó minőségű tápot kaphat. Jelenleg is van kutyám, de ő nem ennyire igényes tápok terén. Őt taste of the wild bölényes táppal etetem. Viszont egy kölyök dognak nem tudom mit adjak. Én ezekre gondoltam:taste of the wild halas,Orijen puppy large breed,pro oplan puppy large breed athletic, acana puppy large breed
2013. jún. 12. 15:39
 1/8 A kérdező kommentje:
Még arról is szeretnék kérdezni, hogy a gyomor kivarrást kérésre elvégzi az állat orvos? és tényleg nem csavarodik meg akkor a gyomra?
2013. jún. 12. 15:45
 2/8 anonim ***** válasza:
Mindezekre a kérdésekre a legjobb választ maga a tenyésztő tudja majd megadni. Hiszen ő ismeri a legjobban az általa tenyésztett kutyákat.
2013. jún. 12. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
49%
szia,az első dogom gyomorcsavarodasban halt meg,akkor meg nem értettem hozzájuk!ahogy megvettem Saját étrendet állítottam össze!ne tápozz,inkább csirkefarhat,vagy máj bármilyen félig megelőzve,később csirkelab,csirkefej farhat,megfozve,és kenyérrel osszekeverve!olcsóbb is jobb is és imádja a kutya!készülj fel 4 kg kaja naponta minimum!a gyomorcsavarodasra,pedig a felvásárlások kívül,a kalapos utáni pihenésre szakoktatás!soha ne játsz vele,vagy futtasd evés után!egyébként nem kényes ám!télen a mínusz húszban is elalszik az olban,csak parnazd ki neki mert a konyokei kisebesednek!sok sikert és élményt hozzá!:-D
2013. jún. 12. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
bocs az elirasoker a telcsim automatán javít
2013. jún. 12. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
49%

Szerintem ezek jók, de azért figyelj arra is hogy ne legyen magas a fehérje tartalom. Megnyomhatja a kölyköt és csont hártya gyulladást okozhat. Mondjuk a tenyésztő biztos fog ajánlani tápot, gyanítom royal canint.

Zöldkagyló készítményt viszont mindenképpen adj neki, nagytestű fajtáknál nagyon hasznos ízületvédő.

2013. jún. 12. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Először ugye mindenképpen azt kapja, amit a tenyésztőnél eszik. Azt tudom, hogy a Méherzugi kennelben (ahonnan én akarok majd pár év múlva kölyköt venni) az első 2 évben RC-vel etetnek, csak utána tér át a saját maga által főzött kajára. Ízületerősítőt is ad nekik.
2013. jún. 12. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
"a gyomorcsavarodasra,pedig a felvásárlások kívül,a kalapos utáni pihenésre szakoktatás!" :DDD váááháááháá
2013. jún. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Itt olvasd el, amit korabban irtam:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__3843151-kinek..


Amugy azt javaslom, hogy mindenkeppen a tenyesztotol kerdezd meg, hogy mit javasol etetes tekinteteben. Az elso 2 evben en tapot ajanlok, meghozza nem tul magas feherjetartalmut (25% korulit), mert a magas feherjetartalom iszonyatosan megnyomja a kolykot, es akar tartosan is deformalhatja pl. a labakat. Azert tapot erre az idoszakra, mert minden benne van, ami a novekedeshez kell (esetleg meg zoldkagylos izuletvedot adhatsz hozza). Ha te akarsz fozni, akkor nagyon pontosan kell tudni osszeallitani neki az osszetevok aranyat, hogy semmiboln e legyen hiany, ugyanakkor ne is legyen tuladagolva se semmi.

Az altalad felsorolt tapokat en nem javaslom ebben a korban, mivel tul erosek egy dognak, nagyon megnyomjak a novekedesben. Ennel a fajtanal meg azt is szoktak javasolni, hogy ha valamelyik tapnal a kolykoknek szant kiszereleseben tul magas a feherje, akkor a kritikus novekedesi szakaszban erdemes felnott tapra valtani, mivel azokban kevesebb a feherje.

2013. jún. 13. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!