Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha van egy tk-s kutyám és...

Ha van egy tk-s kutyám és szeretném ha fedeztetni akkor mi kell hozzá?

Figyelt kérdés
Gondolom szűrés is.
2013. jún. 13. 13:28
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
100%
Tenyészszemle, szűrések, másik tk-s kutya és kennel. Kb.
2013. jún. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 A kérdező kommentje:

Ja értem hát kenel az nem lesz.

Akkor nem úgy van,hogy ha kel egy tk-szuka mellé akkor elviszik és másnap vissza hozzák és ennyi?Ehhez miért kell kenel?

2013. jún. 13. 13:38
 3/43 anonim ***** válasza:
100%

Mivel azt írtad h szeretnéd fedeztetni ez azt jelentette h szukád van. Ha kanod van azt kellett volna írnod, h szeretnék vele fedeztetni... nem mindegy. Ha már csinálnád legalább ezzel (is) legyél tisztában.

Valamint ezeken kívül nem árt ha tisztában vagy olyan dolgokkal is, h mik a kutyád gyengéi, milyen szukára nem adod oda semmiképp, mit vársz el a szuka tulajdonostól, milyen szukához illek a legjobban, legjobb tudomásod szerint (ismerve a vérvonalát, felmenőit, szülei testvéreit, saját testvéreit) mi várható egy esetleges párosításból.

Ezek nem operatív dolgok mint a tk. és a szűrések, hanem a tenyésztés veleje, amiért valaki elkezd fedeztetni a kutyájával - ha ezekre nem tudod a választ, akkor nincs nagyon értelme (hacsak nem a pénz amit remélsz tőle)

2013. jún. 13. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 A kérdező kommentje:

Még nincs kutyám csak érdeklődök,mivel az egyik ismerősömnek van egy kan tk-s kutyája és sokszor "elkérik" 1 napra .Hobbi célra vette a kutyát semmi kiállítás vagy ilyen de ettől függetlenül keresik Őt kenelesek.

És neki mindegy milyen keneles keresi meg és nem nagyon értem,hogy működik ez.

Nem jó mindenkinek odaadni?És mit kell tenni ahhoz,hogy kenelesek tudjanak arról ,hogy van egy ilyen kutya?Járni kellene kiállításra (amit hobbi kutya esetén nem lehet megoldani)ahol megismerik és jobban keresnék fedezés céljából?

2013. jún. 13. 13:55
 5/43 A kérdező kommentje:
Ja és ha vágva van a kutya füle az kizárt a kiállításon de attól még fedezhet?
2013. jún. 13. 13:56
 6/43 anonim ***** válasza:
100%

Igen, nem jó mindenkinek odaadni. Én a kutyámat csak olyannak adom oda, ahol látom, h a születendő kölykök jobbak lehetnek a szülőknél, olyan tulajdonságokat fognak hozni, amellyel a fajta jobb lehet, illetve erősítek olyan tulajdonságokat, amiket fontosnak tartok, valamint látom a kanom ellenpontozni tudja a szuka gyengeségeit illetve ahol az én kanom gyengébb pontjai nem kerülnek felerősödésre a szuka révén.

Jah a másik h nem adom úgy oda, h vidd el egy napra fedezz vele össze-vissza, azt' másnap hozd vissza... ez a fajta hozzáállás csak a pénzről szól és nem a fajtáról.

2013. jún. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
100%

A kennelt úgy értettem, hogy tenyésztő legyél.

A másik kutya is tenyésztőé legyen. Hogy minkét kutya leellenőrizhető legyen (felmenők, betegségek, szűrések).

2013. jún. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
100%
A kant soha nem szokták "odaadni", hanem a szukát hozzák a kanhoz. Kellenek szűrések, tenyészszemle, jó kiállítási eredmények, bizonyos fajtáknál munkavizsga. A kan gazdájának vásárolnia kell fedeztetési jegyet amit odaad a szuka gazdájának, mert ez kell a törzskönyvezéshez.
2013. jún. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
100%

Azt azért kötve hiszem, hogy tenyésztő hagyná szaporító kutyájával fedezni a sajátját... még hobbi célra sem.

Nem attól tenyésztő valaki, hogy tk-s kutyája van és kennel név mögé bújik.

2013. jún. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 A kérdező kommentje:

Érdekes jó tudni csak mivel nekem pont azt mondták elég egy tk-s szűrt kutya és ennyi.Nem kell tenyésztőnek lenni meg ilyenek.

Bár olyat is láttam,hogy megvolt az apa anya képen közben más volt az igazi apa szóval nem tudjuk azért mik vannak egyes helyeken.

2013. jún. 13. 14:21
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!