Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy törpetacsi szuka...

Van egy törpetacsi szuka kutyám 1 éves és februárra várom az első babáman. Mire számíthatok? Szeretik a gyerekeket? Nem minden embert és gyereket kedvel, de gondolom ez nem nagy gond.

Figyelt kérdés
2009. okt. 10. 16:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha megfelelően (KUTYAKÉNT) megneveled és tudja, hogy te vagy a főnök akkor nem lesz baj! Ehhez találhatsz itt az oldalon is sok könyajánlót! Nem kell kirakni, elzárni, az egészéges kutya nem árt a gyereknek, sőt használ a fejlődéséhez! Remélem gondoltál a gyerekre amikor megvetted/kaptad/szerezted és nem fogod elhanyagolni a kisbaba miatt. Számíts rá, hogy a kutyád mostanában kamaszodik, így lehet hogy kicsit nehezebb. Én különbenis úgy tudom, hogy a tacskók elég agresszívak tudnak lenni, ha azt hiszik, hogy ők a főnökök (pl lekerget az ágyból). Talán a nagyobb kutyák jobbak ilyen szempontból, mert nekik nagyobb a testük így nem fáj nekik a nyúzás, nem úgy mint egy pici kutyának. De hát nem muszáj együtt játszani, elég ha elvannak egymás mellett.
2009. okt. 10. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól van nevelve, akkor nem lesz semmi gond. Mire a kicsid akkora lesz, hogy már nyúzza a kutyát látnod kell a kutyádon, hogy bármit megtehet e a kislányod/kisfiad vele, vagy sem.

Az biztos, hogy a kutya ne érezze, hogy a babád miatt hanyagolva van, mert féltékeny lesz, és az nem vezet jóhoz. Továbbra is foglalkozz vele (is) sokat.

Tudtommal a kutyáknál nem gond, hogy akkor kamaszkorú lesz. Én nem vettem semmit sem észere a kutyámon, mondjuk ő már kiskora óta arra volt szoktatva, hogy minden szavamra szófogadóan reagáljon. Tudta ki az úr a háznál, soha nem kellett megütnöm semmiért, mert jól nevelt kópé. Azért volt, hogy le kellett szidnom. Szóval ha a te kutyád is ilyen nem lehet gond!

Tudom, hogy ez más, de mikor kiscicái születtek az anyamacskának, akkor se az anyjukat, se a kicsiket nem bántotta soha. A kicsiket jobban védelmezte, mint a saját anyjuk. Pedig az idegen macskákat hajtotta, de a kiscicákról tudta, hogy oda tartoznak, rájuk vigyáznia kell. Gyengéden még játszott is velük, de nagyon vigyázott rájuk.

2009. okt. 10. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
De sajnos a kutyáknál is van ilyen "kamaszkor" :) Egy pici kutya ragaszkodik hozzád, ilyenkor könnyebb tanítani, mert csak te vagy neki. Aztán nő és rájön hogy van neki akarata, nem kutya és próbálgatja a határait. Erre írtam, hogy majd ahogy elkezd nőni, ivaréretté válik (ha nincs ivartalanítva) akkor is lehetnek vele gondok. Ha meg van nevelve akkor ezt nem fogdo észrevenni. Egyetértek a másodikkal. :)
2009. okt. 10. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
*nem kiskutya
2009. okt. 10. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Az a lényeg hogy ne hanyagold el, ne érezze azt hogy őt már nem szereted..
2009. okt. 11. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
83%

Nekem is van egy másfél éves törpetacsim. Ahogy az előző hozzászóló írta a termetük miatt kisebbségi komplexusban szenvednek így elég agresszívak is tudnak lenni. A féltékenységről nem is beszélve. A sógorom ha hozza a kislányát folyamatosan ugat meg ellopkodja a játékát, így ki kell parancsolni akkor.

Mi is most tervezzük a babát és ha összejön akkor a kutyus mér nem lesz lakáslakó. Nem merném a lakásban tartani. Megy anyósék lakásába (rögtön mellettünk van)

2009. okt. 12. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
44%
(Hát az könnnyebb is mint megnevelni szegényt. :,(- jól elkényeztetik mert sajnálják a szigort, aztán meg megy arrébb ) Remélek a kedves kérdezőnek sikerül jó kutyát nevelnie. :)
2009. okt. 12. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
66%
Mielőtt pálcát törsz mások felett gondolkozz el azon, hogy hány tacskód volt már eddig. Mert nekünk nem 1. Hiába van szigor akkor is akaratosak. De nem hinném, hogy az egy udvarban élés mert mi 1 udvarban élünk anyósomékkal akkora deportálás lenne vagy éppen gonoszság.
2009. okt. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az nem hogy az udvarban van, hanem az hogy eddig meg gondolom el volt kényeztetve. Tacskóm spec. nem volt, volt viszont malamut, rotikeverék, kistestű, nagy testű stb... Lehet, hogy versenykutyává nem lehet képzeni mindenkit, de annyit mindegyiknek meg lehet tanítani, hogy ki a főnök (ezzel emgszűnik a féltékenység stb) Én nem török ezért pálcát fölötted, csak zavar, amikor nem úgy bánnak a kutyával ahogy kell (és én vagyok az állatkínzó, mert nem egyenlőek velem a kutyáim)
2009. okt. 12. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
52%
Most konkrétan anyósékkal 1 házba lakunk, most fogunk a hátsó épületrészbe költözni. Bent lakik velünk a kutyánk. Én arra gondoltam, hogy ő akkor majd marad velük 1 lakásba. Nekem is volt Rotim,Pireneiusim. Mindegyik tudta ki a fönök, a tacsim sincs elkényeztetve csak sokkal nehezebb vele. Az elöző 2-vel is nehezebb volt nem tudom miért. De ez a tacskó valamiért be van gerjedve a gyerekekre. Ha van nálunk gyerek mindig hamis lesz. Sunnyog mellettük és a legváratlanabb helyzetben morog kezd. Hiába a fegyelem akkor is folytatja.
2009. okt. 13. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!