Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elpusztult a kutyám. Tudnátok...

Elpusztult a kutyám. Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés
Pár nappal ezelőtt elpusztult a fél éves kutyám. Már most azt találtam ki, hogy szerzek egy új kiskutyát. Még őt sem felejtettem el egészen, sőt, gyakran még azt hiszem, hogy még mindig él, és elkezdem keresni... :S Viszont ha lehet inkább elterelem az ő emlékéről a figyelmem. ÉN amikor meghalt, utána azt hittem, hogy az összes kutyát megutáltam, mert itthon van két öreg kutya is és egyszerűen rájuk se bírtam nézni, bevallom mérges voltam rájuk, mérges voltam gyakorlatilag mindenkire de hagyjuk... Nem tudok az öreg kutyákkal vigasztalódni, mert ők a nagyszüleimé, soha nem neveltem őket, nem is kötődnek hozzám, sőt mintha azóta még direkt elkerülnének engem. Aztán elmentem otthonról, találkoztam más kutyákkal, és végre egy kicsit jobban éreztem magam, mert megengedték, hogy foglalkozzak és játsszak velük. Itthon nagyon rossz, mert mint írtam az öregek nem kötődnek hozzám. Hiányzik, hogy valaki farkcsóválva köszönjön, hiányzik, hogy ha eszébe jutok bejöjjön hozzám a szobámba, hiányzik, hogy jóéjszakát köszönjek, hiányzik ahogy látom azt a félig alvós fejét késő este, hiányzik a játék, a tanítás, minden... Üresség van, nem tudom elfoglalni magam semmivel hirtelen. Szeretnék egy új kis kutyát lehetőleg minnél hamarabb. Most már a szüleim/nagyszüleim nem hinném, hogy csak úgy bele mennének újra, őt se terveztük az az igazság, hanem befogadtuk. Arra gondoltam, hogy elmegyek dolgozni, legalább addig míg lesz annyi pénzem, hogy a kötelezőit én álljam, utána meg majd meglátjuk. Eddig mindig a szüleim fizettek mindent. Mennyibe kerülnek a kötelező védőoltások összesen?? Ha menhelyről hozok kutyát kell fizetni a menhelynek, ha igen mennyit? A menhelyes kutyát már beoltva és chippel ellátva kapom meg, vagy azt majd nekem kell megcsináltatnom? Egyébként attól félek, hogy amint választásra kerül a sor görcsösen ugyan olyan kutyát akarok majd, mint amilyen ő külsőre belsőre is. Ha külsőre nem is, de belsőre nagyon szeretném... Kutyamániás lettem, legszívesebben minden időmet kutyázással tölteném, természetesen jóóó távol itthonról. Ennyi kutyás témájú videót és dokumentumot még életemben nem néztem mint az utóbbi napokban...
2013. jún. 14. 22:34
 1/4 A kérdező kommentje:
Mire egyik délután hazaértem azzal fogadtak, hogy elpusztult a kutyus és már el is temették, én nem láthattam. Ezt nagyon nehezen dogozom fel, hogy nem láthattam, folyton az jár a fejemben, hogy mi van ha igazából csak félreértés volt, nem halt meg, tévedtek... Én nem láttam, hogy meghalt, nekem azt csak mondták!
2013. jún. 14. 22:38
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia! A menhelynek is kell fizetni valamennyit, olyan 5000-10000 Ft körüli összeget, ami tartalmazza a chippet + a kutyus korának megfelelő oltást is. Évente kell vinni oltásra, veszettség ellenire+kombináltra, itt olyan 8000-12000 Ft-tal számolj. Bár amíg még kölyök (1 év alatti) több kombinált oltást is kell neki adatni.

Azért beszéld meg a szüleiddel, biztosan örülnének, hogy ilyen felelősségteljes gyerekük van, hogy fizetni szeretné az oltásokat. Csak azért mégis az övék a fő felelősség, mert ha a kutyát valami betegség vagy ivartalanítás miatt orvoshoz kell venni, akkor azért az jóval több kerülhet, mint egy oltás. De ha már az előző kutyát is vállalták, biztosan a következőt is fogják.

Sok sikert! :)

2013. jún. 14. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Biztosan csak meg akartak kímélni a látványtól. Nem találtak volna ilyet ki... Nekem mindig azt mondták a szüleim, hogy elveszett a kutya, amikor meghalt. Sajnálom a kutyusod :((
2013. jún. 14. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%

KEdves kérdező, én nem akarom a szüleid szavát meghazuttólni, de egy kutya nem pusztúl el az egyik napról a másikra, szerintem nézz körül a közeli menhelyeken, hogy nem-e hoztak be egy olyan kutyát mint a tiéd, esetleg képet is vihetsz, azzal az ürügyel hogy a kutya eltünt és nem találod sehol.



Nálunk a menhelyen nem kell fizetni, csak ilyen becsület pénzt hagynak ott, de lehet, hogy máshol máshogy van:)

De hány éves vagy? 18 éves kortól lehet elhozni csak egy kutyust a menhelyről. :)

2013. jún. 15. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!