Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek a magyar...

Mi a véleményetek a magyar vizsláról?

Figyelt kérdés

Ha szerencsénk van kapunk tavasszal egy fajtatiszta magyar vizsla kiskutyát.


A TI tapasztalatitokra lennék kíváncsi, h mi tetszik benne, vagy mi nem..


ui:. légyszi ne linkeljetek minden hivatalos dolgot, mert rátok lennék kíváncsi.


2009. okt. 10. 22:06
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon szeretem, az egyik kedvenc fajtám. Volt kettő is. Hihetetlen kutyák! Csak gratulálni tudok hozzá:) A vizslások jelmondata: A vizsla nem kutya, ő vizsla : DD És imádom a vizslafüleket simogatni:)
2009. okt. 10. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
60%
Kisgyerekes családnak nem ajánlott mert vadászkutya lévén eléggé érzékeny a hirtelen mozdulatokra. Engem kapott meg kiskoromban vizsla, amikor futkároztam előtte. Amúgy nagyon kifinomult jószág, hűséges fajta és jól tanítható.
2009. okt. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Mi az, hogy nem ajánlott kisgyerekeseknek?! A vizsla családi kutya is, nem csak vadászkutya. Én pl járni is mamám vizslája mellett tanultam meg, és igencsak gyerek voltam még...
2009. okt. 10. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :D
2009. okt. 10. 22:39
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Viizslaa?! Imádnivaló azzal a kolbász testével, lobogó, bársonyos fülével, és az antennával (értsd farok) a popsiján! Rajongójuk vagyok, bár nekem csak 3 hétig volt egy kölcsönvizslám (barátunk kölyökvizslájára vigyáztunk).

Okos, játékos, időnként bamba (de csak amennyire egy vizslának "kötelező" :=)), ragaszkodó, és kölyökkorában 3 számmal nagyobb bundában jár! Igazi családi kutya, de arra számíts, hogy óriási a mozgásigénye és a társaságot is igényli!

2009. okt. 10. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Imádni fogjátok :D

Nekünk van egy párunk. A lány már öregebb, kevésbé játékos, de ez betudható annak, hogy már nem egyszer fialt. A kicsik nagyon fogékonyak az új dolgokra. Ő is kiskorában látta, hogy a kerticsapot a kombinátfogóval nyitjuk és mikor szomjas volt megbökdöste a fogót.

A fiú meg rettenetesen bamba. Őt kb 2 hónapos korában hoztuk el és a lány úgymond felnevelte belőle a neki ideális, papucs férjet :) (Már a kani előtt is hallottam olyat, hogy a szukák felnevelik más kutyák kölykét is, hát ekkor bizonyosodtam meg róla, hogy ez igaz.) Ő apám elmondása szerint igazi vizsla. Az első alom szétcincáhatta nyugodtan, kettő a fülén, kettő a pofáján, kettő a farkán, meg se nyikkant. Mondjuk már a harmadik alomnál egy kicsit a sarkára állt, de csak annyira, hogy a legutóbbinál is inkább arrébbfekszik ha már nagyon kényelmetlen neki, hogy rágják az orrát, minthogy odacsapjon a kicsinek. Nehéz felhergelni.

Nem hiszem, hogy nem való kisgyyerek mellé. Nyugodt fajta. Talán akkor kevésbé jó gyerek mellé, ha a kutya vadászik is.

2009. okt. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!