Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudnám összeszoktatni öket?

Hogy tudnám összeszoktatni öket?

Figyelt kérdés

Olyan problémám lenne , hogy van egy 6éves pit keverék szuka kutyám ! De lett mégegy staffordshire terierem is !! Ő kan ! A fiu kicsibe került ide szóval vele nevelkedett !

Kb 7hónapos volt a fiu mikor nagyon csúnyán összeverekedtek alig birtam szétszedni őket ! Azóta az egyik mindig bevan zárva kenelbe !Naponta vannak cserélve !! Probáltam őket összeengedni de csak morognak ...... mit lehetne még tenni ???


2009. okt. 10. 22:07
 1/8 anonim ***** válasza:
78%

Kijelentő mondatok végére pont kell, nem felkiáltójel. És elég egy darab belőle. :)


Amúgy szerintem nem érdemes erőltetni, nálunk is volt ilyen. Nem hiszem, hogy meg tudnád nekik magyarázni, hogy ne bántsák egymást. Jobb, külön tartani őket, mint rohangálni velük az állatorvoshoz, ha szétverik egymást.

2009. okt. 10. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Érdekes, a szuka-kan harc ritka. Általában a kan beadja a derekát az első pofonnál. Gyanítom a tiednek nem a legjobb az idegrendszere ha ezt nem tette meg. Nem tarthatod életed végéig különzárva őket szóval nevelni kéne őket ha agresszivitást mutatnak egymás felé..
2009. okt. 10. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Leírom, amit "A póráz két végén"-ben láttam.

Két ember kell hozzá, mindkettő megkötve tartja a kutyát két külön helyiségben, és magára vonja a figyelmet (pl. jutifalatokkal). Aztán a kevésbé agresszív kutyát bevezetni a másik kutyához, de tisztes távolságban tőle. Közben figyelmet továbbra is a gazdira irányítani, és folyamatosan adni a jutifalatokat és dícsérni. Ha agresszíven viselkedik az egyik, akkor azonnal elvezetni. Aztán ha működik, akkor egyre közelebb vinni őket egymáshoz. A lényeg, hogy kialakuljon a kutyában, hogy jó dolog az, ha a másik a közelében van. Lehet ugyanezt semleges terepen is csinálni (pl. kültéren parkban). Először jó pár méterre csak úgy lenni, hogy lássák egymást, aztán elsétálni egymás mellett, majd folyamatosan sétálni egymás mellett. Az említett sorozatban több adásban is előfordul ilyen probléma, érdemes megnézni, mert könnyebb, ha az ember látja, hogyan kezelték ezt. A Spektrumon megy most. Sok sikert!

2009. okt. 10. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A legnagyobb probléma , hogy féltékenyek . Most pl tüzelt a szuka és kiásta magát éjszaka a kenelből és hajnalban ara ébredtem hogy mind2 a kapuban ugat ! Kimentem és együtt voltak . Ez 2szer fordult még elő ! Azóta pedig ismét morognak egymásra ha probálom őket egyszere kiengedni ! Ezelött volt mikor 2-3 szuka kutyánk volt különböző koruak és soha nemvolt semmi probléma ! A legidőssebbet elismerték falkavezérnek ! De most a fiu tulmakacs ! Az idegrendszerével nincs gond mert rendkivül barátságos emberrel és állattal egyaránt .
2009. okt. 10. 23:00
 5/8 anonim ***** válasza:
ivartalanítani kéne mindkettőt,főleg a szukát...
2009. okt. 11. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
az segítene. és megvédene a nemkívánt kölyköktől...
2009. okt. 17. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben tényleg csak az ivartalanítás jelent megoldást. Még mielőtt a szuka kihordja a kölyköket.
2009. okt. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

:)Szegény,ismerős a helyzet:)Nekem egy staffi 8 éves kant kelett összeszoktatnom egy 8 éves pincsi kannal..

kemény volt,mára viszont egy fotelba alszanak:)Ésérdekes,de azóta lettmég2kutyám,és staffi megtanulta elfogadni őket..Én büntettem őket,nekem az segített..a kajáért mindent:)

2009. okt. 18. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!