Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ugye össze fognak szokni?

Ugye össze fognak szokni?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Olyan problémával fordulok hozzátok hogy van egy 9 hónapos Labrador-tacskó keverék kan kutyánk és ma kaptunk egy 4 hónapos beagle-t ő is kan.Amikor beviitük a nagyhoz a kicsit elkezdte erőszakolni.de hát mind a kettő fiü!!hogy lehet ez?amúgy kerítésen keresztül jól elvannak még kergetőznek is!Ha megszokja augye nem akar majd vele szexelni?!Mielőbb szeretnénk őket összeszoktatni,mert amíg a kicsi az első udvaron van félünk h ellopják!előre is köszi
2009. okt. 10. 22:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Pár nap és megszokja , nyugi, probáld öket együtt kint egymásnak " bemutatni " szeretgetni együtt, hidd el ha foglalkozol velük, pár nap és el leszenk, és NEM fognak szexelni :D
2009. okt. 10. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Az nem szex hanem a dominancia kimutatása. Tudják a kutyáid, hogy te vagy a főnök és mindig az kapjon többet aki feljebb van a rangsorban aki nálatok normális esetben labrador keverék. Ne az új kiskutyát kényeztesd, mert akkor a labrador nem fogja érteni, hiszen ő van följebb, neki járna és akkor ellenséges lesz vele (ez amit az emberek féltélenységnek hívnak).
2009. okt. 10. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
46%
Ivartalanítani kell őket előbb utóbb, különben marha nehéz lesz velük!!
2009. okt. 10. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
52%
Egyáltalán nem lesz velük nehéz, már most kialakult a rangsor, azért erőszakolja a nagy a kicsit hogy kimutassa dominanciáját. Ettől függetlenül ugyan úgy törődj mindkettőjükkel, egyformán szeresd őket, az hogy közülük ki áll feljebb, az ő dolguk. Nem hiszem hogy a kialakult helyzet fel fog borulni.
2009. okt. 10. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Nem az ő dolguk, mert a gazda is a falkához tartozik, kutyák között nincs egyenlőség.
2009. okt. 10. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
57%
labrador tacskó az meg hogy sikerült? xD
2009. okt. 10. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
No para.Nekem a 8 eves szuka Uj-Foundlandim olykor ramozdul a kis terrierunkre,aki kan.De az "aktus" nem tart sokaig,mert fel masodperc mulva odakap.Pedig mar 4 eve egyutt vannak,de ez kutyaknal nem problema.Amugy jol megvannak,alt.az uj-foundlandin alszik,szo szerint =)Bar 2 kannal kesobb meg lehet rivalizalas,de nem a szex miatt kell aggodni,hanem,hogy ne verekedjenek ossze.De ha jol osszeszoknak,akkor valoszinu nem lesz belole problema,de ahhoz meg kell lenni a dominancia sorrendnek.Akkor lehet baj,ha felborul az egyensuly.De regebben amikor tobb kutyank volt(8),akkor volt egyszerre 2 kan is,de nem bantottak egymast.
2009. okt. 11. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm stpen a válaszokat,de írhattok még!
2009. okt. 11. 09:49
 9/14 A kérdező kommentje:
ja bocs:szépen
2009. okt. 11. 09:49
 10/14 anonim ***** válasza:

Nekem is két kutyám van, két szuka (ivartalanítva), de azért a kezdeti rivalizálás, rangsor vita, irigykedés megvolt. Ami nagyon fontos!:

- barátkoztasd őket olyan helyen, ami mindkettő számára ismeretlen, közömbös, hogy ne legyen területvédés és hasonlók

- teljesen egyformán bánj mind a két kutyával!!! a régivel is és az újjal is!!! ha szeretgeted őket, akkor együtt szeretgesd stb.

- hagyd, hogy lejátsszák maguk között a rangsort! amíg nem durvul el túlságosan a dolog, addig ne avatkozz bele, ez teljesen természetes dolog és ha megakadályozod, annál később alakul ki köztük a rangsor. ha meg nem lesznek a szemed előtt, úgyis lejátsszák. :-)

Az enyémek az első két napban verekedtek össze párszor, amit főleg a régebbi kutyám kezdett, addig nem nyúltam közéjük, míg nem volt muszáj. Ha már kellett, mindkettőt egyszerre hátrébb húztam a grabancánál és pár percig úgy tartottam őket, de egy szót sem szóltam, csak nagyon csúnyán néztem mind a kettőre. Ezzel megmutattam, én vagyok a főnök és nem tűröm ezt el. :-) Párszor még sor került erre, aztán nem volt semmi gond. Mire úgy igazán összeszoktak, egy jó hónapnak kellett eletenie, már nagyon ritkán balhéznak össze, csak akkor, ha valami szokatlan helyzet van, pl. olyan vendég jön, akit a régi kutyám nagyon szeret és el akarja zavarni az újat, hogy őt ne simogassa a vendég. :D Ezeket ugyanígy kezelem és megkérem a vendéget, hogy kicsit ne törődjön egyikkel sem. :-)

Eleinte úgy aludtak, hogy a lakás két legtávolabb pontján voltak egymástól. Jó hónap után már egy fekhelyre fekszenek, pedig van nekik külön kettő, de nem, együtt alszanak egyben, pedig alig férnek ketten bele. :D

Szerintem nem gond, hogy kanok, ismerek olyanokat, akiknek 2-3 kanja van és ugyanezt mondták, amit írtam.

Remélem sikerül, majd számolj be, hogy haladtok! :-)

2009. okt. 11. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!