Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lenne a legjobb szegény...

Mi lenne a legjobb szegény kiskutyának?

Figyelt kérdés

Párom régi vágya volt egy kiskutya, így mikor jó bizonyítványt kapott, a szülei úgy döntöttek, hogy akkor lesz kutya. Egy kis bichon havanese mellett döntöttünk, azonban az apja annyira mindent azonnal akar, hogy 2 nap leforgása alatt lett meg a kicsike és igazából átgondolni se nagyon lehetett. No mindegy. Párom eleinte nagyon boldogtalan volt, stresszelt, hogy csak neki kell foglalkoznia a kutyával és senki nem érti meg. Aztán a biztatásomra szépen lenyugodott, elfogadta, hogy még kicsi a kutya, nem fog azonnal mindent megtanulni, szóval most a szívéhez nőtt és a család is nagyon szereti, én is nagyon szeretem a kis picúrt. Ma viszont az apja kitalálta, hogy nem kell a kutya, mert nekik ez túl sok felelősség, nem való az ő életmódjukhoz, figyelni kell rá, gondoskodást igényel, stb. Azzal takarózik, hogy az is felelősségteljes döntés, hogy jobb életet akar a kutyának, mint amit ők tudnak biztosítani, de szerintem ez csak kibúvó, egy élőlény lelkével nem szabadna így játszani, szegényke már a negyedik gazdájához kerülne így. Legszívesebben magamhoz venném és én gondoskodnék róla, de nekem 2 papagájom van és a lakás sem elég nagy.

Próbáljak valamit tenni, hogy térjenek észhez, hogy csak megsínylik, ha eladják a kutyust, akit megszerettek, vagy jobb lenne a kicsinek, ha máshova kerülne, nem maradna ebben a családban?

Nem tudom mit tegyek, kérlek segítsetek! Sajnos ha a kutyust eladjuk, párom sínyli meg a legjobban, mert őt fogják hibáztatni szokás szerint.



2013. jún. 15. 16:34
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Húsz éves? Álljon a sarkára és bizonyítsa be, hogy tényleg képes gondoskodni a kutyáról, feltéve, ha ragaszkodik hozzá. Írtad, hogy stresszelt, hogy csak neki kell gondoskodnia róla, stb. Akkor ne csak neki kelljen: fogjatok össze, foglalkozzatok ketten a kutyussal!


Meg kell mondjam, az első pár hónap után sokkal könnyebb a kutyázás, csak túl kell esni a szobatisztaságra nevelésen meg azon az időszakon, amikor a kiskutyák még esetlenek, fogalmuk sincs, hogy mit szabad és mit nem.

A szobatisztaságra nevelés egyébként pár alapvető szabály betartásával nagyon-nagyon hamar működik! /Minden nagyobb játék és alvás, minden evés-ivás után levinni, minden sikeres "jó helyen" végzett dolognál iszonyatos örömködés, apró bakik ignorálása és gyors eltakarítása, ennyi a taktika./

Ha 18-20 évesek vagytok, akkor a ti életmódotok már nem száz százalékig a családotok életmódja, tehát a tiétekbe kell beleférnie a kutyának és nem az apukáéba.

2013. jún. 15. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Van kutyapelenka, de előfordulnak balesetek. Párom szobájában nem lehet, mert "családi" kutya, de rengeteg az ellentmondás, tudom. Az nem jó, ha csak párom gondoskodik róla, az nem jó, hogy párom szüleinek kell róla gondoskodni, szóval tiszta káosz az egész. Párom felelősségteljes gazdi, nincs vele probléma. Mi nem várjuk, hogy azonnal menjen neki, párom apja ilyen akaratos, hogy neki minden azonnal kell.
2013. jún. 15. 17:55
 13/17 A kérdező kommentje:
Valóban jó lenne ha a sarkára tudna állni. De mi lenne akkor? Az apja jól megveri... Az otthoni hierarchikus rendjükbe párom van legalul. Frissen végzett, még semmi állás, én meg csak érettségizek és egyetemre készülök. Én is szívesen segítenék, de a jövőmre is koncentrálni kell, és bár volt már példa, hogy egész nap én voltam a kicsivel, semmi gond nem volt, de annyira tehetetlenek vagyunk emellett az érzelmi terrorista mellett.
2013. jún. 15. 17:58
 14/17 anonim ***** válasza:
Mikor már le tudjátok vinni, maximum két hét alatt szobatiszta lesz! Nehogy már emiatt ne maradhasson...
2013. jún. 15. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Már sétáltatjuk, nagyon ügyes, jól megvan dicsérve, ha kint piszkít. Még más kutyákkal nem érintkezhet, mert csak az első oltása van meg, de az a maximum 2 hét rengeteg egy ilyen apának.
2013. jún. 15. 19:23
 16/17 anonim ***** válasza:
én az életem során megtanultam hogy két féle ilyen típúsú ember létezik mint a párod apja. a nagy kérdés ő melyik típusba tartozik? a primitív "paraszt", ha nem nekem van igazam mindenkit azonnal megverek tekintet nélkül. vagy aki csak egy buta felfogású ember és emiatt kissé primitív. az utóbbival megfelelő kommunikációval lehet mit kezdeni. ezt azért kérdezem mert azt írtad ha a párod a sarkára áll akkor jól megverik... de nem mindegy hogyan állna a sarkára? bunkón, kihívóan, vagy megfelelően megfogalmazott észérvekkel?
2013. jún. 15. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Primitív paraszt...

Amikor feljött a kutyus gondolata, akkor se fogta fel, amit mondtunk, hogy ne azonnal akarja.

Nagyon kivagyok ettől mostmár, jobb is lenne a kutyusnak, ha egy szeretőbb otthonba kerülne, ahol megfelelően gondoskodnak róla...

2013. jún. 15. 21:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!