Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen tápot vegyek 4 kutyámna...

Milyen tápot vegyek 4 kutyámnak 4500-ft ból?

Figyelt kérdés

Van 4 kutyám. egy bolognesee keverék egy mopsz keverék egy staffbull és egy amstaff-pit keverékem.

Együttes súlyuk olyan 45-50kg. Milyen tápot vegyek nekik? ami nem olyan rossz. Havi 4500ft van rá... (ennyit kapok sajnos ezért ne írjatok negatív kommenteket légyszi!)

vagy főzzek? esetleg BARF?

előre is köszi a választ :)


2013. jún. 16. 07:34
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi pénzből max az egyik kicsit tudnád normálisan etetni egy hónapig. Őszintén azólva nem is értem, hát még a legolcsóbb tápból sem tudnál eleget venni ennyi pénzből.
2013. jún. 16. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

hát egy kiló csirke farhát mondjuk 180 Ft (2-3 db), egy kiló B minőségű rizs is mondjuk legyen 150 Ft.

felnőtt kutyát szerintem lehet ezen tartani, persze farhátból azért 4 kutyának több kéne.

én ezt csak akkor adom, ha átmenetileg elfogy a táp és még nem érkezik meg a következő.

hirtelen olcsó táp, ami még szerintem elmegy, a Josera Economy, 20 kg 6000 Ft körül van.

hentesek a fehér csontokat általában ingyen odaadják, csontléből is lehet hasznosítani vmennyit.

hogy alakult ilyenre a helyzeted 4 kutyával?

gondolom a havi 4500 Ft orvosi kts-es is? :(

úgy tudom a BARF-ot is elég olcsóra ki lehet hozni, de ennyi kutyára biztos nem elég a 4500.

ha mindenképp meg akarod mindet tartani, talán a farhát-rizs lehet a leggazdaságosabb és kiadósabb.

2013. jún. 16. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
nállunk a far hát 90ft / kg
2013. jún. 16. 09:32
 4/9 anonim ***** válasza:
53%
Én is kíváncsi lennék ,hogy-hogy csak 4500ft ot tudsz rájuk költeni??Az 1 kutyára is kevés!Mondjuk a kacsafarhát jó ötlet de ne csak azon éljenek a kutyák.Te se tudnál mindig csak 1kaján élni.
2013. jún. 16. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Mert annyit engednek :/ mellè kapnak nyers zöldségeket/gyümiz pl.: répa, alma (de krumplit hüvelyest soha ) meg tésztát szoktam. Oltás meg orvos az más. Arra kapok ha pl. toklász van a fülbe, oltani vagy ivartalanítani kell.
2013. jún. 16. 10:25
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem keress valami diák melót. :) Nem kell sok, mondjuk heti egy nap vagy annyi se, és máris meg van a kajára való.

Én az egy 6,5 kg-s kutyusomat etetem havi 3 000. Ft-ból, és ez elég olcsó. 2 000-ből is lehetne (Brit Premium-al), de még belefér a 3 000, így a jobbat (Brit Care) választottam. Ezeknél van olcsóbb, viszont azokból többet kell adni nekik.

Hogy kutyánként 1 125 Ft-ból kijöjjön a kaja, azt nehezen tudom elképzelni, főleg, hogy kettő még nagy is. Esetleg otthoni maradék mennyire szokott lenni? Mert akkor lehetne, hogy 4 500-ból veszel valami jobb fajta tápot, és mellé maradékot.

2013. jún. 16. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Esetleg megkeresheted a közeli hentest és zöldségest, hogy milyen maradékaik szoktak maradni, amit úgy is csak kidobnának, de nem romlott. Nyesedékek, csontok, bőrkék, belsőségek..
2013. jún. 16. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én mást kérdezek... Hogy a fenébe került hozzád 4 kutya, ha gyakorlatilag egyet sem lennél/lennétek képesek normálisan eltartani? :(
2013. jún. 16. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Csak egy nagy közepes testű van :)

De azt nem mindtam bocsi. A közeli idősek otthonából megkapjuk a maradékot.


azt, hogy hogy jöttek inkább hagyjuk ;)

2013. jún. 16. 19:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!