Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Debrecenben panel lakásban...

Debrecenben panel lakásban lehet tartani két kutyát?

Figyelt kérdés
2013. jún. 17. 09:03
 1/8 anonim ***** válasza:
26%
debreceni vagyok én is. A kutyatartást minden társasház, panellakás házirendje szabja meg. Van ahol szabad tartani van ahol nem. Nálunk a társasban úgy van hogy egy kutya és két macska a megengedett. Nekem is egy kutyám van, és szerintem bőven elég a lakásba egy kutya is. Attól is függ milyen típusú kutya, milyen nagy és a szomszédok hogyan fogadnák. Nekem az egy amstaffért is hónapokig hisztiztek.
2013. jún. 17. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
63%
2013. jún. 17. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
47%

A panel lakás házirendje írhat akármit.. meg van adva hogy mekkora kutyának mennyi helyet kell biztosítani. akkár 10kutyád is lehet ha a hely elég rá törvényileg.


Persze ez alól az albérlet kivétel.


A dupla kérdést én se éretem amúgy :) A saját kérdéseid opcióban megtalálod hogy mit tettél fel eddig.

2013. jún. 17. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Mert Székesfehérváron így van:

[link]


És ezt találtam:

[link]


Vagy ez már elavult?

2013. jún. 17. 10:41
 5/8 anonim ***** válasza:

(3)16 A kedvtelésből tartott állatot és az állat tartási helyét az állat tartójának naponta legalább egy alkalommal ellenőrizni kell. Az állattartónak gondoskodnia kell arról, hogy az állatok tartási helyén a környezeti viszonyok megfeleljenek az állatok szükségleteinek, valamint hogy a tartási helyük úgy legyen kialakítva, hogy az ne okozhasson sérülést az állatoknak. Állandó fényben vagy állandó sötétségben, valamint állandó zajban állatot tartani nem szabad.


(4) A kedvtelésből tartott állat tartási helyének olyan méretűnek kell lennie, hogy az állat fajára jellemző mozgási igényét ki tudja elégíteni. Lófélék és eb esetében a mozgási igény az állat mozgatása útján is kielégíthető, azonban esetükben is törekedni kell az olyan tartási módra, amely lehetővé teszi az állat kedve szerinti mozgását.


(5)17 Tilos


a) kistestű ebet 10 m2-nél, közepes testű ebet 15 m2-nél, nagytestű ebet 20 m2-nél kisebb területen tartósan tartani.


Ennek önk rendelete nem igazán mondhat ellent.


Ez áll a törvényben... minden ami ennek ellent mond az nem érvényes. Bár Nem tudom hogy az állatok számának maximalizálása ezzel ellentétes e vagy csak szigorítása..


Az hogy egyben maximalizálják a kutyák számát eléggé ellentétesnek tűnik nekem.. de majd jön little red és elmagyarázza :D

2013. jún. 17. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Kénytelen vagyok mégegyszer belinkelni, mert úgy tűnik nem érted:

[link]


Persze, ha nincs jobb dolgod akkor keresgélhetsz a neten még százféle jogszabályt a régi időkből, de most akkor is ez a hatályos.

2013. jún. 17. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Értem én, hogy mit írsz, de a székesfehérvári mégis létezik....
2013. jún. 17. 12:19
 8/8 anonim ***** válasza:
A neten létezik még egy tucat másik is, mind abból az időből amikor még nem élt a belinkelt kormányrendelet. Amióta az hatályba lépett, azóta a helyi rendeletek hatályukat vesztették, illetve ha az adott önkormányzat még nem frissítette a saját rendeletét és az alapján akar valakit megbírságolni, akkor utólag lehet rá hivatkozni, hogy az már nem érvényes.
2013. jún. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!