Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Természetes védelem kullancsok...

Természetes védelem kullancsok ellen?

Figyelt kérdés

Van vmi olyan szer, keverék,ami nem tartalmaz kémiai anyagokat? Vmi népi praktika kullancsok és bolhák ,legyek,szúnyogok ellen?

Elsősorban a kullancs a fő probléma. Van a kutyán advantix csepp,csak kérdezem van-e vmi egészségbarátabb anyag?

A neten olvastam,hogy levendula illóolaj összekeverve növényi olajjal és ezt a kutyára téve jó kullancsok ellen. Szerintetek működik?



2013. jún. 17. 13:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én Héry spot on-t vettem, ez természetes alapanyagú cucc. Még csak néhány napja tettem rá, úgyhogy nem tudom be fog e válni, de állítólag jók a tapasztalatok.

Illetve patadoki Nincskullancs cseppje jó még állítólag, ez homeopátiás. Én a homeopátiát nagy hülyeségnek tartom, de erre tényleg sokan esküsznek.

De ez a levendulás dolog érdekes lehet, én is kíváncsi vagyok a válaszokra. :)

2013. jún. 17. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem nyakörv jó lenne, nálunk már mióta itt van használunk nyakörvet, néha muszáj cserélni. Ilyen fehér van rajta, sajnos nem tudom a nevét, de az jó minőségű (sose volt még benne azóta kullancs), ez esetben kérdezd a dokit, hogy milyet válassz. Ő tudja, milyen a jó nyakörv.
2013. jún. 17. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Maxitabi ***** válasza:
100%
Kókuszreszelék a tápra, kajára, v kókuszolaj. Nekünk nem volt100%-os, de használt valamennyire!Tavaly tartottunk szünetet- vegymentes évet,ezzel védekeztünk,3-4 kullancsot találtunk benne csak. De szerintem ez is lehet egyedfüggő, mint ahogy a spot on és nyakörv sem egyformán hatékony minden ebre.
2013. jún. 17. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

- Citromfű-olaj

- Méhész-ruha

- Természet (bokros, cserjés,fás részek) elkerülése

2013. jún. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Scalibor nyakörv
2013. jún. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
A levendulás dolog nem jött be. Először még csak-csak rákentem a kutyára. De másodjára ahogy megérezte az illatát rohant tőle. Szóval megpróbálok scalibort beszerezni.
2013. júl. 1. 19:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!