Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Normális ha a kutyám nem üdvözöl?

Normális ha a kutyám nem üdvözöl?

Figyelt kérdés

Régen, mikor hazaérkeztem mindig üdvözölt. aztán olvastam hogy egy falkavezér nem megy először a kutyához hanem csak pár perc után, addig pedig tudomást sem vesz róla. Elkezdtem ezt alkalmazni, és azt vettem észre hogy azóta a kutyám nem is törődik velem ha hazajövök. észrevesz de nem üdvözöl, nem csóválja a farkát sem.


Ez csak szerintem fura, vagy tényleg nem jó dolgot értem el a kutyámnál? Ha odamegyek hozzá(pár perc után) és üdvözlöm én, akkor az esetek 90%ában visszaüdvözöl de van hogy csak tűri hogy simogassam és semmi más reakció.


Ez mit jelent?



2013. jún. 17. 16:32
 1/10 anonim ***** válasza:
Amúgy normálisan kommunikáltok egymással?
2013. jún. 17. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Te mész oda hozzá, nem pedig odahívod?
2013. jún. 17. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Amúgy normálisan. Még csak 7 hónapos, és vannak napok amikor kétszer is átgondolja hogy megtegye e amit mondok.


Ha hívom jön(egyébként nem szoktam odahívni ha megérkezek). Vagy úgy kéne hogy odahívom és aztán simogatom meg és üdvözlöm én?

2013. jún. 17. 17:02
 4/10 anonim ***** válasza:
54%
De nagy falkavezerseget csinal es lat mar bele mindenbe a kutyasok tobbsege. Nem kell semmit sem direkt megjatszani es hatalmi kerdest csinalni a kutyaddal, csak szeresd, ahogy jolesik es kesz, O is szeretni fog.
2013. jún. 17. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Engem sem "üdvözöl" a kutyám, és én örülök neki, hogy magára hagyhatom úgy, hogy mikor hazaérek, azt látom, hogy nyugodtan töltötte az időt, nem esett kétségbe, és nem ugrál körülöttem olyan furán... vagy hogy mondjam :D
2013. jún. 17. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Normális!

Nem az izgatottsággal társít, hanem a nyugalommal, ami dicséretes.

A farokcsóválás egyébként szintén nem a boldogság megnyilvánulása, hanem mindig az izgatottságé!

(ez lehet boldogságtól is, meg még sokminden mástól is, de a boldogságot nem kíséri föltétlenül izgatottság!)

2013. jún. 17. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

...egyébként minden kutyaféle ezt csinálja normál esetben.

Ha a falka egy része elmegy pl vadászni, és haza mennek, akkor az otthon maradtak max körbeszaglásszák őket, de nem fognak ugrándozni örömükben.

Ezt a túlzott izgatottságot az ember váltja ki belőlük, az emberként kezeléssel, a gügyögéssel, az ajnározással.

De a kutyáknál ez nem természetes.


Na most ha a kutyára kényszerítünk egy emberi üdvözlési módot, az neki hosszútávon nem jó, mert rossz dolgokkal társítja a dolgot, és több komplikációhoz vezethet.


Ha meg mi erőltetjük magunkra a kutyák " üdvözlését" akkor maximum ahogy írtad is, fura lesz, de emberek lévén elég intelligensek vagyunk ahhoz, hogy ezt az "áldozatot" meghozzuk értük.

2013. jún. 17. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Akkor örülök. Mert kipróbáltam és ha megérkezek és egyből üdvözlöm és gügyögök, akkor ő is össze vissza rázza magát. De örülök hogy ez nem természetellenes :D
2013. jún. 17. 20:03
 9/10 A kérdező kommentje:
Meg szándékosan csinálom ezt, mivel nem szeretném ha hazaérek szép ruhában, akkor össze vissza ugráljon. Kiskorban még aranyos de ahogy nő egyre kellemetlenebb lenne.
2013. jún. 17. 20:04
 10/10 anonim ***** válasza:
Remek. Legalább tiszta marad a ruhád, ahogy írtad. Én maradok a régi maradi megszokásnál. Ha nyitom az ajtót, a kutya már ott áll az ajtóban farokcsóválva, és én megsimogatom a fejét egy szia kíséretében.
2013. jún. 17. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!