Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudnátok Belga juhász kennelt...

Tudnátok Belga juhász kennelt ajánlani?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Azt szeretném kérni, hogy ha tudtok olyan kennelt Magyarországon, ahol munka vonalú GROENENDAEL kutyákat tenyésztenek, tudnátok küldeni linket?

Mert én nézegettem neten, de csak show vonalút találtam, de mindenképpen munkavonalút szeretnék.

Az nem számít, hogy most van-e kölyök, ha kell várok rá:)

Illetve, az sem annyira lényeges, hogy aranykoszorús mester tenyészet legyen, nekem bőven megfelel egy kezdő tenyésztő, vagy egy kevésbé sikeres, a lényeg csak az, hogy a szülők szűrtek legyenek, utána meg meglátom, hogy mit tudok kihozni a kis ördögfiókából.

A válaszokat előre is köszönöm.


2013. jún. 17. 21:34
 1/5 anonim ***** válasza:

Itthon show grönin kívül mást nem találsz. A Stag-fighter kennelben van egy szuka, akit Finnországból hoztak be,nekem szimpatikusnak tűnik,de ő sem igazán munka vonalú. Viszont ő még fiatal.

Én is szeretnék egy kis munkamán feketét,én egy szintén finn kennelt néztem ki magamnak. Csak hát ahhoz nem kevés pénz kell...

2013. jún. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Külföldről nem szeretnék hozatni.

Elég szomorú, hogy csak show vonalat tenyésztik, amik kb semmire se jók csak arra, hogy egy kiállításon körbe menj vele, meg elmondhasd, hogy tenyészkutyád van.

Nekem munkára kéne, és egyszer már lőttem mellé show vonalas kutyával, mert hiába is, hogy pörgős fajta kellett volna hogy legyen, a külső jegyein kívül semmi se volt a fajta jellegzetessége, szóval vele nem nagyon tudtam eredményeket elérni.

Bár, meg kell mondani, tényleg gyönyörű volt, de engem nem a szépsége, hanem a temperamentuma érdekelne.

2013. jún. 18. 23:44
 3/5 anonim ***** válasza:

Pedig itthon nagyrészt csak show kutyák vannak,bármelyik fajtát nézzük és ez nagyon szomorú..

Nekem is van egy grönim, mindent szeret csinálni csak dolgozni nem, pedig elméletileg egy folyton pörgős és tettre kész fajtáról van szó.

Egyébként ha szerencséd van ki lehet fogni jó képességű egyedeket,agility versenyen ismertem meg múltkor egyet,nagyon ügyes pedig eredetileg kiállításra vették. Tehát itthonról egy jó nagy adag szerencsével lehet találni dolgozni akaró szőrösöket.

2013. jún. 19. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Itthon nem igazán dolgoznak vele, így munkavonalú tenyésztő sincs, talán néhány agilityset láttam ha ilyen típusúra gondoltál és nem az IPO érdekel, akkor tőlük érdemes megkérdezni, hogy mit ajánlanának de túl sok választási lehetőség nincs nemhogy az országban, de a környéken sem. Szőrös malit már könnyebben találhatsz, ha azért szeretnél grönit, mert hosszúszőrű.
2013. jún. 19. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Azért szeretnék grönit, mert nagyon tetszik a temperamentuma, hogy pörgős, meg munkamániás, de mégis szolidabb, mint egy mali. Malit azért nem szeretnék, mert félek attól, hogy hiába is, hogy sportolnánk, egy munkavonalassal lehet, hogy nem bírnék el, és azt nem szeretném, hogy ne tudjam tökéletesen kielégíteni az igényeit.

Szóval próbálom felmérni az én határaimat is, és tudom, hogy nekem is van olyan napom, vagy akár kettő, amikor csak feküdnék, és azért egy malival nem tudom, hogy hogy menne.

Bár, volt már borderem is, ő aztán pörgött, és teljesen alkalmazkodtunk egymáshoz, szóval amikor nekem pihire volt szükségem, akkor ő is pihizett, de ha munka volt, hát akkor megőrült, a szó legpozitívabb értelmében.

Talán egy malival is így lenne.

Amúgy agilityre is, meg ÖV-re is szeretném vinni, de a fő sport az agility, az övöt még csak most próbálnám ki

2013. jún. 20. 00:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!